W co się ubrać na gotyckie wesele

Goście, którzy nie są pewni, w co się ubrać na gotyckie wesele, powinni zastanowić się nad dwiema rzeczami: ślubnym motywem pary i klasycznym gotyckim stylem mody. Porozmawiamy również o tym, czego można oczekiwać po gotyckim weselu, w tym o strojach dla Młodej Pary.

W podobny sposób możesz być zainteresowany tym, w co się ubrać na wesele w Halloween. Znowu te dwa motywy mają zachodzący na siebie modę, dzięki czemu możesz wykorzystać każdy z nich jako inspirację.

W co się ubrać na gotyckie wesele

W co się ubrać na gotyckie wesele jako gość

Jaki jest motyw ślubu?

Podobnie jak w przypadku innych wesel, musisz zapoznać się z zaproszeniem na wesele gotyckie w kwestii ubioru i innych potencjalnych próśb par o stroje gości. Możesz uzyskać wyobrażenie o motywie i kolorystyce w zaproszeniu ślubnym.

Chociaż gotyk jest szczególnym tematem, para może nadal chcieć włączyć tradycyjne aspekty, a nawet ich zwroty akcji, gdy podążają za tym stylem na weselu. A gdy na zaproszeniu nie ma zbyt wielu informacji, zapytaj parę o ich oczekiwania.

Na przykład to, że bierzesz udział w gotyckim weselu, nie oznacza, że ​​automatycznie wybierasz czarne stroje. Zamiast tego państwo młodzi mogą poprosić, aby jako jedyni nosili ten kolor lub nadal chcą formalnego dress code, najlepiej z innymi kolorami, a nie tylko czarnymi dla swoich gości.

Zainspiruj się klasyką

Kiedy myślisz o stylu gotyckim, twój umysł automatycznie wyobrazi sobie całkowicie czarne stroje, koronki i ciemny makijaż. Możesz użyć tej klasycznej interpretacji mody gotyckiej, decydując, w co się ubrać na gotyckie wesele.

Na przykład wypróbuj czarną sukienkę z koronkowymi pończochami, ale ubierz ją trochę, aby wyglądała bardziej elegancko na wesele. Mężczyźni mogą nosić całkowicie czarne garnitury z butonierką z czerwonej róży.

Pamiętaj, że podstawową etykietą jest noszenie czegoś, co nadal jest dyskretne, aby nie przyćmić młodej pary jako gościa weselnego. Unikaj również noszenia tego samego stylu stroju, co ich lub wesela.

Jak wyposażyć go w gotycki ślub

Nigdy nie możesz się pomylić z akcesoriami w stylu punk i vintage na gotyckie wesele. Obejmują one wysadzane klejnotami naszyjniki, pierścionki z czaszkami, chokery i biżuterię inspirowaną wiktoriańską.

Mężczyźni mogą również nosić kolczyki lub kołysać kolczykami. Ale znowu należy położyć nacisk na to, aby nie wyglądać zbyt efektownie jako gość weselny.

Pozwól młodej parze wyróżnić się i unikaj akcesoriów, które mogą nosić. Nigdy nie przesadzaj, wciąż trzymając się gotyckiego motywu weselnego.

W co się ubrać na moim gotyckim weselu

Panna młoda

Gotyckie panny młode mogą zbliżyć się do tradycyjnej trasy i zaprezentować długą czarną sukienkę z koronkowymi detalami i dopasowanym czarnym welonem. Niektóre gotyckie panny młode wybierają również fioletową lub czerwoną suknię ślubną inspirowaną wiktoriańskim stylem, aby uzupełnić czarne suknie swoich druhen.

Nie powinieneś jednak ograniczać się ciemnymi kolorami swojej sukni ślubnej. Biała sukienka również nie będzie wyglądać nie na miejscu na gotyckich weselach, zwłaszcza w połączeniu z gotycką biżuterią.

Jeśli chodzi o bukiet ślubny, skonsultuj się z kwiaciarnią, aby stworzyć aranżację, zwykle skomponowaną z czerwonych i fioletowych róż. Następnie wykończ ślubny look ciemnym makijażem, takim jak głęboka czerwona szminka i przydymiony cień do powiek z aureolą.

Pan młody

Nie tylko panna młoda ma wiele możliwości wyboru stylu na gotyckim weselu. Pan młody może również rozważyć różne stroje zgodnie ze swoimi upodobaniami i dopełnieniem panny młodej.

Klasycznym podejściem jest czarny garnitur, który może zawierać inne kolory w zestawie. Na przykład może to być czarny garnitur z szarą koszulą w środku lub zastosować różne odcienie czerni dla całego wyglądu.

Jeśli nie jesteś fanem garniturów, możesz rozbujać kamizelkę i nadal wyglądać elegancko na gotyckim weselu. Jeśli chodzi o buty, czarne buty są ulubieńcem gotyckich panów młodych, a jeśli je masz, możesz nawet kołysać tatuażami i kolczykami.

Jak zaplanować ślub gotycki?

Pierścienie

Pierścionki powinny pasować do motywu gotyckiego ślubu. Oznacza to, że możesz rozważyć czarne obrączki ślubne zamiast klasycznej złotej lub srebrnej pary.

Możesz również zdecydować się na duże obrączki ślubne w stylu vintage lub współczesną biżuterię. To, co najlepsze w gotyckich obrączkach ślubnych, to wybranie czegoś nietuzinkowego bez rozbijania banku.

Miejsce

Miejsce wesela powinno również mówić po gotyku, a najlepsze opcje to zamki, dwory i wszelkie miejsca, które mają gotycką architekturę lub mroczną historię. Niektóre pary urządzają nawet ślub na cmentarzu.

Skonsultuj się ze swoim dekoratorem ślubu w sprawie wybranego motywu, a on powinien pomóc Ci to osiągnąć podczas aranżacji miejsca. Oto ile kosztuje dekorator ślubny, aby pomóc Ci odpowiednio zaplanować budżet weselny.

Jedzenie i przysługi

Sposób, w jaki podajesz jedzenie i napoje na weselu, można również zmodyfikować, aby pasował do gotyckiego motywu. Wypróbuj stół w stylu średniowiecznym i daj się ponieść wyobraźni w swoim menu.

Twoi goście mogą również docenić przysmaki weselne o tematyce gotyckiej, takie jak prezenty w kształcie trumny, ciasteczka w kształcie czaszki, żeby wymienić tylko kilka. Jeśli są również dekoracyjne, dlaczego nie nauczyć się eksponować upominki ślubne?

Wniosek

I to wszystko! Masz już pomysł, w co się ubrać na gotyckie wesele, gdzie nadal powinieneś sprawdzić zaproszenie na ślub.

Możesz również zapytać parę, czy masz na myśli strój, o ich aprobatę. Epoka wiktoriańska inspiruje modę gotycką, ale zawsze możesz unowocześnić styl, aby pasował do ślubu.