Jak przepłukać grzałkę w stylu Redneck? 4 proste kroki!

Czy chcesz dowiedzieć się, jak przepłukać styl redneck rdzenia grzejnika? Przeprowadź ten rodzaj płukania rdzenia nagrzewnicy szybko i łatwo, wykonując proste czynności opisane poniżej. Kontynuuj czytanie i poznaj kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci usunąć zatkany brud lub zanieczyszczenia z rdzenia nagrzewnicy samochodu.

Niektóre rzeczy pomogą ci ustalić, czy rdzeń grzejnika jest zatkany, tak jak samochód, który nie wytwarza ciepła wewnątrz kabiny, nawet jeśli pojazd był uruchomiony przez kilka minut.

Płukanie wodą może pomóc w określeniu tego, ponieważ podczas spłukiwania tylko niewielka ilość wody wypływa z węży, a nie wielkość wody wpływającej do rdzenia grzałki. Czy jesteś gotowy, aby dowiedzieć się więcej, mój przyjacielu? Zanurzmy się!

Kroki płukania rdzenia grzałki w stylu Redneck

Jeśli masz problemy z rdzeniem nagrzewnicy, przepłukanie go pomoże określić, czy rdzeń jest zatkany lub czy Twój samochód napotyka poważniejsze problemy. Płukanie to sposób na usunięcie z czasem wszystkich możliwych zatkanych zanieczyszczeń lub brudu i usunięcie chłodziwa z systemu. Jest to również jedna z podstawowych czynności konserwacyjnych w samochodach, która zapobiega zapchaniu, a nauka prawidłowego spłukiwania pomoże Ci to zrobić w przyszłości.

Możesz szybko i łatwo przepłukać rdzeń nagrzewnicy, nawet jeśli nie masz doświadczenia. Prosimy o dokładne zapoznanie się z instrukcjami, aby je zrozumieć, zwłaszcza jeśli jest to Twój pierwszy raz i Twój samochód wymaga umycia. Możesz również poprosić specjalistę o pomoc lub dalsze wskazówki, jeśli czujesz się zdezorientowany co do poniższych kroków. Jeśli jesteś gotowy, aby wiedzieć, jak zarządzać i jak spłukać styl redneck rdzenia grzejnika, czytaj dalej!

Krok 1. Znajdź rdzeń grzejnika

Aby rozpocząć, musisz zlokalizować rdzeń nagrzewnicy w swoim samochodzie. Jeśli po raz pierwszy otwierasz lub znajdujesz rdzeń grzejnika, może to trochę potrwać, ale jest w porządku. Jest on głównie przymocowany do zapory i z dala od silnika Twojego samochodu. Rdzeń nagrzewnicy ma dwa węże, wlotowy i wylotowy, przepuszczające zimny i gorący płyn chłodzący. Ciepło z węża wlotowego przemieszcza się do rdzenia nagrzewnicy i wytwarza ciepło dla kabiny samochodu. Jeśli masz problem z odnalezieniem rdzenia nagrzewnicy do zapory, zlokalizuj zbiornik płynu chłodzącego i podążaj za rurami, ponieważ te węże prowadzą do rdzenia nagrzewnicy.

Krok 2. Przeciąć węże

Po zlokalizowaniu rdzenia nagrzewnicy i jego węży należy przeciąć węże, ale wcześniej pod samochód podstawić pusty pojemnik, aby nadmiar płynu chłodzącego nie spływał lub nie rozpryskiwał się na powierzchni. Pamiętaj, że musisz uważać, aby ich nie złamać ani nie zerwać podczas cięcia węży, ponieważ będziesz musiał je naprawić, a może to być dla Ciebie czasochłonne.

Najpierw przeciąć wąż dopływowy za pomocą przecinaka do węży. Pozwól, aby pozostały płyn chłodzący utknięty w wężu spłynął do pojemnika. Wolisz, że możesz podłączyć kolejny wąż do wlotu, aby doprowadzić chłodziwo do pojemnika. Po pomyślnym przecięciu węża wlotowego, wykonaj tę samą metodę z wężem wylotowym. Być może zainteresuje Cię również informacja o oznakach uszkodzenia węża nagrzewnicy.

Krok 3. Płukanie i płukanie wsteczne

Po odcięciu węży można przystąpić do ich wypłukiwania. Na tym etapie możesz użyć pojemnika o pojemności 5 galonów, aby zobaczyć ilość brudu, który nagromadził się w wężach lub rdzeniu nagrzewnicy. Użyj węża ogrodowego, podłącz koniec węża do węża rdzenia nagrzewnicy wlotowej i pozwól wodzie płynąć przez kilka minut. W ciągu pierwszych kilku minut z węży grzałki wylotowej wydostaje się brud.

Musisz go przepłukać po wypłukaniu wody z węży dopływowych i odpływowych. Włóż węże doprowadzające wodę z węża wylotowego, a woda wypłynie do węża wlotowego. Wyjmij wąż z węża wlotowego i przymocuj go do węża wylotowego. Pozwól wodzie ponownie płynąć przez kilka minut. Podczas płukania wstecznego możesz zdecydować, czy zatrzymać wodę, czy pozwolić jej spłynąć do kanalizacji.

Krok 4. Sprężarka powietrza

Po przepłukaniu rdzenia nagrzewnicy użyj sprężarki powietrza, aby usunąć wszystkie możliwe zabrudzenia lub zanieczyszczenia zablokowane w wężach. Używając sprężarki powietrza, potrzebujesz tylko trochę powietrza, ponieważ wysokie ciśnienie może spowodować poważne uszkodzenie nagrzewnicy, więc większość ludzi woli tylko spłukiwanie wodą i nie stosuje sprężarek powietrza. Jeśli nie masz pewności co do korzystania z kompresora, pomiń go lub zapytaj licencjonowanego mechanika. Połącz węże z powrotem razem z zaciskami węży. Jeśli zauważysz, że węże przeciekają, pamiętaj, aby w międzyczasie je wymienić lub ominąć.

To okładka!

Teraz, gdy w tym artykule odkryłeś, jak przepłukać rdzeń nagrzewnicy w stylu redneck, możesz przepłukać rdzeń nagrzewnicy i usunąć wszelkie zatkania, które powodują, że kabina lub samochód się nie nagrzewa. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci wyjaśnić, czego potrzebujesz, aby przepłukać rdzeń nagrzewnicy. Możesz również przeczytać o tym, ile należy wymienić rdzeń nagrzewnicy i jak naprawić zatkany rdzeń nagrzewnicy.