Co to jest siedzisko z wysokim oparciem? Wszystko co musisz wiedzieć

W tym poście na blogu dowiesz się, co to jest siedzisko podwyższające z wysokim oparciem. Fotelik z wysokim oparciem to urządzenie do ustawiania pasów bezpieczeństwa dla dzieci, które są zbyt małe, aby używać pasów biodrowych i barkowych dla dorosłych.

Wykorzystuje wewnętrzną osłonę lub odłączaną osłonę, aby działać jako bufor między ciałem dziecka a klamrami pojazdu, ułatwiając tobie (lub im) prawidłowe zapięcie pasów.

Co to jest siedzisko z wysokim oparciem? Wszystko co musisz wiedzieć

Model z wysokim oparciem może również zmniejszyć ruch głowy w niektórych typach zderzeń czołowych w porównaniu z używaniem tylko zwykłego pasa biodrowego/barkowego dla dorosłych; jednak nie ma znaczącej różnicy w porównaniu z instalacją trzypunktowych uprzęży zamiast używania tylko standardowej kombinacji pasa biodrowego / barkowego.

Dzieci, które ważą więcej niż 80 funtów lub są wyższe niż 57 cali, powinny nadal nosić własne pasy bezpieczeństwa w odpowiednim rozmiarze.

Czy podczas podróży samolotem wymagane są foteliki dla dzieci?

Tak, muszą być zabezpieczone w foteliku dziecięcym lub odpowiednim urządzeniu, jeśli jest ono dostępne, nawet na pokładzie samolotu.

To prawo dotyczy również dzieci w wieku poniżej dwóch lat, ponieważ niemowlęta mogą wymagać dodatkowej uwagi za pomocą własnego pasa bezpieczeństwa ze względu na możliwe turbulencje podczas lotu, które mogą powodować poważne obrażenia, zwłaszcza gdy nie są odpowiednio przypięte podczas startu i lądowania.

Czy moje 7-letnie dziecko może korzystać z podwyższenia bez oparcia?

Tak, Twoje dziecko może korzystać z fotelika podwyższającego bez oparcia, gdy waży co najmniej 40 funtów, a jego ramiona sięgają górnych otworów uprzęży w pozycji pionowej, siedząc bez garbienia się.

Fotelik podwyższający, gdy jest prawidłowo używany z pasem biodrowym i barkowym samochodu, podnosi dzieci tak, że pasy bezpieczeństwa pojazdu są odpowiednio dopasowane. Zwykle zalecany jest wzmacniacz z wysokim oparciem lub bez oparcia, aby zapewnić optymalną ochronę przed urazami spowodowanymi gorącymi układami wydechowymi znajdującymi się na podwoziach większości samochodów.

Czy fotelik dla dziecka powinien znajdować się za kierowcą lub pasażerem?

Jedną z głównych cech odróżniających foteliki dziecięce od pasów bezpieczeństwa dla dorosłych jest to, że w przypadku dzieci poniżej 13 roku życia obowiązkowe jest używanie fotelika samochodowego w pojeździe. Przepisy rządu federalnego USA dotyczące samochodów i fotelików dziecięcych różnią się w zależności od stanu; jednak wszystkie stany wymagają albo nosidełka dla niemowląt (dla niemowląt w wieku do jednego roku) albo szelek przytrzymujących przodem do kierunku jazdy (dla dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat).

Jaki jest wiek i waga fotelików podwyższających?

Foteliki podwyższające są przeznaczone dla dzieci, które wyrosły ze swojego fotelika samochodowego z pasami i potrzebują podwyższenia, aby prawidłowo ułożyć pas dla dorosłych na ramionach, biodrach i udach. Poniżej znajduje się przewodnik według wieku:

– Od urodzenia do 12 miesięcy

– 20 funtów lub więcej i jeden rok życia, LUB

– Co najmniej 20 cali wzrostu.

