Jak długo niemowlę może pozostać w foteliku samochodowym? Przewodnik

Jak długo niemowlę może pozostać w foteliku samochodowym? Amerykańska Akademia Pediatrii zaleca, aby niemowlęta spędzały w foteliku samochodowym mniej niż godzinę dziennie.

Zaleca się również trzymanie niemowlęcia tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to możliwe. Im dłużej możesz trzymać dziecko tyłem do kierunku jazdy, tym lepiej dla rozwoju szyi i kręgosłupa.

Jak długo niemowlę może pozostać w foteliku samochodowym? Przewodnik

Większość dzieci będzie w stanie pozostać tyłem do kierunku jazdy do 20 funtów lub gdy osiągną około 30 cali wzrostu (co zwykle występuje w wieku około dwóch lat).

Należy jednak pamiętać, że niektóre dzieci mogą nie pasować do tej osi czasu ze względu na problemy ze wzrostem / wagą, więc zawsze postępuj zgodnie z wytycznymi producenta!

Jak wybrać fotelik samochodowy z kabrioletem?

Kabrioletowe foteliki samochodowe są zazwyczaj najlepszym wyborem dla rodziców, ponieważ mogą być używane w przypadku niemowląt tyłem do kierunku jazdy, a następnie obrócone do przodu, aby przodem do pojazdu. Są one również zaprojektowane z wyższymi limitami wzrostu i wagi, co oznacza, że ​​można je wykorzystać w większym stopniu, zanim dziecko będzie gotowe do siedzenia w zwykłym pasie bezpieczeństwa.

Wadą? Możesz mieć łatwiejszy czas zainstalowanie go nieprawidłowo – nie zdając sobie sprawy, że coś jest nie tak, dopóki nie zabierzesz dziecka na przejażdżkę! Oto kilka wskazówek, jak prawidłowo wybrać:

-Kiedy małe dzieci wyrastają ze swoich nosideł, ale nie są jeszcze wystarczająco duże, aby wygodnie zmieścić się w tradycyjnych pięciopunktowych uprzężach lub fotelikach podwyższających (zwykle około 40 cali), składane foteliki samochodowe są świetnymi opcjami.

– Amerykańska Akademia Pediatrii (AAP) zaleca, aby dzieci jeździły tyłem do kierunku jazdy do ukończenia co najmniej dwóch lat lub przekroczyły limity wzrostu i wagi dla nosidełka, które zwykle ma około 40 cali wzrostu. Kabrioletowe foteliki samochodowe są zaprojektowane tak, aby pomieścić małe dzieci – nawet noworodki!

– w pozycji półleżącej z wkładką za nimi, aby zapewnić wygodę podczas dłuższych wycieczek. Wiele modeli może pomieścić niemowlęta o wadze do 35 funtów lub więcej, więc przyda ci się wiele, zanim twoje dziecko przestanie być niemowlęciem! Pamiętaj tylko: gdy głowa Twojego dziecka waży 11 funtów, przesuń ją przodem do kierunku jazdy, aby miało miejsce do bezpiecznego wzrostu bez nadmiernego obciążania szyi.

-Wszystkie dzieci powinny jeździć na tylnym siedzeniu do ukończenia 13 roku życia, dlatego ważne jest, aby mieć fotelik samochodowy, który bezpiecznie pomieści je na każdym etapie ich życia! Jeśli Twoje dziecko ma ponad 40 cali wzrostu i waży więcej niż 45 funtów (przeciętny pięciolatek), może być gotowe na zapięcie pasa bezpieczeństwa dla dorosłych – co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby zacząć szukać dodatkowych fotelików samochodowych .

Gdy dzieci osiągną cztery stopy i dziewięć cali lub więcej, zwykle w wieku od ośmiu do dwunastu lat, zawsze sprawdź wymagania dotyczące wzrostu w określonych modelach przed dokonaniem zakupu!

