Co to jest 60. rocznica ślubu: symbol i prezenty

Odpowiedź na to, czym jest 60. rocznica ślubu, może być związana z jej symbolem: diamentem. Porozmawiamy, dlaczego ten kamień jest odpowiednią reprezentacją dla par obchodzących 60-lecie małżeństwa.

Dowiesz się również, co zrobić, aby uczcić 60. rocznicę ślubu i odpowiednie prezenty na diamentową rocznicę ślubu. A jeśli zdarzy ci się być pięć lat wcześniej, oto, o co chodzi w 55. rocznicę ślubu.

Co to jest 60. rocznica ślubu: symbol i prezenty

Co to jest 60. rocznica ślubu: motyw i symbol

60. rocznica ślubu to diamentowa rocznica ślubu. Ale dlaczego diament jest związany z tym czasem trwania małżeństwa?

Diamenty stały się związane z obchodami 60-lecia, kiedy królowa Wiktoria obchodziła Diamentowy Jubileusz w 1897 roku, upamiętniając swoje 60-lecie na brytyjskim tronie. W rezultacie nawet 60. rocznica ślubu kojarzyła się z diamentami.

Jednak diamenty były tylko dawniej symbolem 75 lat małżeństwa. Niezależnie od tego obie rocznice ślubu, 60. i 75., mogą kojarzyć się z diamentami i nie ma zasad, które ograniczałyby diamenty do symbolizowania tylko jednego z nich.

Jak nazywa się 60 lat małżeństwa?

Nazwa rocznicy 60 lat małżeństwa to diamentowa rocznica ślubu. Jest to właściwy minerał na 60. rocznicę ślubu, ponieważ diamenty są trwałe i cenne.

Nie jest łatwo przetrwać kilka dekad razem, więc pary, które osiągnęły swoją diamentową rocznicę, zasługują na pochwałę za ich odporność, konsekwencję i intensywną miłość do siebie. Ale niestety nie wszystkie pary małżeńskie obchodzą 60. rocznicę ślubu i zdarza się to tak rzadko, że tylko 1% było w stanie ją uczcić.

Więc jeśli znasz ludzi, a może twoi rodzice obchodzą 60. rocznicę ślubu, zorganizuj im przyjęcie, na które zasługują. A dla par, które osiągną połowę czasu trwania diamentowej rocznicy, możesz przeczytać, co zrobić na 35. rocznicę ślubu.

Co zrobić na 60. rocznicę ślubu?

Jeśli kończą Ci się pomysły na rocznicę ślubu dla pary świętującej 60-lecie małżeństwa, potraktuj symbol diamentu jako inspirację. Być może pozwolisz im ulepszyć swoje obrączki za pomocą diamentów lub urządzić przyjęcie z diamentami jako tematem przewodnim.

Impreza nie musi być super ekstrawagancka, zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet. Na przykład, możesz użyć dekorów inspirowanych diamentami w całym lokalu zamiast prawdziwych drogich kamieni szlachetnych.

Dla swojego partnera możesz dać mu diamentową biżuterię lub akcesorium. Niewątpliwie docenimy również wycieczkę z tylko wami dwojgiem do ulubionego miejsca docelowego.

Co otrzymasz dla rodziców na 60. rocznicę ślubu?

  • Diamentowe obrączki ślubne
  • Przyjęcie/kolacja inspirowana diamentami
  • Spa lub wycieczka dla dwojga
  • Aktualizacja urządzenia do ich domu
  • Pokaz slajdów prezentujący ich zdjęcia
  • Niestandardowe prezenty
  • Ponowne wrażenia z dnia ślubu
  • Odnowienie ślubu
  • Niespodzianka z odległymi przyjaciółmi i rodziną

Dla tych, których rodzice nie osiągnęli jeszcze pół wieku małżeństwa, napisaliśmy również pomysły na to, co powinieneś zrobić z okazji 40. rocznicy ślubu swoich rodziców.

Czym jest tradycyjny prezent na 60. rocznicę ślubu?

Decydując się na prezenty na rocznicę ślubu na 60. rocznicę ślubu, nie musisz kierować się tradycyjnym symbolem z nim związanym. Na przykład diamenty mogą być tradycyjnym prezentem na 60. rocznicę ślubu, ale co zrozumiałe, niektórzy nie będą sobie na nie pozwolić jako prezentów.

Para z pewnością doceni również inne prezenty. Rozważ fakt, że są małżeństwem i mieszkają razem przez długi czas, decydując, co podarować ich diamentowej rocznicy.

Jeśli byłeś w ich domu, możesz otrzymać ulepszony model ich urządzeń. Możesz także dać im ulubione jedzenie, wino lub kolację dla dwojga na ich randkę.

Jakiego koloru jest 60. rocznica ślubu?

Impreza z motywem diamentów to fantastyczny prezent na 60. rocznicę ślubu. Ale oczywiście znalezienie powiązanych dekorów może być trudne, więc następną rzeczą do rozważenia jest kolor diamentowej rocznicy ślubu.

Tradycyjnym kolorem 60. rocznicy ślubu jest biel. To odpowiedni kolor, ponieważ pary świętujące tak długi okres małżeństwa zwykle chciałyby czegoś skromnego i eleganckiego.

Ale oczywiście nie chcesz mieć bardzo monochromatycznego motywu na imprezę. Wprowadź inne kolory do palety imprezowej, takie jak złoto lub kamień szlachetny, jako akcenty wokół miejsca imprezy.

Jaki jest symbol 60 lat małżeństwa?

Symbolem 60 lat małżeństwa jest tradycyjnie diament i diamentowa biel. Następnie kwiatem 60. rocznicy ślubu jest orchidea.

Storczyki można więc wykorzystać również jako inspirację do dekoracji uroczystości lub prezentów dla pary świętującej wspólnie 60 lat. Rozważ kolory storczyków lub aranżacje storczyków.

Storczyki pasują do małżeństwa, które trwa ponad pół wieku ze względu na ich dojrzałe piękno, wyjątkowość i siłę. W końcu bardzo rzadko można być świadkiem 60. rocznicy ślubu, a ci, którzy do niej doszli, rzeczywiście dojrzeli jako jednostki i partnerzy.

Wniosek

Czy ta dyskusja była pomocna? Podsumowując, co to jest 60. rocznica ślubu, odnosi się do diamentowej rocznicy ślubu.

Diament jest odpowiednim symbolem tego okresu małżeństwa, ponieważ jest odporny i cenny. Mamy nadzieję, że ten artykuł podsunął Ci również pomysły na to, jak je uczcić i jakie prezenty podarować.

Zapraszam do poinformowania nas poniżej, co jeszcze wiesz o 60. rocznicy ślubu.