W co się ubrać na japońskie wesele: przewodnik po etykiecie

Jeśli nie masz pewności, w co się ubrać na japońskie wesele, rozważ wskazówki dotyczące tego, co muszą nosić mężczyźni i kobiety na japońskim weselu, aby mieć pewność, że zachowają szacunek. W kwestii formalności i stylu ubierania się na japońskie wesele obowiązuje etykieta, którą znajdziecie poniżej.

Omówimy również, jakie kolory nosić na japońskim weselu, ponieważ, podobnie jak w innych kulturach, niektóre kolory mogą wydawać się lekceważące dla ślubu. A jeśli interesują Cię inne przewodniki po strojach dla gości weselnych na całym świecie, rozważ przejrzenie naszego bloga.

W co się ubrać na japońskie wesele: przewodnik po etykiecie

Na przykład, czy wiesz, w co się ubrać na chińskie wesele?

W co się ubrać na japońskie wesele jako gość

Co mężczyźni noszą goście na japońskim weselu

Mężczyźni uczestniczący w japońskich weselach mogą rozważyć strój formalny lub półformalny. Podobnie jak zaproszenie na inne ceremonie ślubne, sprawdź zaproszenie, aby poznać oczekiwany kod ubioru.

Uczestnicząc w japońskiej ceremonii ślubnej, nigdy nie możesz się pomylić w czarnym garniturze i białym krawacie. Współczesne japońskie wesela przyjmują oprócz czerni i bieli również mężczyzn w garniturach i krawatach.

Oczywiście ciemny kolor byłby bardziej formalny, ale pamiętaj, aby unikać czarnego krawata, ponieważ według niektórych odniesień jest on zarezerwowany na pogrzeby. Możesz również zabrać ze sobą ubranie na zmianę, jeśli jest to bardziej nowoczesny ślub, w którym przyjęcie może być bardziej swobodne, w zależności od pary młodej.

Co kobiety ubierają się na japońskie wesele

Istnieją podobieństwa między innymi i japońskimi weselami w zakresie znajomości odpowiedniego stroju dla kobiet. Na przykład możesz nosić długą sukienkę, ponieważ jest skromna i formalna na japońskie wesele.

Spódnica do kolan i skromna bluzka są również odpowiednie, jeśli top nie odsłania ramion. Jeśli tak, załóż bolerko lub zakryj górę, aby nie wyglądać na odkrywcze.

Oczywiście oczekuje się, że nie będzie nosić niczego zbyt krzykliwego. I jak w każdym innym weselu, unikaj weselnych kolorów i detali, takich jak biel, ponieważ nie chcesz wyglądać, jakbyś próbowała przyćmić pannę młodą.

Więcej japońskich wskazówek dotyczących strojów gości weselnych

 • Unikaj krzykliwych i odsłaniających ciuchów, podobnych do oczekiwanej etykiety na innych weselach; upewnij się, że nie pokazujesz ramion, kolan, a nawet palców u nóg
 • Nie noś niczego zbyt swobodnego lub przyciągającego wzrok na japońskim weselu
 • Noś kimono tylko wtedy, gdy wiesz, jak je prawidłowo nosić
 • Nigdy nie noś bieli na japońskie wesele
 • Wybierz formalne buty na japońskie wesele
 • Upewnij się, że Twój strój nie przewyższa panny młodej

Jakie kolory nosisz na japońskim weselu?

Możesz wybrać większość kolorów swojej sukni ślubnej na japońskich weselach, z wyjątkiem bieli. Ale oczywiście pamiętaj o prośbie pary, aby uniknąć określonego koloru.

Nie chcesz też nosić przyciągających wzrok kolorów, które odciągną uwagę od pary. W razie wątpliwości możesz nawet przynieść ciemne i jednokolorowe zakrycie.

Najlepiej byłoby zapytać kogoś bliskiego parze, w co się ubrać na ich japońskie wesele. Współczesne wesela mogą dziś sprawić, że goście będą nosić ekscytujące kolory i wzory.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących tego, jaki kolor nosić, możesz zapoznać się z tym, jaki kolor nosisz na weselu.

Czy Japończycy ubierają się na czarno na wesele?

Większość odniesień, w których wspominano, że noszenie czarnego krawata na japońskim ślubie jest w porządku, chociaż niektórzy mówili, że unikanie czarnego krawata dla mężczyzn. Na japońskim weselu dopuszczalna jest konserwatywna czarna sukienka koktajlowa lub czarny garnitur.

Jedynym często wymienianym kolorem, aby uniknąć noszenia na japońskim weselu, jest biały. Możesz jednak również porozmawiać z samą parą, aby sprawdzić, czy mają określone kolory, które chcą, aby goście nosili lub nie nosili podczas ceremonii ślubnej.

Ile pieniędzy dajesz na japońskim weselu?

Jako gość musisz wiedzieć, w co się ubrać na japońskie wesele i etykietę prezentów pieniężnych. Prezent pieniężny na japońskie wesele nazywa się Goshugi, umieszczony w specjalnej kopercie zwanej Goshugi-bukuro.

Kwota do przekazania zależy od Twojej bliskości z japońską parą. Na przykład krewni dają około 1000 dolarów, przyjaciele 300 dolarów, a nauczyciel lub szef pary około 500 dolarów. Ponadto proszę podawać nowe rachunki, nigdy nie podzielne przez dwa.

Czego można się spodziewać na japońskim weselu

Oprócz tego, że wiesz, w co się ubrać lub co zabrać na japońskie wesela, oto, czego możesz się spodziewać, biorąc udział w japońskiej ceremonii ślubnej:

 • Religijne japońskie ceremonie ślubne odbywają się w sanktuarium w stylu Shinto; obecnie może być w hotelu
 • Ksiądz Shinto poprowadzi ceremonię ślubną z najbliższymi krewnymi i przyjaciółmi pary
 • Para jest ubrana w tradycyjne kimono
 • Japońska para zostanie oczyszczona i napije się sake
 • Pan młody przeczyta słowa zaangażowania
 • Ofiary składane są bóstwom Shinto
 • Po ceremonii następuje przyjęcie z większą liczbą gości
 • Podobnie jak na innych przyjęciach weselnych, na japońskim weselu są przemówienia i piosenki

Nie powinno Was dziwić, że coraz więcej japońskich ślubów w dzisiejszych czasach zawiera również elementy zachodnie w ceremonii i weselu.

Wniosek

I to wszystko! Właśnie dowiedziałeś się, w co się ubrać na japońskie wesele, które może być dowolne, o ile nie odsłania i jest w kolorze białym.

Mężczyźni mogą nosić garnitury, podczas gdy kobiety powinny unikać ubrań odsłaniających ramiona, kolana i palce u nóg. A jeśli chodzi o kimono, noś je tylko wtedy, gdy znasz właściwy sposób.