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju wyposażenia ochronnego, takiego jak kaski, nie ma jednej idealnej opcji dla wszystkich – ale korzystanie z tych wskazówek jako punktu wyjścia może pomóc rodzicom zawęzić ich opcje i wybrać odpowiedni dla nich fotelik samochodowy.

-Niektórzy rodzice decydują się na zakup dwóch różnych zestawów: jeden skierowany do tyłu pojazdu, a drugi z podwyższoną podstawą, dzięki czemu może być również skierowany do przodu (i zawiera wszystkie niezbędne adaptery) – jest to szczególnie przydatne, jeśli często jesteś w wynajem samochodów lub nie chcesz zajmować się noszeniem dużego nosidełka podczas podróży!

Inni wolą zamiast tego wybrać kombinowany model fotelika samochodowego, taki jak Graco ExtendT (poniżej), zaprojektowany specjalnie dla niemowląt i małych dzieci. Bez względu na rodzaj składanego fotelika samochodowego, upewnij się, że ma ładne grube podparcie głowy, solidne klamry i regulowane paski na ramię.

Jakie są 4 rodzaje fotelików samochodowych?

Istnieją cztery główne typy fotelików samochodowych: zwrócone tyłem do kierunku jazdy, przodem do kierunku jazdy, podwyższające położenie pasa i kabriolet. Każda z nich służy innym celom na każdym etapie rozwoju Twojego dziecka. Najbezpieczniejszy typ to taki, który pasuje do Twojego pojazdu i pasuje do wzrostu Twojego dziecka!

Kabrioletowe foteliki samochodowe mogą być używane na wiele sposobów, w zależności od wagi, wzrostu itp. Zazwyczaj mają wyższe limity ustawienia tyłem do kierunku jazdy niż inne modele, co czyni je idealnymi dla większych dzieci, które mogą nie pasować do nosideł/nosidełek dla niemowląt, ponieważ ich nogi wyrosną szybko, jeśli masz więcej miejsca na nogi!

Kabriolety mają również tendencję do trwałości dłużej niż inne opcje, więc nie musisz kupować kolejnego miejsca, gdy są gotowe na dopalacze lub następny etap.

Foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy są specjalnie zaprojektowane dla niemowląt o wadze od 22 funtów do osiągnięcia maksymalnego limitu wzrostu/wagi fotelika (który różni się w zależności od marki). Foteliki samochodowe zwrócone tyłem do kierunku jazdy zapewniają podparcie głowy dziecka i zapobiegają przesunięciu się do przodu w przypadku kolizji. Pozwalają również na łatwe przenoszenie ich z pojazdu bez budzenia śpiących dzieci!

Fotelik montowany przodem do kierunku jazdy pomaga dzieciom wygodniej jeździć w samochodach, umożliwiając dzieciom, które urosły zbyt duże lub zbyt wysokie, aby można było jeździć tyłem do kierunku jazdy, na fotelik montowany przodem do kierunku jazdy. Ten typ może kontynuować bezpieczną jazdę po ukończeniu czwartego roku życia, kiedy wielu rodziców przenosi swoje dzieci do podstawki tylko na siedzeniu, jeśli pozwala im siedzieć z nogami zgiętymi pod nimi (co nie działa w podstawkach).

Foteliki samochodowe z regulacją położenia pasa są zwykle używane przez dzieci w wieku co najmniej czterech lat lub gdy Twoje dziecko wyrośnie z fotelika. Wzmacniacz pozycjonujący pas współpracuje z pasami bezpieczeństwa dla dorosłych, aby utrzymać dzieci na miejscu podczas jazdy w pojeździe.

Zapobiegają również zsuwaniu się pasa biodrowego na brzuch i ograniczaniu przestrzeni oddechowej w razie wypadku, który może być śmiertelny! Boostery wyposażone są w regulowane podpórki pod głowę, które zapewniają odpowiednią ochronę wszystkim dzieciom, gdy same wyrosną na dorosłych!