Co napisać w książeczce dla dzieci? Przewodnik

Co napisać w książeczce dla dzieci? Jest kilka rzeczy, które możesz napisać w książeczce dla dzieci. Podam Ci przykład tego, co napisaliśmy dla mojej córki, ale jest tak wiele różnych sposobów, aby to zrobić, i zachęcam Cię do jak największej kreatywności!

Im bardziej osobiste notatki, zdjęcia lub wspomnienia, które umieścisz w swoim notatniku dla swojego dziecka, sprawią, że będzie on o wiele cenniejszy niż jakakolwiek książka dla dzieci kupiona w sklepie.

Co napisać w książeczce dla dzieci? Przewodnik

Strony nadrzędne: strona, na której każdy rodzic pisze coś o sobie. Jakie były niektóre z najważniejszych momentów ich życia? Kto na nich wpłynął? Kiedy po raz pierwszy zdali sobie sprawę, że chcą dzieci? Jak posiadanie dziecka zmienia ich spojrzenie na życie – jak uczyniło ich lepszymi ludźmi?

Strony dziadków: Jest to podobne do stron nadrzędnych, ale tym razem każdy z dziadków napisze coś o sobie. Ponownie możesz zadać podobne pytania, które są istotne dla ich życia – jak wyglądało ich dzieciństwo?

W jaki sposób poznali innych dziadków Twojego dziecka i jakie były niektóre decydujące momenty w ich wspólnym życiu jako rodzice lub w okresie dorastania?

Strona dla rodziców chrzestnych/mentorów: strona, na której rodzice chrzestni lub mentorzy Twojego dziecka mogą napisać wiadomość dla Twojego dziecka. W tym miejscu należy dołączyć zdjęcie matki chrzestnej i ojca chrzestnego (jeśli dotyczy).

Jeśli nie ma żadnych mentorów lub przyjaciół, którzy będą zaangażowani w życie twojego dziecka, których chciałbyś wybrać na rodziców chrzestnych, to jest to dobre miejsce, aby zaprosić niektórych z twoich najbliższych przyjaciół.

Family Page: Strona, na której możesz napisać coś o swojej rodzinie – jakie są imiona wszystkich osób w Twojej rodzinie? Czy są jeszcze jakieś niemowlęta lub dzieci? Co one dla ciebie znaczą i jak wpłynęły na to, kim jesteś dzisiaj?

Jeśli to możliwe, warto zamieścić tutaj zdjęcia niektórych krewnych, których dziecko może nie mieć okazji poznać (na przykład, jeśli jest ktoś, kto odszedł).

Strona rodzeństwa: ta będzie obowiązywać tylko wtedy, gdy masz już dzieci, ale nadal może być naprawdę fajnym prezentem! Napisz coś o każdym rodzeństwie i dołącz zdjęcia, jeśli je masz.

Co większość rodzeństwa robi razem? Jaka jest każda z ich ulubionych rzeczy w sobie nawzajem? W jaki sposób Twoje nowe dziecko już pasuje do dynamiki rodziny i jaki rodzaj relacji ma nadzieję mieć ze swoim nowym rodzeństwem?

Pierwsza strona: może to być fajna strona, na którą dzieci mogą spojrzeć wstecz, gdy będą starsze. Dołącz zdjęcie i krótką notatkę dla każdego pierwszego kamienia milowego – takiego jak przewracanie się, siadanie, robienie pierwszego kroku itp. Może to również obejmować mniej namacalne chwile, takie jak pierwszy uśmiech lub śmiech dziecka!

Strona ulubionych rzeczy: dzieci zmieniają się tak szybko, że śledzenie wszystkich ich upodobań i niechęci może być trudne w miarę dorastania. Zrób stronę, na której zapiszesz, jakie są w tej chwili ulubione rzeczy Twojego dziecka – jedzenie? zabawki? piosenki czy książki? itp. Możesz dodawać do tego okresowo, aby było na bieżąco z ich aktualnymi preferencjami!

Wykres wzrostu: Ta jest dość oczywista, ale nadal ważna – dołącz wykres wzrostu na wypadek, gdyby ktoś kiedykolwiek zapytał, jak wysoki był twój mały pakiet radości, kiedy się urodził (lub jeśli chce po prostu porównać). Dla nich też będzie fajnie, bo wtedy będą mogli zobaczyć, jak bardzo rosną każdego roku!

