Prosty przewodnik w 7 krokach dotyczący naprawy sidingu drewnianego uszkodzonego przez wodę

Jeśli nie wiesz, jak naprawić uszkodzoną przez wodę bocznicę drewnianą, w tym artykule znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. Jest to powszechny problem, szczególnie dla właścicieli domów mieszkających w okolicy, w której występują różne warunki pogodowe.

Na szczęście naprawa uszkodzonej bocznicy nie jest taka trudna. Zawsze możesz zadzwonić po pomoc, aby wykonać zadanie za Ciebie, lub możesz zdecydować się zrobić to sam. Jeśli wybierzesz to drugie, to właśnie o tym powinieneś wiedzieć.

Prosty przewodnik w 7 krokach dotyczący naprawy sidingu drewnianego uszkodzonego przez wodę

Przyczyny zalania

Szkody spowodowane przez wodę są prawdopodobnie najbardziej typowym rodzajem szkód w większości obszarów mieszkalnych i większych budynkach. Jest to prawie nieuniknione, ponieważ woda jest obecna w wielu miejscach, ale oto główne przyczyny, dla których zawsze należy uważać na swoje drewniane oblicówki:

Pogoda

Kilka warunków pogodowych zdarza się każdego dnia i nie można ich uniknąć. Mając to na uwadze, bocznice należy zabezpieczać różnymi zabiegami, aby woda nie przedostała się do wnętrza. Nie zawsze jednak to wystarcza, aby obronić mury przed katastrofami, burzami i huraganami. Zbyt duża ilość wody i wystawienie na działanie może trwale uszkodzić drewniane oblicówki.

Uszkodzenia konstrukcyjne

Uszkodzenia strukturalne są bardziej powszechne w starszych nieruchomościach, ale mogą się zdarzyć nawet w nowszych. Główną przyczyną tego jest kapiąca wilgoć, która czasami może zostać uwięziona w betonowych i pełzających przestrzeniach.

Najbardziej podatne na ten czynnik są sidingi drewniane. Regularne czyszczenie i przeglądy konserwacyjne mogą zapobiec powstawaniu pęknięć, pleśni i gnicia.

Oznaki drewnianej okładziny uszkodzonej przez wodę

Uszkodzenia od wody na oblicówkach drewnianych nie są najłatwiejsze do zauważenia, ponieważ nie zawsze są widoczne w domu. Na szczęście istnieją znaki, które należy sprawdzić, jeśli podejrzewasz możliwe uszkodzenie ścian zewnętrznych.

Oto rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę:

1. Złuszczająca się farba

Farba może chronić drewniane sidingi, ale wskazuje na poważniejszy problem, jeśli zauważysz, że zaczynają się łuszczyć. Gdy drewno pod spodem jest narażone na nadmierną wilgoć, woda może wniknąć i pozostać w drewnie, powodując poważniejsze uszkodzenia.

2. Drewno iglaste

Drewno może zmięknąć, jeśli jest w nim zbyt dużo wilgoci. Możesz rozwiązać ten problem poprzez naturalne suszenie i za pomocą specjalnych narzędzi, ale pozostawione bez opieki drewno iglaste może zacząć gnić i sprzyjać wzrostowi kolonii pleśni.

3. Wystające gwoździe

Możesz poszukać śladów uszkodzenia przez wodę na gwoździach w Twojej sidingu. Jeśli są bardziej zatopione w desce, może to wskazywać na pęcznienie bocznicy drewnianej.

Kiedy paznokcie zaczynają się kleić, jest to znak, że wilgoć dotarła do wnętrza nieruchomości. Zalecane byłoby natychmiastowe naprawienie tego problemu, aby zapobiec pogorszeniu się sytuacji.

Koszt naprawy bocznicy drewnianej

Koszt bocznicy drewnianej na stopę kwadratową spada około 7 USD, w zależności od wielu czynników. Jeśli planujesz zatrudnić profesjonalistę, opłata za naprawę często waha się od 100 do 200 USD. Jeśli zdecydujesz się to zrobić, wydasz mniej i nadal wykonasz pracę, zwłaszcza jeśli dotyczy to tylko niewielkiej części ściany.

Ubezpieczenie niektórych domów obejmuje wymianę uszkodzonej bocznicy, ale nie całej części, w której się znajduje. Może to skutkować nierównym wyglądem, ponieważ wymieniona bocznica z drewna będzie wyglądać inaczej niż reszta ściany. Możesz zapytać swojego prawnika o ubezpieczenie oferowane przez twojego dostawcę i zobaczyć, jak może ci pomóc w tej sytuacji.

Naprawianie sidingu drewnianego uszkodzonego przez wodę

Aby naprawić uszkodzoną bocznicę z drewna, możesz wykonać następujące czynności.

Krok 1. Usuń drewnianą okładzinę uszkodzoną przez wodę. Pamiętaj, aby pozbyć się gnijących kawałków i oczyścić obszar z pleśni i grzybów.

Krok 2. Usuń gwoździe i inny sprzęt, który może przeszkadzać. Możesz użyć drugiej strony młotka lub ściągacza do gwoździ, aby bezpiecznie usunąć gwoździe.

Krok #3. Oczyść krawędzie i usuń resztki szczeliwa z boku w miejscu, nad którym pracujesz. Możesz do tego użyć noża uniwersalnego.

Krok 4. Umieść nową drewnianą oblicówkę w obszarze.

Krok 5. Zabezpiecz element oblicówki gwoździami. Upewnij się, że przybiłeś bocznicę do kołków za drewnem, aby uzyskać stabilniejsze położenie.

Krok 6. Możesz użyć uszczelniacza lub innych wodoodpornych uszczelniaczy, aby zabezpieczyć elementy na miejscu.

Krok 7. Możesz użyć farby lub bejcy na powierzchni, aby skuteczniej chronić drewno przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę. Znajdź taki, który pasuje do reszty ściany, aby pasował do całości.

Wniosek

Nie jest tak trudno nauczyć się naprawiać uszkodzoną przez wodę bocznicę drewnianą. Gdy już wiesz, jak to zrobić, znacznie łatwiej będzie je naprawić, jeśli ci się to przydarzy. Pamiętaj, że dobra farba lub uszczelniacz będzie najlepszym sposobem, aby zapobiec uszkodzeniom drewnianej oblicówki przez wodę.