W co się ubrać na ślub w miejscu docelowym: 3 najlepsze wskazówki

Aby w pełni zrozumieć, w co się ubrać na ślub docelowy, weź pod uwagę trzy czynniki podczas tworzenia stroju ślubnego dla gości. W tym przewodniku dowiesz się, jak korzystać z stroju ślubnego, miejsca i odpowiednich kolorów przy podejmowaniu decyzji, w co się ubrać na wesele w różnych miejscach.

Zachęcamy do przeglądania naszego bloga w poszukiwaniu konkretnych ślubów, aby dowiedzieć się, w co się ubrać, jeśli bierzesz udział w jednym. Na przykład większość ślubów odbywa się nad brzegiem morza, więc możesz przeczytać, jakie buty założyć na wesele na plaży, aby uzyskać idealne obuwie.

W co się ubrać na ślub w miejscu docelowym: 3 najlepsze wskazówki

Oto przewodnik dotyczący tego, w co się ubrać na ślub w miejscu docelowym

Sprawdź docelowy kod sukni ślubnej

Przede wszystkim odnieś się do docelowego kodeksu ubioru ślubnego, zwykle zapisanego na zaproszeniu ślubnym. To, że jest to ślub na plaży, nie oznacza, że ​​można od razu założyć, że będzie to strój swobodny dla gości.

W zależności od pary śluby docelowe mogą być formalne, koktajlowe, półformalne, a nawet wieczorowe. Wypróbuj kilka strojów, aby sprawdzić, czy będą pasować do stroju docelowego ślubu.

Formalne wesele docelowe będzie lepsze z marynarkami i spodniami lub sukienkami maxi dla kobiet, podczas gdy goście płci męskiej powinni nosić odpowiedni garnitur i krawat. Ale na półformalne lub eleganckie, casualowe wesela możesz rozważyć kombinezon lub sukienkę midi, a następnie sportową marynarkę lub garnitur bez krawata dla kobiet i mężczyzn.

Użyj odpowiedniego stroju ślubnego miejsca docelowego

Oprócz stroju ślubnego na zaproszeniu lub stronie ślubnej, użyj docelowego miejsca ślubu jako inspiracji, aby wiedzieć, w co się ubrać. Na przykład wesela w tropikalnym miejscu zwykle wymagają stroju ślubnego na plaży, podczas gdy niektóre wesela na świeżym powietrzu mogą chcieć czegoś bardziej formalnego.

Docelowa lokalizacja ślubu powinna również pomóc Ci zdecydować o warstwach i ogólnym komforcie tego, co masz na sobie. Na przykład, jeśli wiesz, że będzie gorąco, noś lekkie tkaniny.

Byłoby najlepiej, gdybyś również czuł się komfortowo przez cały docelowy ślub, zwłaszcza z butami. Jeśli wiesz, że będzie ślisko, kobiety mogą zdecydować się na niższe obcasy, a mężczyźni mogą nosić najwygodniejsze buty do garnituru.

Zidentyfikuj kolory odpowiednie dla docelowego ślubu

Ostatnią kwestią przy podejmowaniu decyzji, w co się ubrać na ślub docelowy, jest kolor stroju. Po pierwsze, musisz wiedzieć, aby unikać wesela i ślubnych kolorów jako podstawowej etykiety.

Następnie pamiętaj o kraju lub miejscu docelowego ślubu. Niektóre kultury mogą negatywnie postrzegać określone kolory, nawet jeśli są one akceptowane w USA.

Na przykład czerwony i czarny to kolory, które zazwyczaj wymagają wyjaśnienia od młodej pary, ponieważ niektóre kraje postrzegają je negatywnie lub są zarezerwowane dla panny młodej. Sprawdź, jakich kolorów nie powinieneś nosić na weselu, aby uzyskać więcej informacji.

Co nosisz jako gość na ślubie w miejscu docelowym?

Strój ślubny dla gości na docelowe przyjęcie weselne

Śluby wyjazdowe często trwają od dwóch do trzech dni. Jednak para może chcieć tygodniowej uroczystości przed faktycznym ślubem w weekend.

Więc w przypadku tych zajęć chcesz ubrać się w coś odpowiedniego do miejsca, w którym się wybierasz, czasu wydarzenia i czynności, które będziesz wykonywać. Ale jeśli nie ma obchodów tygodnia, para może zaprosić gości na przyjęcie powitalne.

Jest to zwykle uroczysta lub półoficjalna kolacja zasiadana, ale może to być również przyjęcie koktajlowe. Sprawdź swoje zaproszenie, aby wiedzieć, w co się ubrać, lub zapytaj innego gościa.

Strój ślubny dla gości na docelowe przyjęcie weselne

Po ceremonii ślubnej wesela docelowe zwykle wykorzystują nową lokalizację i mają przyjemną imprezę. Dlatego załóż coś wygodnego do tańca i mieszania się.

Rozważ stroje imprezowe na wieczory, ale zachowaj skromność. Możesz również przynieść zmianę obuwia lub okrycie, aby szybko zmienić strój ceremonialny na strój recepcyjny.

Jednak niektóre przyjęcia mogą nadal mieć charakter formalny lub odbywają się w konserwatywnym miejscu. Jeśli tak jest, możesz zachować to, co masz na sobie na docelowej ceremonii ślubnej.

Czy mogę nosić czerń na ślub w miejscu docelowym?

Czarny to trudny kolor, aby zdecydować, czy będzie odpowiedni do noszenia na weselu. A w przypadku ślubów docelowych trzeba zweryfikować, czy kraj lub kultura nie ma negatywnego skojarzenia z czernią.

Czerń może kojarzyć się z pechem i żałobą, przez co będzie lekceważąca dla ślubu. Ale z drugiej strony czerń nadal może być odpowiednia na ślub w miejscu docelowym, ponieważ jest formalna i idealna na wieczorne imprezy lub wieczorne przyjęcia.

Ogólnie rzecz biorąc, skontaktuj się z kimś z wesela, jeśli nie masz pewności.

Co robią goście na ślubach docelowych?

Oto niektóre z działań, których goście mogą się zwykle spodziewać, biorąc udział w ślubie docelowym. Są one uwzględnione, zwłaszcza na wesele trwające tydzień, aby jak najlepiej wykorzystać nową lokalizację.

  • Przyjęcie powitalne
  • Zwiedzanie
  • Tygodniowe zajęcia kulturalne
  • Weekendy
  • Święto poślubne

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, w co się ubrać na ślub docelowy, co zależy od ubioru, miejsca i kolorów odpowiednich kulturowo dla gościa.

Nigdy nie zakładaj, w co się ubrać, głównie w oparciu o rodzaj ślubu. Ale pamiętaj, aby odpowiednio ubrać się na różne wydarzenia, których oczekujesz na tygodniowy ślub w miejscu docelowym.