Przystawki do maszyn do szycia i jak ich używać

Jeśli jesteś ciekawy przystawek do maszyn do szycia i sposobów ich używania, oto sześć popularnych stopek. W tym artykule omówiono stopkę uniwersalną, stopkę do chodzenia, stopkę do ściegu ślepego, stopkę do ściegu guzikowego, stopkę do zamków błyskawicznych i stopkę do satyny. Porozmawiamy o tym, jak i kiedy używać każdej stopki, abyś był przygotowany do każdego projektu szycia.

Oprócz zapoznania się z przystawkami do szycia oraz sposobem ich mocowania i używania, zachęcamy do przejrzenia naszego bloga w celu zapoznania się z innymi samouczkami dotyczącymi maszyny do szycia. Zacznij od nauki, na przykład, jak zmienić igłę w maszynie do szycia.

Przystawki do maszyn do szycia i jak ich używać

Przewodnik po przystawkach do maszyn do szycia i sposobie ich używania

Nóżka uniwersalna

Najbardziej podstawowym mocowaniem maszyny do szycia jest uniwersalna stopka. Jest dostarczany z maszyną do szycia i jest wystarczająco wszechstronny, aby można go było używać w większości projektów szycia. Jest również czasami nazywana stopką do ściegu prostego lub stopką standardową używaną w prostych jednoigłowych maszynach do szycia.

Stopę uniwersalną można odróżnić od innych po palcach po bokach igły. W ten sposób możesz wykonać wszystko, od ściegów podstawowych, ściegów zygzakowatych, a nawet niektórych ściegów dekoracyjnych. Możesz nawet szyć ściegi o szerokości do 7 mm.

Stopa do chodzenia

Kolejnym standardowym wyposażeniem maszyny do szycia jest stopka do chodzenia. Nazywana jest również stopką równomiernego podawania lub podwójnego podawania, ponieważ działa jak psy paszowe, ponieważ podaje materiał do maszyny do szycia, aby uzyskać precyzyjne ściegi. Stopka do chodzenia jest również pomocna w utrzymywaniu przesuwających się warstw materiału lub w przypadku ciężkich materiałów, w których pies paszy może mieć trudności z podawaniem jej przez igłę.

Stopka do chodzenia wyróżnia się spośród innych przystawek do maszyn do szycia, ponieważ wygląda na nieporęczną z zestawem zębów. Porusza się okrężnym ruchem, aby pomóc w stabilizacji tkaniny. Zapobiegnie to również przesunięciu się podczas szycia grubych materiałów, ponieważ górna i dolna warstwa będą przesuwane jednocześnie.

Stopa ze ślepym ściegiem

Istnieją różne rodzaje ślepych stopek, ale za pomocą tego nasadki do maszyny do szycia można wykonać profesjonalnie wyglądające obszycia odzieży. Może wykonywać niewidoczne ściegi, ponieważ można położyć materiał wzdłuż prowadnicy, ponieważ rowki na stopce stabilizują materiał podczas szycia. Ułatwia to odróżnienie ślepej stopki, ponieważ ma ona rowki pod spodem i środkową metalową prowadnicę.

Chcesz nauczyć się szyć ukryty szew za pomocą maszyny do szycia? Następnie przeczytaj nasz samouczek, aby poznać zaskakująco proste kroki, które należy wykonać podczas kończenia projektów.

Stopka do guzików

Maszyna do szycia została stworzona, aby szycie było szybkie, łatwe, a zarazem precyzyjne. Nakładanie guzików na projektach staje się szybkie i proste dzięki ustawieniom ściegu guzikowego i nasadce do maszyny do szycia zwanej stopką do guzików. Dzięki stopce do ściegu guzikowego możesz z łatwością zapinać guziki z dwoma i czterema otworami.

Ta stopa działa, przytrzymując przycisk za pomocą gumowanego uchwytu, ponieważ maszyna wykonuje ściegi zygzakowate, aby ją przyczepić. Możesz również zapewnić precyzyjne mocowanie przycisków, ponieważ nadal możesz mieć dobry obszar widzenia. Oprócz guzików, możesz użyć stopki do przyszywania guzików, aby przyszyć wykończenia, przyszyć wstążki i przypiąć haftki.

Stopka do zamków

Mocowanie zamków stało się znacznie łatwiejsze dzięki stopce do zamków. Jest to również jeden z najczęstszych przystawek do maszyn do szycia, a większość maszyn do szycia ma go w zestawie. W porównaniu z innymi stopami jest węższa, aby umożliwić wszycie wokół zamka.

Stopka do zamków dzięki swoim nacięciom utrzymuje zamek w miejscu, gdy igła zbliża się do krawędzi projektu. Dlatego można szyć bez uderzania w ząbki zamka, które mogą złamać igłę. Niektóre stopki do zamków błyskawicznych można nawet regulować za pomocą suwaka z tyłu, dzięki czemu można zmienić jego pozycję.

Stopka do ściegu satynowego

Jeśli często wykonujesz ściegi ozdobne, najlepiej zaopatrzyć się w stopkę do ściegu satynowego. Ta przystawka do maszyny do szycia umożliwia maszynie wykonywanie gęstych ściegów, których używa się również do aplikacji. Dlatego inna nazwa stopy satynowej to stopa z aplikacją.

Możesz określić stopkę do ściegu satynowego po jej rowku pod spodem, aby zapobiec zniekształceniu ściegów dekoracyjnych. Niektóre są nawet przezroczyste, więc możesz zobaczyć, jak działają twoje szwy. Przezroczystość może również pomóc ci zorientować się, czy prawidłowo zakładasz aplikację.

Jak przymocować stopkę do maszyny do szycia?

 • Szczegółowe instrukcje znajdziesz w instrukcji swojego modelu
 • Podnieś igłę tak bardzo, jak to możliwe
 • Wyłącz maszynę do szycia
 • Podnieś stopkę za pomocą dźwigni
 • Naciśnij przycisk za uchwytem stopki, aby zdjąć bieżącą stopkę
 • Wyrównaj wymienną stopkę pod trzonkiem uchwytu
 • Opuść dźwignię stopki dociskowej, aby zatrzasnąć kołek stopki w trzonku uchwytu
 • Podnieś dźwignię, aby sprawdzić zamocowanie stopy
 • Wniosek

  I to wszystko! Właśnie omówiliśmy sześć przystawek do maszyn do szycia i sposób ich użycia. Są to najczęstsze stopki dociskowe, a ich posiadanie pomoże Ci w prawie każdym projekcie. Ale oczywiście korzystanie z nich zależy od tego, co będziesz szył.

  Na przykład są stopki na guziki, zamki, a nawet aplikacje. Możesz również poradzić sobie z podstawową stopą uniwersalną lub stopą do chodzenia. Mamy nadzieję, że było to pomocne; zostaw nam komentarz, jeśli masz.