Jak zainstalować fotelik samochodowy Baby Trend?

Fotelik samochodowy to niezbędnik, jeśli masz dziecko. Nie tylko zapewniają dziecku bezpieczeństwo podczas podróży, ale niektóre z nich mogą również ochronić Cię w razie wypadku. Jeśli chcesz kupić modny fotelik samochodowy dla niemowląt, w tym artykule znajdziesz instrukcje krok po kroku, jak go prawidłowo zainstalować.

Kroki, jak zainstalować fotelik samochodowy Baby Trend

Krok pierwszy: Umieść spód fotelika samochodowego na płaskiej powierzchni. Następnie upewnij się, że jest skierowany w miejsce, w którym chciałbyś go zainstalować w swoim pojeździe (przód lub tył). Sprawdź, czy nie ma klipsów lub pasków i usuń je w razie potrzeby przed instalacją. Usuń wszelką wyściółkę z wewnętrznych krawędzi, aby po zainstalowaniu nie było ostrych krawędzi.

Jak zainstalować fotelik samochodowy Baby Trend?

Krok drugi: W przypadku instalowania w nosidełku, umieść jedną rękę pod każdą prowadnicą pasa naramiennego i opuść, aż wpadną w odpowiednie szczeliny w podstawie fotelika samochodowego. Następnie zapiąć oba pasy naramienne razem za pomocą sprzętu dostarczonego przez producenta lub dwustronnych agrafek / klipsa blokującego zgodnie z instrukcją dotyczącą trendów dla niemowląt dołączoną do zakupu

Krok trzeci: W przypadku montażu w foteliku kabrioletu tyłem do kierunku jazdy, umieść jedną rękę pod każdą prowadnicą pasa barkowego i opuść go, aż wpadną w odpowiednie szczeliny u podstawy fotelika. Następnie zapiąć oba pasy naramienne razem za pomocą sprzętu dostarczonego przez producenta lub dwustronnych agrafek / klipsa blokującego zgodnie z instrukcją dotyczącą trendów dla niemowląt dołączoną do zakupu

Krok czwarty: Połóż kolano osoby dorosłej na plecach, aby trzymać je bezpiecznie, jednocześnie napinając paski w górę i nad głową – zaciśnij je wystarczająco ciasno, aby podeprzeć, ale nie za ciasno, abyś nadal mógł wsunąć dwa palce między pasek a dziecko dla wygody. Pociągnij wszystkie luźne części z boków przed ponownym przymocowaniem klipsów z przodu. Sprawdź, czy klips na klatkę piersiową jest wystarczająco wysoki/napięty, a paski uprzęży są równe

Krok piąty: Wsuń pokrowiec na siedzenie między pośladki dziecka a oparcie fotelika samochodowego, utrzymując go naprężonym, aby uniknąć zwijania się

Krok szósty: Wykonaj ostateczną kontrolę bezpieczeństwa, ponownie sprawdzając wszystkie sprzączki. Zapiąć niemowlę w foteliku samochodowym, gdy jest gotowe na długą podróż lub instalację.

Instrukcje dotyczące fotelika dziecięcego Trend — krok czwarty (dokręcanie pasków)

Bezpiecznie dokręć pasek uprzęży bez luzowania ich do końca, aby uniknąć ryzyka uduszenia! (Sprzedaż fotelików samochodowych dla niemowląt).

Jak wyregulować siedzisko wózka Baby Trend

Wielu rodziców przekona się, że wózek Baby Trend to świetna inwestycja, szczególnie dla tych, którzy chcą kupić jeden lub więcej fotelików samochodowych. Siedzisko w tym konkretnym modelu wózka dziecięcego można łatwo regulować, gdy dziecko rośnie i zmienia kształt; czyniąc go przydatnym, gdy osiągną wiek około sześciu miesięcy. Aby wyregulować siedzenie, wykonaj następujące proste czynności:

Umieść dziecko w pozycji siedzącej – ułóż dziecko ze stopami płasko na podłodze i oparciem pleców o krawędź krzesła (w pozycji siedzącej)

Wyreguluj przesuwaną misę siedziska – chwyć uchwyt z przodu miednicy i pociągnij do tyłu, aż do uzyskania żądanej wysokości (należy to zrobić w butach). [Uwaga: ważne jest, aby dziecko nie nosiło butów, gdy siedzi na krześle]. Regulacja podparcia głowy – wyreguluj podpórkę pod głowę tak, aby znajdowała się powyżej ramion dziecka. [Uwaga: należy to zrobić rękami].

