Co to jest koc temperaturowy? Najlepszy ogólny przewodnik

Jeśli ktoś zapyta, co to jest koc termiczny, możesz mu po prostu powiedzieć, że to koc z dzianiny. Nazywa się to tak, ponieważ rzędy koca symbolizują cały rok. Ale jaki jest związek temperatury?

To, co czyni ten koc jeszcze bardziej wyjątkowym, to fakt, że kolory na każdy dzień w roku są powiązane z oczekiwaną temperaturą. Wynik wygląda estetycznie i nieco bardziej przytulnie ze względu na jego powiązania z lokalnymi warunkami. Kontynuuj czytanie poniżej, aby dowiedzieć się więcej o kocach termicznych.

Co to jest koc temperaturowy? Najlepszy ogólny przewodnik

Wszystko, co musisz wiedzieć o kocu temperaturowym

Co to jest koc termiczny (i dlaczego nazywa się go kocem termicznym?)

Koc termiczny to szydełkowany lub dziany kolorowy koc, który odpowiada temperaturze w całym roku kalendarzowym. Dlatego nazywa się go kocem termicznym, ponieważ każdego dnia będziesz szydełkować różnymi kolorami oznaczającymi pogodę na zewnątrz. Opierasz się na klimacie swojej okolicy i możesz samodzielnie wybrać kolory.

Nie jesteś również ograniczony do wzoru, którego możesz użyć do koca termicznego. Najłatwiejsze i być może bardziej tradycyjne koce termiczne wykorzystują rzędy pojedynczych szydełków, ale obecnie często używa się również wzorów w kształcie kwadratu babci, a nawet jodełka. Ścieg granitowy jest również ekscytującym ściegiem do zastosowania w kocu termicznym.

Czy warto szydełkować czy robić na drutach koc termiczny?

Fantastyczną rzeczą w tym projekcie jest to, że możesz go szydełkować lub zrobić na drutach, w zależności od tego, co jest dla ciebie wygodniejsze. Jeśli zdecydujesz się na szydełkowanie koca termicznego, użyj włóczki DK i haczyka 4 mm. Możesz nabrać 212 oczek i jeden rząd na dzień.

A co z dzianinowym kocem termicznym? Pomocna będzie również włóczka DK i drut w rozmiarze 4mm. Zrób dwa rzędy na dzień i nabierz 232 oczka.

Jak założyć koc termiczny?

Pierwszą rzeczą do zrobienia podczas robienia koca temperaturowego jest stworzenie wskaźnika temperatury zgodnie z twoją lokalizacją. Jeśli lokalna pogoda jest stabilna przez cały rok, cenną wskazówką, aby mieć więcej kolorów w kocu, jest przypisanie mniejszej temperatury dla określonego koloru. W przeciwnym razie możesz ustawić więcej temperatur w kolorze, nie martwiąc się o różnice, jeśli w Twoim obszarze pogoda jest zmienna.

Jak zrobić idealny koc termiczny

Gdy już będziesz mieć wskaźnik temperatury, zdecyduj, jakie kolory i jak je umieścisz, aby pasowały do ​​​​tematu, do którego się wybierasz. Być może chcesz, aby koc wkomponował się w Twój pokój lub sofę. Większość ludzi preferuje styl monochromatyczny, ale pamiętaj, że nie ma reguły w wyborze wzoru przepływu.

Po kolorach wybierz ścieg, którego użyjesz do koca termicznego. Kluczem jest nigdy nie używać czegoś zbyt wysokiego. Co więcej, pamiętaj, że powinien to być ścieg, który lubisz robić, ponieważ będziesz go powtarzać wiele razy.

Ile szwów zakładasz na koc termiczny?

Wybierz wzór na koc, czy jest to ścieg pończochowy czy dżersejowy. Możesz nabrać 35 oczek na 25 rzędów lub cztery ściegi i pięć rzędów na cal, gdy mierzysz swój wskaźnik. A ponieważ pracujesz nad kocem termicznym, możesz robić jeden rząd dziennie, jeśli zaczynasz na początku roku, lub mniej rzędów tygodniowo, jeśli chcesz rzadziej szydełkować.

Szydełkowe ściegi do kocyków termicznych

Istnieje wiele ściegów, których możesz użyć do koca termicznego, ale wybierz ten, którego nie masz nic przeciwko powtarzaniu w kółko. Niektóre popularne i schludnie wyglądające to półpodwójny szydełek, szydełkowy ścieg poślizgowy i ścieg od rogu do rogu. Są również przyjazne dla początkujących, ale dla szybszego projektu, pojedyncze szydełko na szczycie listy.

Ścieg mchu będzie idealny dla tych, którzy będą pracować z słabszymi kolorami. A co, jeśli chcesz tekstur? Pojedynczy szydełkowy ścieg marszczony, ścieg łez apaszowych i ścieg muszli będą wymagały cierpliwości, ale po zakończeniu są tego warte.

Ile łańcuchów potrzebujesz do koca termicznego?

Do wykonania koca termicznego potrzebujesz 200 łańcuchów. Możesz również obliczyć zgodnie z próbką miernika. Na przykład podziel szerokość koca przez szerokość każdego oczka. To obliczenie jest również pomocne, aby wiedzieć, jak szeroki lub wysoki będzie gotowy koc termiczny.

Ile przędzy potrzeba na koc tymczasowy?

Włóczka, której będziesz potrzebować na koc termiczny, będzie zależeć od rozmiaru, który chcesz osiągnąć. Co więcej, pogoda lub kolory, których użyjesz, wpłyną również na liczbę potrzebnych motek. Rzut będzie wymagał 12 motków, ale zawsze warto przydzielić więcej niż to oszacowanie.

Wniosek

Jednym z najbardziej pamiętnych sposobów śledzenia roku jest koc termiczny. Ale czym jest koc termiczny? Szybkie przypomnienie tego artykułu jest takie, że koc termiczny to koc szydełkowany lub dziany, którego kolory są zgodne z klimatem całego roku.

Możesz samodzielnie wybrać paletę kolorów i ściegi, aby projekt był jeszcze bardziej osobisty. Pamiętaj jednak, że nadal możesz rozpocząć koc termiczny o każdej porze roku. Jeśli pomogliśmy Ci z tym artykułem, zostaw komentarz i życzę miłego robienia na drutach (lub szydełkowania)!