Co to są pieluchy składane? Przewodnik!

Co to są pieluchy składane? Prefold pieluchy to rodzaj pieluch z tkaniny, które mają prostokątny kształt i składają się z wielu warstw tkaniny. Często opisuje się je jako „składane na trzy”, ponieważ można je złożyć na trzy części, co tworzy sześć warstw chłonnych w okolicy krocza pieluchy.

Prefoldy mogą być używane z różnymi ochraniaczami na pieluchy, ale najczęściej są one używane z płaskimi ochraniaczami na pieluchy. Prefoldy to jeden z najtańszych rodzajów pieluszek materiałowych dostępnych obecnie na rynku.

Co to są pieluchy składane? Przewodnik!

Wspaniałą rzeczą w prefoldach jest to, że można ich używać od urodzenia aż do treningu nocnikowego. Wielu rodziców uważa, że ​​prefoldy dobrze sprawdzają się u noworodków, ponieważ są bardzo chłonne, a następnie przechodzą do używania płaskich lub ptasich pieluch dla starszych dzieci, które są bardziej mobilne. Inni rodzice decydują się na korzystanie wyłącznie z prefoldów, niezależnie od tego, czy ich dziecko jest na etapie, w którym głównie raczkuje lub chodzi po domu.

Składane pokrowce na pieluchy są dostępne w wielu różnych kolorach i wzorach, dzięki czemu możesz wybrać, co najlepiej pasuje do wystroju sypialni Twojego dziecka! Wybierając samoprzylepną chusteczkę na pieluchę na noc, poszukaj takiej o wysokiej chłonności lub rozważ użycie dwóch owinięć jednocześnie, aby jeszcze bardziej zwiększyć chłonność.

Możesz również kupić bezpieczne dla tkanin kremy na pieluchy, które zatrzymują wilgoć z dala od skóry, jednocześnie umożliwiając przepływ powietrza przez obszar chroniony kremem.

Jak zmienić pieluchę dziewczynki?

Z niemowlętami to proste, wystarczy zmienić wóz. Z dziewczynami, chociaż to jest trening nocnika, nadal je zmieniasz, ale jest więcej pracy związanej ze zdejmowaniem jej starego wozu i zakładaniem nowego.

Starszym dzieciakom, takim jak moje (ma prawie cztery lata) pozwalam jej sama zdjąć zużytą chochlę, bo nawet jak robi kupę lub sika podczas drzemki lub w nocy, nie chce, żebym ją wycierał – tylko wtedy, gdy budzi się rano czy użyję chusteczek po zmianie pieluchy przed snem.

Czy można nosić pieluchy przez 24 godziny?

Nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zależy to od osoby. Niektórzy uważają, że muszą nosić pieluchy 24 godziny na dobę, aby czuć się komfortowo i uniknąć wypadków, podczas gdy inni potrzebują ich tylko w nocy lub podczas określonych czynności.

Ostatecznie to od osoby noszącej pieluchy zależy, co jest dla niej najlepsze. Jeśli rozważasz noszenie pieluch przez 24 godziny na dobę, najpierw skonsultuj się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to dla Ciebie bezpieczne. Mogą występować pewne schorzenia lub leki, które mogą zakłócać długotrwałe używanie pieluch.

Pieluchy mogą zapewnić spokój i komfort osobom cierpiącym na nietrzymanie moczu, więc nie bój się spróbować, jeśli uważasz, że mogą ci pomóc.

Tylko upewnij się, że znajdziesz styl i rozmiar, które są dla Ciebie wygodne, i weź pod uwagę ilość czasu, którą będziesz nad nimi spędzać. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów pieluszek, więc przeprowadź swoje badania i znajdź te, które będą dla Ciebie najlepsze.

Niektórzy uważają, że muszą nosić pieluchy 24 godziny na dobę, aby czuć się komfortowo i uniknąć wypadków, podczas gdy inni potrzebują ich tylko w nocy lub podczas określonych czynności. Niektórzy ludzie używają pieluch tylko w celu zapobiegania moczeniu nocnemu.

Jak nosisz pieluchy dla noworodków?

Istnieje kilka różnych sposobów noszenia pieluch dla noworodków. Najpopularniejszym sposobem jest owinięcie pieluszki wokół talii, a następnie zapięcie jej z przodu. Możesz również założyć pieluchę jak zwykłą bieliznę, naciągając ją na pupę dziecka. Niektórzy rodzice decydują się również na złożenie pieluchy tak, aby zakrywała tylko połowę pupy dziecka.

Niezależnie od wybranego sposobu, upewnij się, że pielucha przylega do skóry dziecka i nie zwisa ani nie opada. Jeśli tak, może być konieczne zaciśnięcie pasków w pasie. I pamiętaj, aby często zmieniać pieluchę dziecku – mniej więcej co dwie godziny – aby uniknąć wypadków!

Jeśli używasz jednorazowych pieluch, nie musisz ich spłukiwać przed wrzuceniem do kosza. Po prostu wyrzuć je tak, jak każdy inny śmieci. Jeśli używasz pieluch materiałowych, musisz je prać po każdym użyciu.

Można to zrobić na kilka różnych sposobów – ręcznie lub w pralce. Skontaktuj się z dostawcą pieluch, aby uzyskać więcej informacji na temat pielęgnacji pieluch.

Bez względu na to, jaki rodzaj pieluchy wybierzesz, zawsze miej oko na kupkę swojego dziecka! Niektóre noworodki będą miały bardzo wodnistą kupkę, podczas gdy inne będą miały lepką, pastowatą kupę. Jeśli kupka Twojego dziecka jest zielonkawo-czarna lub zawiera krew, natychmiast skontaktuj się z lekarzem, ponieważ może to być oznaką czegoś poważniejszego.

Na początku rozgryzienie pieluch dla noworodków może być trochę trudne, ale przy odrobinie praktyki będziesz zawodowcem! Pamiętaj tylko, aby zawsze mieć oko na kupkę dziecka i często zmieniać pieluchę, aby uniknąć wypadków. I nie zapomnij się z nim dobrze bawić — w końcu wychowywanie noworodka to jedna z najbardziej ekscytujących przygód, jakich kiedykolwiek się podejmiesz!