– 30 do 100 funtów. Większość dzieci będzie potrzebować fotelika z pozycjonowaniem pasa, dopóki nie osiągną wzrostu czterech stóp i dziewięciu cali, czyli w wieku od 11 do 12 lat. Po tym etapie możesz użyć samego pasa bezpieczeństwa, jeśli jest dobrze dopasowany, bez garbienia się lub pochylania do przodu.

Jednak nawet do 13 roku życia większość dzieci nadal jest narażona na zwiększone ryzyko obrażeń w wypadku, więc wielu rodziców decyduje się na kontynuowanie korzystania z podstawek z pasami biodrowymi/ramięmi, o ile ich dziecko mieści się w zakresie wzrostu, wagi i wytycznych rozwojowych wydanych przez producentów fotelików samochodowych ( zwykle około 50 funtów). Daje to wystarczająco dużo czasu na zapięcie pasów bezpieczeństwa rosnącemu dziecku na dłuższy czas i nadal jest w miarę bezpieczne.

– 40 do 100 funtów. Większość dzieci będzie potrzebować fotelika z pozycjonowaniem pasa, dopóki nie osiągną 57 cali wzrostu, czyli w wieku od 15 do 17 lat. Po tym etapie możesz użyć samego pasa bezpieczeństwa, jeśli jest dobrze dopasowany, bez garbienia się lub pochylania do przodu.

– 40 do 120 funtów i co najmniej 57 cali wzrostu (cztery stopy dziewięć cali). Większość dzieci będzie potrzebować fotelika z pozycjonowaniem pasa, dopóki nie osiągną co najmniej 145 funtów, czyli w wieku od 15 do 18 lat.

Jednak nawet do 18 roku życia większość dzieci nadal jest narażona na zwiększone ryzyko urazów w wypadkach, więc wielu rodziców decyduje się na dalsze korzystanie z podstawek z pasami biodrowymi / barkowymi, o ile ich dziecko mieści się w wytycznych dotyczących wzrostu i wagi wydanych przez producentów fotelików samochodowych (zwykle około 100 funtów), ale także weź pod uwagę dodatkowe czynniki, takie jak gęstość kości, rozwój mięśni itp., kiedy oceniasz, czy Twoje dziecko nie potrzebuje już fotelika podwyższającego.

Ile musi ważyć Twoje dziecko, aby siedzieć w podwyższeniu?

Foteliki podwyższające są ważne, ponieważ sprawiają, że pas bezpieczeństwa jest prawidłowo dopasowany do Twojego dziecka. Wiele razy dzieci mogą siedzieć w fotelikach przodem do kierunku jazdy już w wieku dwóch lat, ale powinieneś skonsultować się z pediatrą, aby dowiedzieć się, co jest najlepsze dla Twojego dziecka i jego aktualnej wagi/wzrostu, zanim włożysz je do tego fotelika.

Zazwyczaj większość dzieci zaczyna używać fotelików podwyższających w wieku około czterech lub pięciu lat, gdy ważą od 40 do 80 funtów, ale znowu różni się to w zależności od miejsca zamieszkania!

Nie chodzi o to, czy mogą fizycznie siedzieć w boosterze, czy nie – jeśli spełniają wymagania dotyczące wagi, mogą bezpiecznie z nich korzystać, nawet jeśli inne czynniki nie są jeszcze właściwe (takie jak wysokość ramion).

Jeśli to możliwe, poczekaj, aż Twoje dziecko osiągnie maksymalny ciężar, zanim przeniesiesz je na fotelik podwyższający.

Jakie są 4 rodzaje fotelików podwyższających?

Kiedy Twoje dziecko osiągnie wymagany limit wzrostu i wagi, nadszedł czas, aby przejść na fotelik podwyższający. Te rodzaje fotelików pomagają ustawić Twoje dziecko tak, aby mogło prawidłowo używać samochodowego pasa bezpieczeństwa.

Niektóre rodzaje tych boosterów obejmują styl z wysokim oparciem, style bez pleców dla starszych dzieci, ponieważ łatwiej je zapiąć, uprzęże, które pozostają na miejscu, dopóki dzieci nie wyrosną z nich w wieku około ośmiu lub dziewięciu lat.