Czym jest fascynator na wesele i jak się nosić

Jeśli chcesz wiedzieć, co fascynuje na weselu, jest to rodzaj kapelusza noszonego na tę wyjątkową okazję. Proszę jednak zrozumieć, że fascynaci to nie tylko śluby; musisz wiedzieć, jakich fascynatorów użyć i jak je założyć na wesele.

Przykładem ślubu z gośćmi ubranymi w fascynatory jest to, czy jego tematem są lata 20-te. Sprawdź, w co się ubrać na wesele w stylu lat 20., jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Czym jest fascynator na wesele i jak się nosić

Najlepszy przewodnik na temat tego, co jest fascynującym na wesele

Czym jest fascynator ślubu?

Fascynator to rodzaj ozdoby do włosów, którą mogą nosić goście weselni. Ponadto, zafascynatorzy mogą nosić również znamienici goście lub bliscy członkowie rodziny, jak np. mamy i babcie młodej pary.

Specyficznym fascynatorem używanym na weselach jest fascynator włosów ze względu na swój formalny wygląd. Ale w zależności od projektu może być również odpowiednia na wesela półformalne lub koktajlowe.

Fascynatory są również dostępne w różnych kolorach i wzorach, więc upewnij się, że pasuje do ogólnego stroju gościa, aby zachować odpowiedni ślub. Mając to na uwadze, spodziewaj się, że fascynator mniej więcej składa się z następujących elementów:

  • Podstawa z tkaniny uformowana w kształt
  • Dekory takie jak koraliki, pióra i tkaniny
  • Mocowana na spince do włosów, grzebieniu lub pałąku do noszenia

Co to jest fascynator ślubny?

Nie tylko goście mogą nosić ślubnego fascynatora. Istnieje specyficzny fascynator zarezerwowany dla narzeczonych, zwany fascynatorem ślubnym.

Jeśli panna młoda woli nie nosić ślubnej tiary ani welonu, może wybrać weselny fascynator jako dodatek do głowy. Możesz szybko zidentyfikować, że fascynator jest ślubny, ponieważ występuje w tradycyjnych kolorach, takich jak biel, kość słoniowa, krem, rumieniec lub inne pastelowe kolory.

Następnie spodziewaj się, że na sukni ślubnej lub welonie zobaczysz materiały takie jak tkaniny welonowe, koronki, satyny i detale, takie jak perły, kryształy, cyrkonie i inne ozdoby. Dlatego upewnij się, że każdy fascynator, który założysz na wesele jako gość, nie powinien mieć tych szczegółów, ponieważ będzie wyglądał na ślubny i pozbawiony szacunku.

Rodzaje fascynatorów

Wesela różnią się strojami, motywami i miejscami. Dlatego musisz zapoznać się z różnymi fascynatorami, aby wybrać odpowiednią na wesele, w którym uczestniczysz.

Czapki damskie

Jeśli potrzebujesz formalnego fascynatora, najlepiej nosić czapkę damską. To akcesorium do włosów jest idealne na wytworne wesela, ale pamiętaj o skromności, ponieważ nie chcesz przyciągać uwagi swoim fascynatorem.

Co więcej, możesz wybrać projekt czapki damskiej, który jest bardziej stonowany i używa mniej materiałów. Pamiętaj, że goście nie powinni wyglądać, jakby próbowali być częścią wesela

Czapki toczki

Ci, którzy wolą prostszy fascynator, mogą założyć toczek. Ta czapka bez ronda jest płaska u góry z pionowymi bokami od samej nazwy.

Zwykle jest wykonany z aksamitnej tkaniny, ale może mieć również kwiaty i inne ozdoby. Następnie możesz przymocować go do głowy za pomocą klipsa.

Hatynatory

Choć jest całkiem spory, na wesele można założyć hatinator. Jednak ten fascynator w kształcie dysku może być bardziej odpowiedni dla mam i dziadków młodej pary.

Jeśli jesteś tylko gościem, chcesz czegoś bardziej stonowanego. Wypróbuj poniższe fascynatory, aby uzyskać coś bardziej wykwintnego na wesele.

Klipy

Małe fascynatory to klipsy, które możesz dodać do swoich włosów. Na przykład popularnym małym fascynatorem są klipsy z kwiatami, które możesz dostarczyć swoim druhnom.

Opaski na głowę

Dla panny młodej w stylu boho może spróbować fascynatora z opaską na głowę. Pomyśl o kwiecistej girlandzie owiniętej wokół głowy, podobnej do korony noszonej na festiwalach.

Czy można założyć fascynator na wesele?

Zwykle można założyć fascynator na wesele, zwłaszcza na uroczyste i formalne wesela. Należy jednak pamiętać o rozmiarze, kolorze i ozdobach fascynatora, aby nie wyglądało to na wesele.

Chcesz również uniknąć fascynatorów, takich jak strój weselny. A jeśli masz wątpliwości, zapytaj druhnę o fascynator, który będziesz nosić.

Dlaczego nosisz fascynator na wesele?

Fascynator to formalna ślubna czapka, dzięki której Twój ogólny strój będzie bardziej elegancki. Może również stworzyć lepszą sylwetkę i zapewnić pewną ochronę przed słońcem, szczególnie na ślubie plenerowym.

Panna młoda może również zdecydować się na ślubnego fascynatora. Ale jeśli nadal chcesz welon, oto jak nosić welon ślubny.

Jaka jest różnica między fascynatorem a kapeluszem?

Fascynatory są lżejsze i bardziej dekoracyjne, a czapki mają na celu funkcjonalność i praktyczność. Kapelusze są również prostsze, a fascynatory znane są z ozdób.

Ponadto nosisz fascynator za pomocą klipsa lub grzebienia. Z drugiej strony kapelusz ma już kształt, który sprawia, że ​​jest gotowy do noszenia.

Kiedy powinieneś nosić fascynator?

  • Formalne wesela
  • Śluby w plenerze
  • Wesela tematyczne

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedzieliśmy się, co jest fascynatorem ślubu, czyli ozdobnym nakryciem głowy.

Występuje w różnych wzorach, kolorach i rozmiarach, dzięki czemu możesz znaleźć ten odpowiedni na wesele, w którym uczestniczysz. Istnieje również fascynator ślubny, który wykorzystuje perły, koronki i inne materiały ślubne jako alternatywę dla ślubnej tiary.

Ogólnie mamy nadzieję, że pomogło to Wam zapoznać się z tym ślubnym dodatkiem. Daj nam znać poniżej, jeśli będziesz go nosić.