Wiele wyłączników domowych jest zwartych podczas usuwania suszarki lub śmieci? 4 zaskakujące powody!

Zastanawiasz się, czy wiele wyłączników domowych jest zwartych podczas suszenia lub wyrzucania śmieci? Przestań się zastanawiać i zacznij czytać ten artykuł. Po włączeniu suszarki i wyrzucania śmieci brakuje wyłączników automatycznych, ponieważ obie jednostki są podłączone do tego samego wyłącznika.

Obie jednostki pobierają wiele woltów, więc używanie ich w tym samym obwodzie lub jednocześnie powoduje zwarcie wielu wyłączników domowych.

Wiele wyłączników domowych jest zwartych podczas usuwania suszarki lub śmieci? 4 zaskakujące powody!

Jeśli wyłącznik nie jest odpowiednio podłączony lub nie ma odpowiedniego rozmiaru, aby utrzymać sprzęt, wywóz śmieci i suszarka mogą go uruchomić, gdy przełączniki się pstrykają, a nawet podczas procedury utylizacji. Przed zbadaniem problemu z okablowaniem wyłącz prąd na wyłączniku. To tylko przegląd i musisz kontynuować czytanie, aby dowiedzieć się, dlaczego wyłączniki są krótkie.

Wiele wyłączników domowych jest zwartych, gdy suszarka lub wywóz śmieci

Może być wiele powodów, dla których wiele wyłączników domowych zwarć podczas suszenia lub wyrzucania śmieci. Znajomość wszystkich takich powodów pomaga zrozumieć rzeczywisty problem lub jak uniknąć takich problemów.

#1. Podwójne urządzenia w tym samym obwodzie

Podczas pracy suszarki i wyrzucania śmieci może dojść do zdenerwowania wyłącznika, jeśli ten sam wyłącznik zasila go jako kolejny ciężki element wyposażenia. Na przykład, jeśli wywóz śmieci i suszarka są podłączone do tego samego wyłącznika lub wyłącznik nie może obsługiwać obu maszyn w tym samym momencie, wyłącznik może wybuchnąć, jeśli oba urządzenia są włączone. Lepszym pomysłem może być przypisanie wyłącznika do każdego dużego przedmiotu, takiego jak wywóz śmieci.

#2. Nieprawidłowe okablowanie

Prawidłowe okablowanie od wyłącznika do suszarki i wyrzucania śmieci jest niezbędne do prawidłowego działania urządzenia. Okablowanie powinno tworzyć zamknięty obwód z dodatnimi i ujemnymi kablami lub połączeniami, aby elektrony mogły skutecznie przepływać przez urządzenie. Przeciążenie energetyczne może spowodować uszkodzenie wyłącznika lub sprawić, że wywóz śmieci odmówi wyłączenia, jeśli kable zostaną skrzyżowane z niewłaściwymi zaciskami. Możesz wyłączyć prąd w wyłączniku, jeśli zdarzy się jeden ze scenariuszy.

#3. Przewody, które zostały usunięte

Podczas zdejmowania izolacji z przewodów należy zachować szczególną ostrożność, aby uniknąć kontaktu dwóch przewodów pod napięciem i pod napięciem. Ponieważ podłączenie dwóch gorących przewodów może spowodować pożar, wyłącznik automatyczny musi być wyłączony, a kable sprawdzone przy pierwszych objawach problemów z elektrycznością przy wyrzucaniu śmieci i suszarce. Kiedy dotkniesz gorących przewodów, możesz zauważyć dziwny zapach spalenizny i poczerniałą plamę wraz z przewodami, co wskazuje na uszkodzenie elektryczne. Do dotknięcia mogło dojść w miejscach łączenia wyłącznika i tablicy elektrycznej urządzenia do usuwania śmieci.

Gdy stykają się dwa przewody pod napięciem, należy skontaktować się z profesjonalnym elektrykiem, aby rozwiązać problem. Zapotrzebowanie na energię do utylizacji śmieci powinno być ocenione przez właściwą konfigurację suszarki i utylizacji śmieci lub wyłącznika. Należy upewnić się, że wyłącznik automatyczny ma moc odpowiednią do zadania. Jeśli rzeczywiście wyłącznik jest zbyt mały, aby wytrzymać obciążenie elektryczne oczekiwane przez utylizację, zepsuje się i będziesz musiał go przebudować na taki, który ma większą pojemność. Możesz również zainteresować się typowymi problemami z połączeniem przewodowym i ich rozwiązaniami.

#4. Słaby wyłącznik

Nie wszystkie problemy z wyłącznikami są spowodowane ludzkim błędem; dość często skrzynka łamacza po prostu się zużywa i zaczyna zawodzić. Skrzynki bezpieczników mogą przetrwać dłużej niż skrzynki bezpieczników lub bezpieczników i nadal działają z wieloma amperami, a wyłącznik może ostatecznie zawieść i przestać działać poprawnie. Muszą być zamienione.

Co to jest zwarcie?

Inną ważniejszą przyczyną zadziałania wyłącznika jest zwarcie. Za każdym razem, gdy czarny gorący przewód styka się z białym przewodem neutralnym, nieosłoniętym przewodem uziemiającym i łączącym lub pokrywką metalowego pojemnika, pojawia się „poważne zwarcie”. Zwarcie umożliwia nieograniczony przepływ elektronów dzięki zmniejszonej technicznie rezystancji. Tak więc szybki wzrost cyrkulacji prądu wewnątrz wyłącznika wyzwala proces wyzwalania. Jednak zwarcie może powstać z powodu uszkodzenia okablowania w sprzęcie lub przedmiocie podłączonym do gniazdka na całej trasie, a nie z powodu samego przewodu obwodu.

Jest to najczęstszy problem z wyłącznikami w każdym domu, szczególnie w kuchni. Gdy obwód jest przeciążony, podłączonych jest do niego zbyt wiele urządzeń. Gdy 25 amperów urządzeń jest podłączonych do obwodu obsługującego około 15, kable się przegrzewają. Obwód wyłączy się, zanim nastąpi jakiekolwiek uszkodzenie sprzętu, urządzenia lub osoby, która go używa. Zainstalowanie oddzielnych obwodów dla dużych urządzeń elektrycznych, takich jak suszarki i wywóz śmieci, sprawi, że dom będzie działał zgodnie z kodem, jednocześnie zapobiegając awariom wyłączników.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się wielu wyłączników domowych zwartych podczas suszenia lub wyrzucania śmieci. Jak omówiono powyżej, istnieją różne powody; musisz tylko unikać takich przyczyn, a używanie oddzielnego obwodu dla każdego ciężkiego urządzenia jest najlepszym sposobem, aby temu zapobiec. Możesz również przeczytać o tym, jak długo suszarka zajmuje suszenie ubrań i jak korzystać z suszarki do butów. Dziękuję, przyjaciele, za pobyt z nami.