Co to jest pas podtrzymujący macierzyństwo? Przewodnik, który trzeba przeczytać

Co to jest pas podtrzymujący macierzyństwo? Pas podtrzymujący macierzyństwo jest noszony przez kobiety w ciąży lub po porodzie. Zwykle owija się wokół brzucha, ale w razie potrzeby może również owijać się wokół bioder i pleców.

Celem noszenia jest wsparcie bólu w dolnej części pleców, który może wystąpić podczas ciąży lub po porodzie. Taki pas podtrzymujący nie tylko pomaga w problemach z plecami związanymi z ciążą, ale może również pomóc w zmniejszeniu nacisku na pęcherz!

Co to jest pas podtrzymujący macierzyństwo? Przewodnik

Dodatkowo otrzymujesz wszystkie te korzyści bez konieczności wydawania pieniędzy w gabinecie kręgarza.

Noszenie pasa ciążowego powinno być wykonane, gdy tylko pojawią się objawy fizyczne – zwykle w drugim trymestrze, kiedy wiele kobiet odczuwa największy dyskomfort z powodu rozszerzającej się macicy i niewspółosiowości kręgosłupa spowodowanej przyrostem masy ciała.

Jeśli jesteś w ciąży, nie cierp w milczeniu! Za mniej niż jedną wizytę w gabinecie kręgarza możesz uwolnić się od bólu pleców i rwy kulszowej.

Ubrania ciążowe od około 16-17 tygodnia

Noszenie ubrań ciążowych od 15 do 16 tygodnia może być w porządku, jeśli wcześnie zakwitłaś i rozwinęłaś większe piersi wcześniej niż zwykle.

Innymi słowy, może się zdarzyć, że ludzie pomylą Twój duży biust z ciążą, kiedy po raz pierwszy spotkają Cię / zobaczą w tym przedziale czasowym — nawet jeśli wkrótce zdadzą sobie sprawę ze swojego błędu po dalszej rozmowie z / ob. żołądek jeszcze nie wystaje).

Ubrania ciążowe od 16 do 17 tygodnia mogą być również w porządku, jeśli jesteś większa niż przeciętna i/lub masz większe dziecko. W takim przypadku możesz nie wykazywać dużego guza we wczesnych tygodniach – ale twój brzuch będzie rósł około dwa razy szybciej niż podczas ciąży z innymi dziećmi (jeśli dotyczy) około 17. tygodnia.

Sukienka lub spódnica, która luźno przylega do bioder i ud, najlepiej zakrywa wszelkie widoczne pod spodem guzki, a jednocześnie pozwala na rozszerzenie się w razie potrzeby w nadchodzących miesiącach. Pas macierzyński powinien pomagać w utrzymaniu rzeczy bez nadmiernego ściskania skóry.

Zachowaj spodnie na koniec, chyba że pasują wyjątkowo dobrze, ponieważ naprawdę nie ma sposobu, aby je ukryć.

Najważniejszą kwestią jest kupowanie ubrań, które nadal będą pasować po urodzeniu dziecka. Jeśli są teraz zbyt ciasne, będzie tylko gorzej później, gdy brzuch nieco spłynie, ale biodra i uda mogą pozostać dość duże ze względu na utrzymanie masy ciała po ciąży (jeśli dotyczy). W tym przypadku sukienka lub spódnica może nie wyglądać tak stylowo jak spodnie, ale prawdopodobnie jest to bardziej praktyczne ze względu na wygodę.

Jeśli wszystko inne zawiedzie? Noś pod spodem pas macierzyński! Poczujesz się mniej puszysty z masywnymi warstwami, jeśli zasadniczo nosisz elastyczny gorset na wierzchu wszystkich, plus jakiś rodzaj pokrowca z tkaniny zamiast tylko jednego dużego guza wystającego wszędzie.

gdzie kupić ubrania ciążowe w dużych rozmiarach?

Kilka sklepów internetowych sprzedaje ubrania ciążowe w dużych rozmiarach. Niektóre popularne opcje to:

– Czego się spodziewać (sklep whattobuy.com) – Macierzyństwo docelowe

– Old Navy – Macy Macy’s Shop teraz także w Macy’s! Kupuj najlepsze fasony sukienek ciążowych, topów i amp; więcej tutaj na macys.com z bezpłatną wysyłką i zwrotami w dowolnym momencie.)

– Nowy Jork i Spółka

Najważniejszą rzeczą jest wypróbowanie ubrań dla siebie przed ich zakupem, aby upewnić się, że są wygodne.

Ile biustonoszy ciążowych mam kupić?

Powinnaś mieć przynajmniej kilka różnych staników. Potrzeba trochę czasu, aby dowiedzieć się, co działa w Twoim przypadku, a także wspaniale jest móc je rotować. Potrzebujesz również takiego, który będzie pasował do Twojej garderoby, ponieważ niektóre mogą wyglądać nieporęcznie pod niektórymi koszulami.

Poza tym liczba staników ciążowych będzie zależeć od tego, jak często planujesz nosić każdy stanik podczas ciąży i powrotu do zdrowia po porodzie.

Ile rozmiarów wybierasz w biustonoszu ciążowym?

Jeden Rozmiar. Inne biustonosze ciążowe są za małe, więc musisz kupić większy rozmiar niż normalny stanik lub taki, który zapewnia nieco większy zasięg niż ten, który nosisz zwykle. Jeśli nie masz pewności, jaki rozmiar wybrać, wybierz większy z nich. Lepiej, żeby był za duży, niż w ogóle nie pasował!

W którym tygodniu powinienem kupić biustonosze do karmienia?

Biustonosze do karmienia to biustonosze z otworem umożliwiającym wysunięcie piersi. Są przeznaczone do noszenia w czasie ciąży lub karmienia piersią, ponieważ będą podtrzymywać Twoje piersi, dzięki czemu łatwiej im nie zwisają z czasem.

Biustonosze do karmienia mają również klipsy na miseczce, które umożliwiają szybki i łatwy dostęp, gdy trzeba karmić w miejscach publicznych, bez pełnego odsłaniania się. Jeśli jest to coś, czego chcesz/potrzebujesz, zdecydowanie zainwestuj w dobre!

Zwłaszcza jeśli planujesz karmić piersią nawet po 17. tygodniu. Rozmiar biustonosza zalecany przez większość lekarzy to 34C, ale pamiętaj, że może się to zmienić wraz z rozszerzaniem się brzucha przez całą ciążę (i ponownie po narodzinach dziecka).

Lubię nosić biustonosze sportowe, a potem nakryć je podkoszulkiem (możesz też rozważyć kilka podkoszulków ciążowych).