Jak czyścić piec porcelanowy? 5 niesamowitych wskazówek!

Czy kiedykolwiek używałeś pieca porcelanowego i wiesz, jak wyczyścić piec porcelanowy? W tym artykule poznasz wyjątkowe sposoby czyszczenia pieca porcelanowego. Piece są niezbędnym elementem kuchni. Pomaga codziennie gotować zdrowe i pyszne jedzenie. Piece są używane w każdym domu, ponieważ wiemy tylko, że bez kuchenki gotowanie jest niemożliwe.

Z powodu nieograniczonego użytkowania pieca łatwo rdzewieją, brudzą i palą się od góry. Nie zapomnij wyczyścić płyty kuchennej po każdym użyciu. Jeśli Twoja kuchenka jest schludna, czysta i wygląda na lśniącą, oznacza to, że jesteś ekspertem w czyszczeniu.

Jak czyścić piec porcelanowy? 5 niesamowitych wskazówek!

Jeśli wszystkie przedmioty w twoim domu są w doskonałym stanie, zwłaszcza kuchenki kuchenne, garnki, sztućce i wszystkie inne przedmioty codziennego użytku, to znak, że umiesz je wyczyścić. Specjalistka ds. sprzątania zawsze dba o wszystkie przedmioty w swojej kuchni i artykuły gospodarstwa domowego.

Co to są piece porcelanowe?

Piece wykonane z materiału porcelanowego są trwałe, nigdy nie rdzewieją i pozostają lśniące przez dłuższy czas. Jeśli czyścisz je po każdym użyciu, zawsze wyglądają jak nowe. Porcelana nie nadaje się do powierzchni porcelany, więc przetrzyj powierzchnię czystą, miękką ściereczką. Nigdy nie próbuj drapać pieca. Zadrapania mogą uszkodzić porcelanę. Jeśli więc na kuchence pojawią się plamy po jedzeniu lub palące się plamy, nie drap ich.

Nie pojawiają się na szczycie pieca; nigdy nie wchodzą do warstwy wewnętrznej ze względu na powłokę emalii porcelanowej. Martwisz się, jak czyścić piece porcelanowe? Nie martw się, użyj tych doskonałych zakazów wymienionych poniżej i wyczyść piec.

Wskazówki dotyczące czyszczenia pieca porcelanowego

Piece ceramiczne wytrzymują dłużej, ponieważ są trwalsze od stalowych czy metalowych. Ponadto niektóre z najlepszych pieców ceramicznych wykorzystują tak zwane ogrzewanie promiennikowe, które jest podobne do tego, co zapewnia nam słońce. Jeśli więc ogień zgaśnie i zgaśnie, ceramika będzie wydzielać ciepło jeszcze przez długi czas. Tutaj nauczyłeś się fantastycznych metod czyszczenia pieców porcelanowych. Po prostu użyj tych metod, aby uzyskać wspaniałe rezultaty.

#1. Używając sody wodorowęglanowej

Aby wyczyścić piec, najpierw usuń z niego zanieczyszczenia. Następnie weź sodę oczyszczoną i wymieszaj ją we wrzącej wodzie. Dobrze wymieszaj, aż stanie się gęstą pastą. Następnie nałóż go na spalone części pieca oraz na miejsca, w których występują plamy. Pozostaw pastę na około 30 minut. Następnie weź wilgotną szmatkę i wytrzyj ją również na płycie kuchennej. Wyczyści wszystkie plamy i oczyści spalony obszar. Soda oczyszczona ma właściwości antybakteryjne i jest dobrym środkiem czyszczącym.

Ta metoda jest bardzo funkcjonalna.

#2. Używając białego octu

Przed czyszczeniem należy usunąć z kuchenki wszelkie zabrudzenia i resztki jedzenia. Następnie spryskaj spalone części i plamy białym octem. Pozostaw na kilka minut. Następnie wyczyść go ściereczką z mikrofibry. Usuwa tłuszcz, brud i ciężkie plamy bez uszkadzania pieca. Możesz również wyszorować go nylonową szczotką, aby usunąć pozostały brud.

#3. Arkusze suszarki

Do czyszczenia pieców porcelanowych używaj arkuszy suszarki. Umieść te arkusze w górnej części pieca pod wężownicami nie. Pozostaw na 3 godziny. Przed nałożeniem tego arkusza upewnij się, że arkusz suszarki jest zwilżony. Jeśli jest przypalony, nie daje dobrego rezultatu.

Ta metoda jest bardzo korzystna, szczególnie w przypadku poparzeń, które nie są zbyt intensywne.

#4. Specjalny środek czyszczący

Jeśli używasz pieców porcelanowych, które są zbyt brudne, użyj specjalistycznego środka czyszczącego do wyczyszczenia pieca. Te specjalistyczne środki czyszczące są przeznaczone do czyszczenia pieców porcelanowych i garnków w całości porcelanowych lub innych linii do powlekania porcelany. Ale w przypadku nakładania środka czyszczącego na kuchenkę, upewnij się, że używasz odpowiedniego środka czyszczącego do powierzchni kuchenki.

Cook Top Magic to jeden z najlepszych produktów, który stosuje się do wszystkich ceramicznych i szklanych płyt kuchennych oraz Easy Off Oven Cleaner, który jest niesamowity do pieców porcelanowych.

Jeśli używasz niewłaściwej substancji chemicznej, uszkadza to tylko płytę kuchenną. Ten środek czyszczący daje bardzo doskonałe rezultaty i nadaje połysk Twoim piecom. Twój piec wygląda na zupełnie nowy, a wszystkie przypalone i plamy z łatwością znikną. Z drugiej strony możesz również użyć specjalnych środków czyszczących do kuchenek elektrycznych. Oto jak czyścić miski ociekowe kuchenki elektrycznej.

#5. Używając amoniaku

I wreszcie, jednym z najlepszych sposobów czyszczenia kuchenki jest użycie amoniaku. Jeśli plamy i oparzenia są bardzo poważne na twojej kuchence i nie zostały usunięte ze wszystkich powyższych metod, użyj tego niesamowitego. Przed kontynuowaniem użyj stężonego amoniaku. Przykryj palniki pieca w plastikowych torebkach.

Zużytą ćwiartkę stężonego amoniaku wlej amoniak do tej torby i zostaw na kilka godzin. To już noc. Następnie wyłóż tę torbę na zewnątrz, ponieważ amoniak ma bardzo ostry i nieprzyjemny zapach. Następnie wyjmujemy cewki ciepłą wodą i pozostawiamy do wyschnięcia. Ta metoda działa niesamowicie.

To okładka!

Wszystkie te wskazówki, które przeczytałeś powyżej, są przydatne. Ale czy szukasz sposobu na wyczyszczenie pieca porcelanowego? Po prostu wypróbuj te fantastyczne wskazówki, przyjacielu! Następnie dowiedz się więcej o piecach ceramicznych, czytając ten artykuł o ceramicznym piecu opalanym drewnem lub zapoznaj się z tym pomocnym przewodnikiem na temat czyszczenia wanien kuchennych amoniakiem. To wszystko.