Jak zgłosić urlop macierzyński w podatkach

W Stanach Zjednoczonych pracodawcy mają obowiązek oferować urlop macierzyński. To czas, w którym matki mogą dojść do siebie po porodzie i nawiązać więź z nowymi dziećmi. W tym poście na blogu omówimy sposób zgłaszania urlopu macierzyńskiego w podatkach, abyś mogła jak najszybciej wrócić do pracy!

Wielu pracodawców zapłaci w tym czasie swoim pracownikom. W takim przypadku nie ma potrzeby zgłaszania dochodów z podatków, ponieważ nie zostały one zarobione tradycyjnie. Jeśli jednak w czasie urlopu macierzyńskiego otrzymałeś płatny urlop lub czas choroby, to ile zarobisz pieniędzy ma wpływ na to, jaka część dodatkowego odliczenia może zostać pobrana z Twojego federalnego zeznania podatkowego!

Jak zgłosić urlop macierzyński w podatkach

Jeśli kobieta pracowała w swojej firmie przez ponad rok i zarabia więcej niż 250 dolarów tygodniowo, może wziąć do dwunastu tygodni urlopu z powodu krótkotrwałej niepełnosprawności bez utraty zarobków/świadczeń, wypełniając wraz z nią formularz IRS 2688. Pracodawca musi wysłać formularz W-11, ale nie musi potrącać dodatkowego podatku FICA (ubezpieczenia społecznego), chyba że masz taką możliwość.

Łączna kwota zarobionych pieniędzy w ciągu roku również wpływa na wysokość podatków pobieranych z tytułu wynagrodzenia za urlop macierzyński, ale istnieją sposoby na odzyskanie większych dochodów poprzez złożenie zeznania podatkowego i zakwalifikowanie się do ulgi podatkowej z tytułu zarobków (EITC ). Aby się zakwalifikować, musisz zarabiać mniej niż 49 000 USD rocznie z dwojgiem lub więcej dzieci, jeśli jest w związku małżeńskim i składa się razem, lub być samotnym i zarabiać mniej niż 20 950 USD w zeszłym roku.

Możesz nawet zakwalifikować się na podstawie liczby dzieci, które miałeś; każde dziecko zwiększa kwotę zwrotu! Jeśli kwalifikujesz się, spodziewaj się około trzydziestu dolarów dodatkowych w kieszeni każdego miesiąca przez okres do dwunastu miesięcy po porodzie, kiedy te kredyty się sumują.

Ponieważ otrzymujesz wynagrodzenie za czas wolny, wysokość podatku za urlop macierzyński będzie zależeć od tego, ile zarobisz.

Jak się poruszać bez kupowania ubrań ciążowych?

Kupowanie ubrań ciążowych nie musi rozbijać banku. Kilka sklepów internetowych sprzedaje je znacznie taniej niż ceny domów towarowych, a jeśli wiesz, gdzie szukać, w lokalnym sklepie z używanymi rzeczami mogą być świetne okazje.

Czy mogę używać piłki do ćwiczeń w czasie ciąży?

Piłka do ćwiczeń może ułatwić wykonywanie pewnych czynności, takich jak brzuszki lub pompki, ale nie powinna stać się głównym źródłem ćwiczeń w czasie ciąży, ponieważ ćwiczenia te obciążają mięśnie i więzadła miednicy, co zwiększy dyskomfort podczas ciąży.

Odradza się również noszenie wysokich obcasów podczas próby poczęcia, ponieważ badania pokazują, że ograniczają one prawidłowy przepływ krwi do macicy: może to potencjalnie obniżyć poziom płodności.

Czy mogę ćwiczyć podczas ciąży?

Dopóki nie ma medycznych powodów, dla których nie powinieneś – to tak! Ćwiczenia fizyczne mogą pomóc w zmniejszeniu objawów porannych mdłości poprzez zwiększenie przepływu krwi do mięśni, co rozluźnia tkankę mięśni gładkich, czyli przewód pokarmowy. Może również poprawić poziom energii w pierwszym i drugim trymestrze, ale nie przesadzaj ani nie zniechęcaj się, jeśli poczujesz się zmęczony po ćwiczeniach, ponieważ odpoczynek jest równie ważny dla regeneracji, zwłaszcza później, kiedy zmęczenie jest bardziej powszechne.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo ćwiczeń w ciąży, kobiety w ciąży powinny unikać ćwiczeń na dużych wysokościach (wysokość powyżej 8000 stóp) ze względu na ryzyko niedotlenienia.

Czego powinienem się spodziewać podczas drugiej wizyty prenatalnej?

Na początku tej wizyty będziesz musiał zważyć i zmierzyć przed pomiarem ciśnienia krwi. Położna może wyczuć twoją macicę, delikatnie naciskając na nią dłońmi (sprawdzi, jak duża urosła). Możesz również mieć badanie wewnętrzne lub USG, aby spojrzeć na pozycję dziecka i zmierzyć jego bicie serca.

Czasami niewielka ilość wymazu z pochwy (w trakcie którego pobierane są komórki z szyjki macicy) może pomóc w ustaleniu, czy są jakieś oznaki, że dziecko może mieć zespół Downa lub inne anomalie chromosomalne – wszystkie kobiety są oferowane te badania bez względu na wiek! W żaden sposób nie skrzywdzą ani Ciebie, ani Twojego dziecka, więc nie martw się.

Twoja położna powinna zważyć i zmierzyć Cię przed wykonaniem pomiaru ciśnienia krwi. Mogą również wyczuć twoją macicę (naciskając na nią dłonie), aby zobaczyć, jak duża urosła, i mogą przeprowadzić badanie wewnętrzne lub badanie ultrasonograficzne pozycji i tętna dziecka.

Czasami możesz wykonać mały wymaz z pochwy, podczas którego pobierane są komórki z szyjki macicy, co pomaga określić, czy istnieją jakiekolwiek oznaki, że dziecko może mieć zespół Downa lub inne nieprawidłowości chromosomalne – wszystkie kobiety otrzymują te badania niezależnie od wieku! Testy te w żaden sposób nie zaszkodzą ani Tobie, ani Twojemu dziecku, więc nie martw się nimi, rezerwując wizytę u położnych.

Jaka jest różnica między położną a położną?

Położne to pracownicy służby zdrowia, którzy studiowali położnictwo, systemy położnicze, choroby noworodków i ogólne samopoczucie. Ściśle współpracują z kobietami w ciąży przez cały okres ciąży, aby zapewnić im zdrowie podczas oczekiwania.

Położnik (położnik/ginekolog) to lekarz, którego specjalizacja obejmuje opiekę nad żeńskim układem rozrodczym na wszystkich etapach życia, w tym w okresie przed poczęciem, ciąży, porodu i porodu. połogu wokół problemów związanych z porodem, takich jak problemy z niepłodnością itp., Położnictwo wiąże się również z opieką prenatalną, badaniami kontrolnymi po porodzie i planowaniem rodziny.

Który kraj ma najbardziej hojny urlop macierzyński?

Chociaż długość urlopu macierzyńskiego różni się w zależności od kraju, należy zauważyć, że niektóre kraje zapewniają młodym matkom znacznie więcej płatnego urlopu niż inne. Na przykład w Australii młode mamy mogą otrzymać 18 tygodni lub 52 dni urlopu rodzicielskiego, podczas gdy kobiety w Kanadzie mogą otrzymać tylko 17 tygodni (lub 50 dni roboczych).