Jak długo powinien być knot świecy?

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru knota dla Twojej świecy jest jednym z najważniejszych elementów produkcji świec. Dobrze nikczemna świeca pali się czysto i ma stałe czasy palenia i ulatnianie się zapachu. Więc jak długi powinien być knot świecy?

Twoje świece będą się palić dłużej. Będzie nadal wypełniać Twój dom cudownym zapachem, ponieważ powietrze i ściany wokół Ciebie będą czystsze. Większość knotów bawełnianych i drewnianych z czasem „zarasta się” lub pęka.

Jak długo powinien być knot świecy?

Wytwarza zwęglone szczątki, które należy wyczyścić. Duże, nieprzycięte knoty wytwarzają gorętsze i większe płomienie. Sprawia, że ​​świeca pali się szybciej, a pieniądze zamieniają się w sadzę i dym.

Jak długo powinien być knot świecy

Aby Twoja świeca była zdrowa, zalecamy przycinanie knotów do 1/4 cala przed każdym spalaniem. Kiedy twoja świeca się pali, możesz zauważyć, że płomień jest zbyt wysoki. Co się stanie, jeśli płomień Twojej świecy jest większy niż 1/2 cala i emituje dużo dymu i słupów sadzy?

Z pewnością czas zbadać wysokość knota. Zgaś świecę natychmiast, ponieważ nie tylko wypluwa nieprzyjemną sadzę do domu. Jego wysoki płomień należy również okiełznać ze względów bezpieczeństwa.

Unikaj palenia świec przez ponad 4 godziny na raz. Większość producentów świec zaleca palenie świec przez co najmniej 1 godzinę. Nie więcej niż 4 godziny na raz, aby zapewnić długowieczność świecy.

Nadmierna wysokość i nagromadzenie węgla w knotze nastąpi po paleniu świecy przez ponad 4 godziny na raz. Ponieważ knot stara się zużywać więcej paliwa niż powinien, paliwo będzie wciągane do knota w szybszym tempie. Twoja świeca zacznie palić.

Większe knoty agresywnie pochłaniają wosk i aromat; możesz nawet zauważyć, że to, co pozostało z wosku, ma mniej perfum. Kolejne przypalenia Twojej świecy będą mniej pachnące, ponieważ zmienił się stosunek zapachu wosku do świecy. Korzystne będzie regularne przycinanie knota świecy.

Co to jest „grzybkowanie” w świeczniku?

Teraz, gdy już wiesz, jak długi powinien być knot świecy, przejdźmy dalej i omówmy grzybobranie.

Knoty świec, które były pozostawione bez nadzoru przez dłuższy czas, mogą zacząć wytwarzać grudki węgla. Jest to widoczne w najwyższym obszarze twojego knota. Nazywa się to „grzybowaniem” i działa tak, jak mały grzybek wyrastający z twojej świecy.

To nagromadzenie węgla spowoduje, że płomień świecy będzie się palić. Twoja świeca do sadzy i dymu. To świetny sposób, aby powiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby przyciąć knoty!

Jakie są najlepsze narzędzia do przycinania knotów do świec?

Ponieważ wiemy już, jak długi powinien być knot świecy, teraz nauczymy się go przycinać. Przycinanie knota świecy jest łatwe, ale może być brudne. Mamy w zanadrzu kilka sztuczek i kilka możliwości, o których możesz pomyśleć, gdy będziesz ciąć knoty. Więc jakich narzędzi możesz użyć?

Przycinarka knota do świec

Przede wszystkim należy stwierdzić, że istnieje prawdziwe narzędzie znane jako trymer do knotów. Są fantastyczne, aby utrzymać palce, a czasami ręce wolne od sadzy i wosku. Utrzymuje je z dala od pojemników na świece.

Uszczypnięcie palca

A co, jeśli masz świece w prawie każdym rogu i zakamarku swojego domu? Możesz sięgnąć i wycisnąć palcami resztki knota ze świec. Aczkolwiek kabura lub saszetka na trymer do knotów to świetny pomysł.

Obcinacz do paznokci

Używamy również obcinaczy do paznokci do twardszych knotów, takich jak drewno lub trudno dostępnych knotów do świec. Tak, obcinacz do paznokci wydaje się mieć idealną szerokość. Są mniej kruche i nie mają zakrzywionych obcinaczy do paznokci.

Nożyczki

Do cięcia knotów mogą się przydać ładne, ostre nożyczki. Tylko pamiętaj, aby usunąć przycięte resztki knota z wosku świecy. Nożyczki dobrze radzą sobie z podstawowymi knotami bawełnianymi, a gorzej z knotami drewnianymi.

Jak przyciąć knot świecy

Przycinanie knota to prosty proces. Te etapy będą znacznie łatwiejsze do ukończenia, jeśli użyjesz jednego z wymienionych powyżej narzędzi. Zastanów się nad trzymaniem w pobliżu pojemnika na śmieci i ręcznika papierowego do usuwania resztek knota.

Przycinanie bawełnianych knotów

Bawełniane knoty bardzo łatwo się przycina. W schłodzonej/stałej świecy ostrożnie ściśnij lub przytnij knot świecy do wysokości ¼ cala. Uważaj, aby nie przycinać zbyt mocno. Usuń zanieczyszczenia z pojemnika i wyrzuć je do kosza na śmieci.

Przycinanie knotów drewnianych

Jeśli nie masz maszynki do strzyżenia, możesz użyć palców, aby uszczypnąć zwęglone. Podziel część drewnianego knota, aby wyjąć go ze świecy. Najlepiej użyć bardzo solidnej pary obcinaczy do paznokci, aby przyciąć knot z powrotem do świeżego drewna.

Zrób to jeszcze do około ¼ cala nad woskiem świecy. Kiedy próbujesz ponownie zapalić te świece, przycinanie drewnianych knotów również ma ogromny wpływ.

Przycinanie knota w regularnych odstępach czasu, gdy wosk stygnie, pomaga w zarządzaniu świecą. Kiedy większe, niezarządzane knoty stają się zbyt wysokie w stosunku do wymagań świecy. Będą też generować więcej dymu.

Wniosek dotyczący tego, jak długo powinien być knot świecy

Rzeczy takie jak wiedza, jak długi powinien być knot, to ważna wiedza, o której należy pamiętać. Zwłaszcza jeśli jesteś typem osoby, która uwielbia kupować świece. Chciałbyś wykorzystać swój pełny potencjał świec, prawda?