Kiedy powinnam zacząć kupować ubrania ciążowe? Szczegółowy przewodnik

Kiedy powinnam zacząć kupować ubrania ciążowe? Odzież ciążowa nie musi być kupowana od razu. Jeśli nadal nosisz swoje zwykłe ubrania, nie musisz jeszcze kupować odzieży ciążowej.

Jeśli jednak brzuch zaczyna wystawać i wygląda na to, że nadszedł czas na nowe opcje ubioru, śmiało zacznij szukać tego, co jest dostępne w sklepie lub w Internecie, co może dobrze działać w tej fazie życia.

Kiedy powinnam zacząć kupować ubrania ciążowe? Szczegółowy przewodnik

Jakiś po 25. tygodniu ciąży?

Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, kiedy powinnam zacząć kupować ubrania ciążowe. Zależy to od tego, jak szybko kobiety mają tendencję do wzrostu w czasie ciąży – co może się różnić w zależności od kobiety, a także w każdym trymestrze ciąży. Jednak praktyczna zasada to około dwa miesiące przed terminem.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że niezależnie od decyzji, zacznij robić zakupy wcześnie, a nie pod koniec ciąży, ponieważ będziesz ograniczać się do tego, co sklepy mają dostępne w większych rozmiarach. Pomocne jest również przymierzenie ubrań przed zakupem, aby nic nie skończyło się w domu niezużytym lub niepotrzebnym.

Śmiało i szukaj opcji odzieży już teraz – tylko ich jeszcze nie kupuj! Jednak miej oko na wyprzedaże, ponieważ wiele firm oferuje zniżki przy zakupie odzieży ciążowej w późniejszych miesiącach ciąży, co może pomóc zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy.

Ponownie, choć wszystko sprowadza się do osobistych preferencji, nie ma potrzeby spieszyć się z zakupem czegoś, dopóki nie stanie się to konieczne przez zwiększenie rozmiaru guzka niemowlęcego.

Ile godzin kobieta w ciąży powinna stać na nogach?

Kobieta w ciąży powinna stać na nogach nie dłużej niż dwie godziny na raz. Szczególnie w ostatnim miesiącu ciąży ważne jest, aby robić częste przerwy i siadać w razie potrzeby.

Stanie może być męczące, ponieważ przez cały dzień nosisz przy sobie dodatkowy ciężar! Odpowiednia ilość odpoczynku pomoże zapobiec krzywdzie dziecka lub tobie, a także zapobiega gromadzeniu się długotrwałego stresu powodującego ból pleców w późniejszym życiu.

Nie tylko musisz upewnić się, że twoje ciało jest zdrowe, ale także twój umysł; regularne odpoczynki w ciągu dnia pracy zapewnią ci pewną ulgę psychiczną, a także fizyczny relaks, co jest niezwykle korzystne zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym, jeśli chodzi o utrzymanie niskiego ogólnego poziomu stresu.

Pozostając aktywnym, krew przepływa przez nasze ciała, dzięki czemu czujemy się zdrowi i szczęśliwi!

Jak napisać wniosek o urlop macierzyński?

Jeśli spodziewasz się dziecka i bierzesz urlop macierzyński, pierwszą rzeczą do zrobienia jest złożenie wniosku. To, czy w Twoim miejscu pracy będzie płatny urlop, zależy od kraju i pracodawcy, więc nie ma łatwej odpowiedzi jako takiej. Na czym jednak pomaga wiedza o tym, jakiej pensji możesz się spodziewać w tym okresie? Jeśli nie obowiązują Cię żadne kryteria (np. Twoja firma oferuje mniej niż 14 tygodni), skorzystaj z poniższych wskazówek:

– W Europie kobiety pracujące w pełnym wymiarze godzin w wieku 20 lat zazwyczaj po urodzeniu dziecka korzystają z sześciomiesięcznego urlopu rodzicielskiego; osoby pracujące w niepełnym wymiarze godzin zajmują średnio dziewięć miesięcy.

– W Kanadzie płatny urlop macierzyński trwa zazwyczaj od 17 do 52 tygodni. Liczba tygodni wzrasta w zależności od tego, jak długo pracowałeś u swojego pracodawcy przed urodzeniem dziecka – dotyczy to niezależnie od tego, czy pracujesz w pełnym czy niepełnym wymiarze godzin.

Jeśli kobieta chce urlopu rodzicielskiego dłuższego niż 52 tygodnie, może otrzymać świadczenia z ubezpieczenia społecznego z ubezpieczenia pracowniczego (EI), które może pokryć do 15% jej poprzednich zarobków przez 35 tygodni po urodzeniu dziecka.

Czy mogę zostać zwolniony za brak pracy z powodu ciąży?

Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają mi klientki, jest to, czy mogą zostać zwolnieni z powodu nieobecności w pracy z powodu ciąży.

Odpowiedź? To zależy. Jeśli Twój pracodawca ma program, który pozwala pracownikom na zwolnienie z powodu określonych schorzeń, dyskryminacją byłoby nie dopuszczenie pracownika, który był w ciąży, do odejścia w podobnych godzinach, ponieważ traktujesz ją inaczej w zależności od płci lub stanu ciąży.

Ten rodzaj programu musi być również zgodny z przepisami antydyskryminacyjnymi, więc będzie miał zastosowanie tylko w niektórych przypadkach, w których nie ma praktycznej alternatywy (np. jeśli ktoś inny nie może wykonać tej pracy, ponieważ wymaga podnoszenia ciężkich przedmiotów).

Oczywiście pracodawcy nie muszą zapewniać zasiłku chorobowego, ale podobnie jak inni pracownicy mogą chcieć urlopu – wiele kobiet uważa, że ​​przegapiłyby pracę, ponieważ potrzebują urlopu macierzyńskiego.

Plan Działania na rzecz Dyskryminacji Ciąży: Rząd ma dziś opublikować zaktualizowany Plan Działań na rzecz Ciąży i Macierzyństwa, aby wspierać kobiety w ciąży, młode matki i rodziców w całej Wielkiej Brytanii.

Określi, w jaki sposób współpracuje z pracodawcami, służbą zdrowia i innymi podmiotami, aby pomóc zmniejszyć dyskryminację w ciąży poprzez zwiększenie świadomości praw, lepsze informacje o zmianach zachodzących w różnych sektorach, tak aby pracownice w ciąży wiedziały, kiedy ich szefowie muszą coś zrobić, a kiedy nie – może to być wszystko, od dokonywania rozsądnych dostosowań w pracy (np. zapewnienie prywatnego miejsca do odciągania mleka) po oferowanie elastycznych godzin (na wizyty przedporodowe).

Plan wzywa również do bardziej dostępnej opieki nad dziećmi – na przykład bezpłatnych miejsc w niepełnym wymiarze godzin po zakończeniu urlopu rodzicielskiego; lepszy dostęp do szkoleń i praktyk zawodowych; większa dostępność pracy w niepełnym wymiarze godzin – zwłaszcza w sektorach niskopłatnych, takich jak opieka, gdzie jedną czwartą pracowników stanowią kobiety.