Umieść dziecko na foteliku i zapnij pas – upewnij się, że jest ciasno dopasowany (zawiń pas bezpieczeństwa, pozostawiając wystarczająco luzu dla bezpieczeństwa), a następnie zapnij sprzączkę w talii dziecka, ściskając końce razem, aż pasek zatrzaśnie się na swoim miejscu. Powtórz proces po drugiej stronie miednicy.

Dokręć paski zatrzaskowe — pociągnij oba paski w dół w kierunku podnóżka; jedną ręką przytrzymaj górną część zatrzasku, drugą ręką odciągając klapkę zwalniającą; dokręcić pokrętło sprężyny naciągowej, a następnie ponownie zacisnąć paski zatrzaskowe. Sprawdź wypoziomowanie – sprawdź, czy siedzenie pojazdu jest wypoziomowane i wyreguluj w razie potrzeby (większość siedzeń samochodowych ma na sobie wskaźnik wypoziomowania).

Uwaga: Wyreguluj wszystkie inne pasy, zagłówek i podnóżek przed użyciem nowego fotelika samochodowego! Zapewni to prawidłowe zapinanie pasków dziecka w celu optymalnego dopasowania.

Jak złożyć hybrydowy fotelik samochodowy 3 w 1

Niektóre foteliki samochodowe są przeznaczone do użytku jako foteliki podwyższające zwrócone tyłem do kierunku jazdy, przodem do kierunku jazdy lub bez oparcia. Ten typ fotelika samochodowego nazywany jest „hybrydą”, ponieważ przełącza pomiędzy trybami bez konieczności kupowania dodatkowego pokrowca lub bazy.

Kiedy Twoje dziecko wyrośnie z jednego trybu, po prostu zdejmujesz paski z tej pozycji i używasz ich w innym.

Na przykład, kiedy ma cztery lata i waży 40 funtów (19 kg), nadal będzie pasować do trybu jazdy przodem do kierunku jazdy, ale nie będzie już używała uprzęży, więc zamiast tego po prostu zaciśnij te paski na jego klatce piersiowej. Poniższe kroki opisują, jak złożyć ten rodzaj hybrydowego nosidełka:

Krok pierwszy — zainstaluj dolny pasek mocujący

Pierwszym krokiem do montażu fotelika Baby Trend jest przymocowanie dolnego paska mocującego. Dolna uprząż powinna być przewleczona przez tę metalową zakładkę przed jej zaciśnięciem.

Pociągnij mocno za oba końce tego paska, aż będziesz mieć pewność, że nosidełko nie poluzuje się, gdy Twoje dziecko jest w nim, a następnie przymocuj tymi dwoma guzikami, które w razie potrzeby mogą również służyć jako podnóżki.

Krok drugi — załóż GÓRNY PASEK UPRZĄŻ

Następnie pociągnij trochę luzu z jednego końca tej górnej pętli uprzęży, aby było wystarczająco dużo miejsca na około trzy palce między materiałem a szyją malucha, gdy siedzi on przodem do kierunku jazdy.

Następnie weź ten pasek i przełóż go z tyłu tych dwóch metalowych zaczepów – podczas nawlekania tego paska mocno pociągnij, a następnie zabezpiecz jednym guzikiem.

Na koniec przełóż górną pętlę uprzęży przez otwór w foteliku Baby Trend, tak aby po zaciśnięciu wokół szyi dziecka pozostał niewielki luz, aby umożliwić cyrkulację powietrza, ale za mało miejsca, aby było niebezpieczne. Teraz zaciśnij, pociągając za oba paski, aż będą dobrze dopasowane. Twoje nosidełko powinno być teraz bezpiecznie zainstalowane w Twoim pojeździe!