W co się ubrać na wesele po imprezie: Przewodnik dla gości

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać na wesele po imprezie, rozważ te trzy wskazówki, które pomogą Ci stworzyć idealny strój. Pamiętaj, że zasady będą nieco łagodniejsze, ponieważ będziesz nosić coś innego niż strój na ceremonię ślubną.

Porozmawiamy również o tym, czym jest after party weselne i jakie są wokół niego oczekiwania. A dla starszych pań, które nie mają pomysłu na swój strój gościa weselnego, można również zapoznać się z tym, co powinna ubrać kobieta po 50. roku życia na wesele.

W co się ubrać na wesele po imprezie: Przewodnik dla gości

Co ubierzesz na wesele po imprezie: gość

Coś miłego na imprezy

Afterparty weselne to uroczystość, która odbywa się po weselu. Dlatego chcesz ubrać się w coś, w czym będziesz imprezować i nie musi to odpowiadać stopniem formalności tego, co ubrałeś na wcześniejszą ceremonię ślubną.

Goście płci męskiej i żeńskiej mogą wybrać ciemny strój koktajlowy i mile widziane są iskierki i drobinki. Jednak nadal chcesz wyglądać na wystrojoną, więc unikaj noszenia na co dzień.

Kobiety mogą rozważyć czarną sukienkę koktajlową, a mężczyźni mogą zgubić garnitur z bardziej stylową skórzaną kurtką i ciemnymi dżinsami. Nie zapomnij również o założeniu odpowiednich butów, akcesoriów i makijażu, aby ogólny wygląd był spójny.

Coś wygodnego na przyjęcie

Spodziewaj się dużo tańca, stania i chodzenia na after party weselnym, jak sama nazwa; to jest impreza. Biorąc to pod uwagę, przewiduj potencjalny dyskomfort i niezręczne chwile, które mogą się zdarzyć podczas imprezowania.

Na przykład nie chcesz nosić czegoś bardzo krótkiego lub ujawniającego, że będziesz musiał stale to dostosowywać, aby upewnić się, że nikogo nie migasz. Na parkiecie może być również gorąco, więc noś wygodne i oddychające tkaniny.

No i oczywiście buty na afterparty nie powinny zostawiać cię z siniakami i skaleczeniami. Rozważ niższe obcasy lub płaskie buty dla kobiet, a mężczyźni mogą wybrać buty lub trampki.

Coś praktycznego na ślub

Decydując, w co się ubrać na weselne afterparty, ostatnią kwestią jest praktyczność. Poza wygodą chcesz realistycznie podchodzić do tego, w co się ubierzesz.

Możliwe, że będziesz zmęczony zajęciami w ciągu dnia, więc nie powinieneś przebierać się w coś skomplikowanego na after party. Być może możesz szybko przestawić się na bardziej efektowną kurtkę z oficjalnego przyjęcia weselnego na zabawne weselne afterparty.

Afterparty również zwykle odbywa się w samej recepcji, więc upewnij się, że możesz mieć w torbie buty na zmianę lub ubrania i nie musisz wychodzić. Weź pod uwagę sporą torbę, która może pomieścić wszystko, ale nie jest zbyt duża, aby wyglądała, jakbyś szedł na siłownię w recepcji.

Co powinna ubrać panna młoda i pan młody na wesele po imprezie?

Na wesele panna młoda i pan młody mogą założyć co tylko chcą. Mogą również zmienić buty na coś wygodniejszego do tańca.

Pan młody może też zgubić garnitur, a panna młoda może rozprostować suknię ślubną. Ale ostatecznie nadal chcesz wyglądać stylowo, ponieważ fotograf ślubny może również zawierać zdjęcia z afterparty.

Oto kilka propozycji strojów, które możesz wypróbować, ale zawsze możesz je odpowiednio zmodyfikować:

Panna młoda

  • Biała sukienka koktajlowa
  • Biały dres lub sweter
  • Szpilki, sandały lub buty na płaskim obcasie

Pan młody

  • Kurtka lub sportowa kurtka i koszula
  • Dżinsy
  • Tenisówki lub buty

Dla panny młodej, która nosiła suknię ślubną o kroju syreny, przeczytaj, jak ułożyć suknię ślubną o kroju syreny.

Czy panna młoda i pan młody płacą za after party?

Nie ma żadnych zasad, które zobowiązują Parę Młodych do zorganizowania lub opłacenia weselnego afterparty. Jednak to zabawne wydarzenie jest zwykle już zawarte w pakiecie, który otrzymują wraz z przyjęciem i weselnym DJ-em.

Ale jeśli afterparty weselne jest oddzielone od miejsca wesela, każdy może je sponsorować. Czasami może to być nawet prezent od przyjęcia weselnego dla pary.

Jak długo trwa weselne afterparty?

Przyjęcia weselne mogą trwać tak długo, jak chce para lub w zależności od regulaminu miejsca wesela. Może trwać niecałe trzy godziny lub nawet całą noc, ile dusza zapragnie.

Po prostu pamiętaj o opłatach za miejsce za godzinę, aby nie był zaskoczony rachunkiem. Jeśli masz też inne wydarzenia do uczestniczenia następnego dnia, chcesz mieć wystarczająco dużo odpoczynku, więc nie baw się zbyt mocno.

W co nosisz dzień po ślubie?

Wesela różnią się pod względem harmonogramu, a niektóre pary świętują nawet po dniu ślubu. Być może mają małą ceremonię lub ucieczkę; potem zorganizują wesele tylko dla przyjaciół i rodziny na następny dzień.

Dlatego formalność Twojej imprezy będzie dyktować, w co się ubrać następnego dnia po ślubie. Ale oczywiście, jeśli jest to zwykła impreza w Twoim domu lub kolacja w restauracji, możesz ubrać się mniej formalnie.

Wniosek

I to wszystko! Reasumując, w co się ubrać na after party weselne, powinno być na tyle stylowe, by można było imprezować, ale jednocześnie wygodne i praktyczne, ponieważ after party odbywa się tuż po weselu.

Niektóre konkretne stroje to sukienka koktajlowa, kurtka, dżinsy, buty, trampki i buty na płaskim obcasie. A dla Pary Młodej mogą uwijać sukienkę lub zdjąć garnitur, aby wygodnie tańczyć.