4 proste sposoby na dostosowanie siedziska do wózka dziecięcego

Jak wyregulować fotelik do wózka Baby Trend: Ile razy byłeś sfrustrowany fotelikiem samochodowym Twojego dziecka? Jak często klamra tkwi w ich ubraniach lub nie mogą siedzieć wystarczająco długo, abyś mógł ją zapiąć?

To frustrujące, zwłaszcza gdy próbujesz wydostać się ze sklepu i musisz załadować je z powrotem do samochodu. Tę frustrację można rozwiązać, dostosowując fotelik samochodowy dla dziecka!

4 proste sposoby na dostosowanie siedziska do wózka dziecięcego

Jak wyregulować siedzisko wózka dziecięcego Trend

Krok 1. Pierwszym krokiem jest znalezienie pasów przymocowanych po obu stronach fotelika samochodowego. Będziesz musiał je poluzować, aby można je było wyciągnąć spod lub na ubraniu i łatwo zapiąć – tak jak w przypadku każdego innego typu szelek bezpieczeństwa dla dzieci w pojeździe.

Krok 2. Poluzuj je, ale nie usuwaj ich całkowicie! Wyciągnij jeden pasek, aż osiągnie najdłuższą długość, a następnie zwiąż go w bezpiecznym miejscu. Powtórz ten proces również dla drugiego paska.

Krok 3. Twoje dziecko powinno mieć teraz dużo miejsca do poruszania się, nawet jeśli jego nogi nie sięgają całkowicie w dół (co znacznie ułatwia dostosowanie się).

Krok 4. Następnie będziesz chciał wyregulować paski uprzęży. Pociągnij je delikatnie, aby zobaczyć, czy możesz je poluzować, aby nie były zbyt ciasne lub zbyt luźne. Upewnij się, że Twoje dziecko może wygodnie siedzieć i nadal ma miejsce na kilka palców między paskiem a klatką piersiową, ale także uważaj, gdzie dotyka dziecka, gdy jest zaciśnięte – nigdy nie podciągaj mocno na gardło dziecka zapięte!

Fotelik Baby Trend powinien być wyposażony w regulowany podnóżek, co znacznie ułatwia siadanie. Jeśli nie jest to możliwe, być może będziesz musiał umieścić jakąś poduszkę pod jedną nogą, aż osiągnie swoją naturalną pozycję (co pomoże również odciążyć bolące biodra). Na koniec wyreguluj pasek na ramię, aby znajdował się na wygodnej wysokości i nie był zbyt ciasny.

Jak otworzyć fotelik samochodowy Baby Trend

Fotelik samochodowy Baby Trend jest zabezpieczony zatrzaskowym systemem klipsów. Gdy podstawa opadnie w dół, powinieneś być w stanie wyczuć palcami, gdzie klika na swoim miejscu i pociągnąć w górę z jednej lub obu stron, aby zwolnić zacisk (w zależności od tego, ile punktów znajduje się w tym konkretnym rzędzie). Możesz również zapoznać się z instrukcją obsługi, aby uzyskać szczegółowe instrukcje.

Jak czyścić ramę wózka: seria poradników dla dzieci w podróży

Kiedy wychodzimy na spacer, zwykle używam wózka, ponieważ nasza córka lubi być popychana, gdy radośnie kopie przed sobą stopy. Gdyby tylko czyszczenie było tak proste! Oto kilka moich rad dotyczących utrzymywania wózków w czystości, aby zawsze wyglądały jak najlepiej.

Do czyszczenia ramy używam mieszanki wody i mydła. Myślę, że ważne jest, aby mieć pod ręką szczotkę do szorowania i szmatkę przed rozpoczęciem, aby móc wykonać jak najwięcej pracy po jednej stronie wózka podczas korzystania z tych narzędzi, a następnie przełączyć się na drugą stronę, wciąż je pod ręką, aby uzyskać więcej czynności czyszczących.

Jak dokręcić podstawę fotelika Baby Trend

Baza fotelika Baby Trend powinna być wyposażona w system LATCH, który pozwoli na zaciśnięcie pasków wokół fotelika. Upewnij się, że jest wystarczająco ciasny, aby nie było luzu, a następnie użyj funkcji odchylania, jeśli jest dostępna na tylnym siedzeniu pojazdu dla dziecka w trybie jazdy tyłem do kierunku jazdy (pomoże to zapewnić dodatkowe podparcie).

Jeśli stwierdzisz, że fotelik samochodowy Baby Trend nie jest wystarczająco ciasny w podstawie, zapoznaj się z tym filmem instruktażowym na YouTube: Jak dokręcić podstawę fotelika samochodowego Baby Trend

Aby głowa i szyja dziecka były odpowiednio podparte przez fotelik samochodowy (i unikały kontuzji), muszą być ustawione pod kątem 45 – 85 stopni. Jeśli Twoje dziecko wydaje się niewygodne lub zgarbione podczas siedzenia w swoim foteliku, spróbuj wyregulować funkcję odchylania oparcia, aż znajdzie wygodniejszą pozycję.

Oto kilka innych rzeczy, które możesz zrobić, jeśli Twoje dziecko wydaje się nieswojo w czasie podróży:

  • Umieść zabawki w zasięgu ręki, aby mogły je chwycić w razie potrzeby.
  • Zaoferuj dodatkowy koc, aby zapewnić ciepło i wygodę.
  • Daj przekąski lub butelkę przed podróżą, aby uniknąć głodu w czasie podróży.
  • Ostatnie, ale nie mniej ważne, upewnij się, że Twoje dziecko jest ciasno zapięte, aby nie poruszało się zbytnio podczas jazdy – może to prowadzić do obrażeń spowodowanych przez wpadające na przedmioty wewnątrz pojazdu!

Jak odchylić fotelik samochodowy Baby Trend

W instrukcji dowiesz się, jak to zrobić. Ogólnie rzecz biorąc, z tyłu zagłówka znajduje się pokrętło regulacyjne, które można poluzować lub dokręcić w zależności od tego, jakiej pozycji potrzebuje Twoje dziecko. Skontaktuj się z producentem, aby uzyskać szczegółowe instrukcje, jak to zrobić.

Fotelik samochodowy musi być rozkładany dla niemowląt i dzieci w każdym wieku, ale może to zająć trochę czasu, zanim uzyskasz idealny kąt. Jak daleko w samochodzie powinna znajdować się głowa Twojego dziecka, zależy od jego wieku: Młodsze dzieci będą potrzebować leżanki, która jest bardziej wyprostowana niż starsze.

Dowiedz się, jaka pozycja półleżąca jest odpowiednia dla wieku Twojego dziecka, sprawdzając u producenta lub czytając jego instrukcję. Może być konieczne poluzowanie lub dokręcenie pokrętła regulacyjnego z tyłu zagłówków, co również będzie decydować o tym, jak daleko do przodu w Twoim pojeździe można je popchnąć.