Jak czyścić kojec podróżny

W tym poradniku dowiesz się, jak czyścić kojec podróżny. Kojce podróżne mogą się szybko zabrudzić, dlatego należy je regularnie czyścić.

Oto jak to zrobić

Krok 1 — Wyjmij prześcieradła z łóżeczka podróżnego i włóż je do pralki z gorącą wodą. Zmieszaj łagodne mydło z wodą, aby usunąć trudne plamy, które wymagają dodatkowej mocy czyszczenia. Pozwól pralce pracować w normalnym cyklu bez dodawania ubrań lub innych rzeczy.

Jak czyścić kojec podróżny

Pranie w wysokiej temperaturze jest ważne, ponieważ większość kompletów pościeli jest wykonana z materiałów syntetycznych, takich jak poliester, które mogą topić się w niższych temperaturach. Chcesz się upewnić, że nie dotykają niczego innego!

Po zakończeniu zawieś zestaw arkuszy, aż całkowicie wyschną (w przeciwnym razie może rozwinąć się pleśń). Jeśli po wyschnięciu nie ma widocznych plam, ale zestaw prześcieradeł nadal pachnie moczem, możesz dodać pół szklanki octu do następnego cyklu prania.

Krok 2 — Możesz użyć chusteczek dezynfekujących lub środków czyszczących na innych powierzchniach, które są wystarczająco blisko dla rąk i ust dziecka podczas zabawy w kojcu (np. przewijak). Uważaj, gdzie rozpylasz, aby nie dostał się do sekcji materaca łóżeczka podróżnego!

Używając chusteczek, upewnij się, że nie zawierają alkoholu, ponieważ z czasem wysuszy to każdą tkaninę. Zamiast tego zdecyduj się na coś zrobionego tylko z wody i może trochę delikatnego mydła, jeśli to konieczne. Po zakończeniu odłóż słuchawkę, aż całkowicie wyschnie, zanim ponownie odłożysz artykuły dla niemowląt!

Jak wyczyścić łóżeczko dziecięce?

Łóżeczka Porta należy czyścić po każdym użyciu, aby uniknąć rozwoju bakterii i innych szkodliwych organizmów. Aby wyczyścić łóżeczko dziecięce, najpierw usuń zabrudzoną pościel lub materiały pościelowe za pomocą rękawiczek, jeśli są dostępne.

Następnie przetrzyj zewnętrzne powierzchnie roztworem zrobionym z jednej łyżki wybielacza na galon wody. W celu dalszej dezynfekcji spryskać środkiem antybakteryjnym wszystkie powierzchnie oraz pod materac.

Gdy to zrobisz, wymień prześcieradła dziecka i wymień zużyte chusteczki do pieluch w ich pojemniku w celu przechowywania, aż nadejdzie kolejny czas użytkowania!

Jak wyczyścić kupę z paczki i grać?

Jeśli Twoje dziecko nadal korzysta z paczki i bawi się, być może napotkałeś problem, jak wyczyścić z niego kupę. Niemowlęta są czasami bałaganiarskimi stworzeniami, a jeśli mają problemy z robieniem kupy w swoim plecaku i zabawie, może być im trudno zrobić to gdzie indziej.

Kiedy tak się stanie, niektórzy rodzice odkryją, że nie da się uniknąć samodzielnego sprzątania po nich przed przeniesieniem się w inne miejsce lub zrobieniem czegoś innego. Oto kilka wskazówek, jak usunąć taki bałagan bez rujnowania paczki i zabawy!

– Używając zimnej wody, zetrzyj jak najwięcej bałaganu.

– Pozostaw do wyschnięcia na kilka godzin przed ponownym użyciem.

Należy pamiętać, że bez względu na rodzaj plamy lub zapachu po wyjęciu kupki z plecaka i zabawie, nie powinno to w żaden sposób wpływać na jego użycie! Czy to nie wspaniała wiadomość? Więc śmiało, posprzątaj te brudne pieluchy z łatwością, wiedząc, że wszystko w końcu się ułoży!

Z czego wykonana jest mata do zabawy pack n?

Mata Pack n play wykonana z bawełny, polaru lub innego rodzaju miękkiego materiału. Dzięki temu Twoje dziecko może położyć się na macie bez odczuwania punktów nacisku od twardej powierzchni pod nią.

Musisz kupić paczkę i bawić się tego rodzaju wyściółką, ponieważ istnieją maty, które nie mają pod sobą tych materiałów, co może spowodować obrażenia, a nie pomóc dziecku podczas snu.

Dobrej jakości pack n play będzie również wyposażone w regulowany materac, dzięki czemu możesz znaleźć to, co jest najlepsze dla Twojego malucha, jeśli chodzi o jego grubość na różnych etapach w okresie niemowlęcym.

Kiedy dziecko powinno przestać używać kojca?

Kiedy dziecko może wyjść z kojca.

Czas zmienić dziecko, jeśli wstaje i przykłada twarz do siatki z jednego końca, próbując się rozejrzeć lub podciągnąć za pomocą bocznych barierek.

Powinni siedzieć bez pomocy przez kilka miesięcy, zanim zaczną się podciągać, aby w większości przypadków nie mogli się pochylić wystarczająco daleko przed tym punktem.

Rodzice mogą uznać za pomocne stosowanie poduszek, bloków piankowych itp. Wewnątrz kojca pod zabawkami/innymi przedmiotami jako dodatkowy środek ostrożności, dopóki ten kamień milowy nie zostanie osiągnięty (lub starszy).

Gdy te środki ostrożności przestaną być potrzebne, rodzice będą wiedzieć, że bezpiecznie jest pozwolić dzieciom wędrować swobodnie! Playmaty to kolejna opcja, która pozwala na bezpieczną zabawę bez użycia kojca.

Ile lat może mieć dziecko w kojcu?

Z kojca należy korzystać tylko wtedy, gdy dziecko potrafi utrzymać głowę do góry. Oznacza to, że mają co najmniej cztery miesiące, może starsze, jeśli czujesz, że jest to dla nich wystarczająco bezpieczne!

Jeśli potrafią siedzieć, to również zadziała, ponieważ dzieci uwielbiają siedzieć prosto w wygodnej pozycji, jednocześnie bawiąc się wszystkimi zabawnymi zabawkami wokół nich.

Nie musisz też trzymać się swojego obecnego projektu kojca; istnieje wiele innych opcji, takich jak projekty z siatki, które zapewniają rodzicom i opiekunom lepszy wgląd w to, co dziecko robi w środku.

W ten sposób, nawet jeśli nie możesz fizycznie dotrzeć do nich ani odebrać ich od razu, kiedy czegoś od ciebie chcą, możesz zobaczyć, czego chcą lub potrzebują, a następnie odejść.