Przewodnik dla właścicieli domów 101: Jak skutecznie używać zbroi na pleśń

Pleśń może być rzeczywiście inwazyjna i szkodliwa, dlatego usunięcie ich powinno być najwyższym priorytetem dla właścicieli domów. Wiedza o tym, jak używać zbroi z pleśni, może być odpowiedzią na twój koszmar pełen pleśni.

W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać zbroję z pleśni, aby zabić i wyeliminować całą pleśń w swoim domu.

Przewodnik dla właścicieli domów 101: Jak skutecznie używać zbroi na pleśń

Co to jest zbroja pleśni?

Znalezienie pleśni w Twojej przestrzeni i nieruchomości może być wstrząsające, ponieważ może potencjalnie zagrozić Twojemu zdrowiu. Nie panikuj jednak. Możesz być w stanie samodzielnie usunąć tego grzyba za pomocą zbroi pleśni.

Pleśniowa zbroja to formuła czyszcząca, którą można znaleźć w lokalnym lub internetowym sklepie. Możesz go użyć do usunięcia i wyeliminowania pleśni w swoim domu lub mieszkaniu. Ten produkt czyszczący jest idealny do czyszczenia powierzchni wewnętrznych, takich jak płytki, toalety, głowice prysznicowe, blaty, zlewy i inne.

Możesz również użyć zbroi pleśniowej na powierzchniach zewnętrznych, takich jak patio lub ganek. Aby dowiedzieć się więcej na temat usuwania pleśni z betonowego tarasu, możesz skorzystać z tego artykułu, aby uzyskać więcej informacji.

Kroki korzystania z pancerza pleśni

Istnieją dwa różne sposoby prawidłowego używania zbroi z pleśni.

Metoda nr 1. Rozpylanie

Jeśli pleśń, którą chcesz usunąć, znajduje się w domu, zalecaną metodą czyszczenia jest spryskiwanie.

Krok 1. Przygotuj wszystko, czego potrzebujesz

Pancerz pleśni jest stosunkowo łatwym do znalezienia środkiem czyszczącym. Możesz odwiedzić pobliskie sklepy sprzedające środki czystości i zapytać, czy mają je na stanie. Zakupy online to również opcja.

Jeśli masz wrażliwą skórę, lepiej jest użyć gumowych rękawiczek. Ma to na celu zminimalizowanie szans na podrażnienie. Jeśli używasz produktu w pomieszczeniach, otwórz okna lub drzwi w celu wentylacji i użyj maski, ponieważ produkt ma silny zapach chemiczny.

Po przygotowaniu środków czyszczących i odzieży ochronnej będziesz musiał sprawdzić swój dom lub mieszkanie pod kątem pleśni. Przeprowadź dokładną inspekcję, aby wychwycić każde miejsce pleśni. Aby pomóc, oto przewodnik informacyjny, jak sprawdzić swoje mieszkanie pod kątem pleśni.

Krok 2. Spryskaj zbroję formy

Formułę spryskaj na miejscu. Upewnij się, że pokrywasz cały obszar lub powierzchnię pleśnią. Poczekaj kilka minut.

Krok 3. Opłucz i wytrzyj

Po kilku minutach zmyj formułę wodą. Miejsce można również wytrzeć ściereczką, ręcznikiem papierowym lub wilgotną gąbką.

Gdy obszar lub miejsce jest suche, sprawdź, czy nie ma resztek pleśni lub plam. Musisz usunąć całą pleśń, aby powstrzymać jej wzrost i ponowne osiedlenie się w tym miejscu. Jeśli pozostały pozostałości, możesz powtórzyć kroki 2 i 3.

Jeśli pleśń okaże się uparta, wyszoruj ją. Po nałożeniu preparatu na miejsce, dokładnie wyszoruj okolicę. Pozostaw formułę na kilka minut przed spłukaniem.

Metoda nr 2. Mycie ciśnieniowe

Pleśń może tworzyć się wszędzie, także na powierzchniach zewnętrznych. W przypadku wysokich powierzchni można zastosować metodę natryskową i drabinę.

Chociaż nie jest to do końca najbezpieczniejsza metoda. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie mycia ciśnieniowego.

Krok 1. Przygotuj wszystko

Aby rozpocząć, będziesz potrzebować myjki ciśnieniowej. Podczas gdy myjka ciśnieniowa ma moc usuwania samej formy, dodanie pancerza z formy może poprawić jej skuteczność w zabijaniu pleśni.

Pancerz pleśni może skutecznie zabić pleśń i zmniejszyć jej szanse na odrastanie. Istnieje kilka produktów chroniących przed pleśnią, których można używać w myjkach ciśnieniowych. Możesz użyć rękawic, maski i okularów ochronnych, aby uzyskać dodatkowe środki bezpieczeństwa.

Krok 2. Użyj myjki ciśnieniowej

Dodaj formułę do zbiornika detergentu myjki ciśnieniowej. Umyj powierzchnię środkiem czyszczącym i pozostaw na kilka minut.

Krok 3. Płucz

Dobrze spłucz obszar wodą. Powtórz krok 2, jeśli pozostała jakaś pleśń.

Oprócz myjki ciśnieniowej możesz również użyć opryskiwacza do zbiorników do powierzchni zewnętrznych. Wystarczy napełnić zbiornik produktem i spryskać nim obszar. Pozostaw na kilka minut i spłucz.

Czy Pleśniowa Zbroja jest bezpieczna?

Jest stosunkowo bezpieczny w użyciu, o ile przestrzegasz zaleceń producenta. Należy jednak zwrócić uwagę na konkretne wskazówki dotyczące wentylacji i sprzętu ochronnego. Zdecydowanie zaleca się stosowanie maski na twarz, ponieważ większość zbroi pleśniowych ma silny zapach.

Najlepiej stosować się do wszelkich wskazówek dotyczących noszenia rękawiczek podczas używania produktu, aby zapobiec podrażnieniom skóry. Produkty chroniące przed pleśnią zawierają podchloryn sodu, główny składnik używany w domowych wybielaczach, oraz węglan sodu, związek soli zwykle występujący w detergentach do prania. Oznacza to, że zawiera chemikalia, które mogą nie być odpowiednie dla alergików.

Upewnij się, że zbroja z pleśni jest poza zasięgiem dzieci i zwierząt. Po użyciu produktu dokładnie umyj ręce, aby uniknąć podrażnienia skóry i oczu.

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak używać zbroi z pleśni, możesz wreszcie zacząć radzić sobie z uporczywą pleśnią pełzającą po ciemnych zakamarkach twojej nieruchomości. Jesteś teraz gotowy i wyposażony, aby zwalczać pleśń i zapobiegać ponownemu zasiedleniu. Teraz jest tylko kwestia tego, jak zapobiec ponownemu wystąpieniu pleśni.