Strona wspomnień: To może być naprawdę kreatywne w zależności od rodzaju wspomnień, które chcesz dołączyć, takich jak zdjęcia ze specjalnych wycieczek i wydarzeń, gdy dziecko dorastało, a nawet notatki o rzeczach, które robiło tego dnia, takich jak zabawa w parku.

Strona osiągnięć: ta jest podobna do wykresu wzrostu, ale jest bardziej skoncentrowana na osiągnięciach niż na pomiarach ciała. Możesz dołączyć zdjęcia i krótkie opisy niektórych z największych osiągnięć Twojego dziecka, niezależnie od tego, czy jest to jego pierwszy krok, czy pierwsze słowo!

Strona Plany na przyszłość: Dzieci są tak malutkie i bezradne, kiedy pojawiają się w naszym życiu, że często zapominamy, jak wielki świat czeka na nie poza tymi czterema ścianami – ta strona pomoże im (i Tobie!) przypomnieć im, jak wielki jest naprawdę potencjał wielkości naprzód, jeśli tylko będziemy ciężko pracować nad naszymi marzeniami!

Upewnij się, że obejmuje to również zdjęcia, ponieważ dzieci uwielbiają patrzeć na siebie innymi oczami – zwłaszcza, gdy chodzi o coś pozytywnego, jak osiągnięcie celów!

Strona listowa: może to być dowolny rodzaj listu; od Twojego dziecka do przyszłej wersji siebie, a nawet po prostu przeprosiny, jeśli mają ochotę je napisać teraz, gdy są starsze i mądrzejsze (lub jedno i drugie!). To też nie musi należeć – wystarczy, by zmieściło się na stronie.

Ale nie za bardzo, może to później stać się bałaganem, gdy spróbujesz ponownie skleić wszystko razem po przejściu ich wszystkich przez różne rodzaje poduszek z tuszem itp. Możesz również potrzebować dodatkowego papieru na wypadek, gdyby za pierwszym razem sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem.

Pamiętaj jednak – te listy będą krążyć przez długi czas, więc nie zapomnij o nich, gdy nadejdzie czas!

Strona ulubionych zdjęć: ta strona może zawierać wszystko, od zdjęć zrobionych w urodziny lub święta, aż po pierwsze kroki dziecka. Możliwości są naprawdę nieograniczone.

Po prostu upewnij się, że są one uporządkowane chronologicznie, jeśli to możliwe – w ten sposób będziesz mieć coś ładnego w kolejce w przyszłym roku, a także wszystkie te wspomnienia bezpiecznie przechowywane w jednym miejscu na zawsze!

Może to nawet pomóc w utrzymaniu porządku w tych ruchliwych czasach (takich jak Boże Narodzenie), kiedy wszyscy inni wydają się piekielnie nastawieni na to, aby wszystko znów było chaotyczne tylko dlatego, że nie zostało wystarczająco dużo godzin przed snem, a potem nagle wydaje się, że dla nas nadeszła północ wszystko jeszcze raz.

Uwaga: jeśli jesteś nową mamą i chcesz poznać sposoby na zrobienie wózka dla swojego malucha, zapoznaj się z artykułem Jak zrobić osłonę przeciwdeszczową na wózek, aby zapoznać się z krokami, wskazówkami i sztuczkami.

Co powinno być napisane na kartce dla mojego nienarodzonego dziecka?

Zapisz wszystkie swoje życzenia i nadzieje na ich przyszłość, a także wszelkie inne myśli i uczucia na ich temat, które mogą się pojawić podczas pisania takich kartek. Możesz również umieścić na froncie zdjęcie siebie lub swojego partnera.

Wewnątrz możesz kontynuować więcej przemyśleń na temat swojego dziecka, a także wszelkich osobistych wiadomości dla niego – może nawet zawierać prognozy dotyczące jego przyszłości! Możesz także napisać ulubione cytaty, które pasują do Ciebie i dlaczego są dla Ciebie ważne.

Cokolwiek wydaje ci się słuszne, powinno znaleźć się w karcie! Tylko upewnij się, że jest to szczere, szczere i płynące z serca.

Uwaga: jeśli planujesz wakacje w Disneylandzie i nie wiesz, jak kupić wózek, rozważ przeczytanie Ile kosztuje wypożyczenie wózka w Disneylandzie na przewodniki i schody.