Prosty przewodnik w 5 krokach dotyczący wymiany uszkodzonych przez wodę podłóg w kamperach

Wymiana uszkodzonych przez wodę podłóg w kamperach jest łatwa, gdy znasz pięć kroków, jak wymienić uszkodzone przez wodę podłogi w kamperach. Uszkodzone przez wodę podłogi do kamperów mogą być naprawdę katastrofalne, gdy zostaną pozostawione bez opieki, i możemy zgodzić się, że wszyscy chcemy bezproblemowego miejsca do odpoczynku, niezależnie od tego, czy jest to kemping, czy do użytku domowego.

RVs lub Camper vany to pojazdy, które zapewniają zarówno środki transportu, jak i noclegi. Większość tych samochodów dostawczych ma drewniane podłogi, które pomagają w izolacji. Posiadanie solidnej i niezawodnej podłogi nie jest luksusem dla kamperów, ale koniecznością.

Prosty przewodnik w 5 krokach dotyczący wymiany uszkodzonych przez wodę podłóg w kamperach

Uszkodzenia od wody na podłodze kampera to coś, czego nie należy lekceważyć. Ze wszystkimi ciężarami w środku, sprzętami i meblami oraz tobą, krusząca się podłoga może oznaczać katastrofę. Mając to na uwadze, posiadanie umiejętności i pomysłu na prawidłowe utrzymanie podłogi w kamperze z pewnością będzie warte zachodu.

Kroki wymiany uszkodzonych przez wodę podłóg w pojazdach kempingowych

Uszkodzone przez wodę podłogi do kamperów nie są czymś, co pozostawia się bez opieki. Jako konstrukcja, która podtrzymuje całe wnętrze kampera, musi być zawsze solidna i solidna konstrukcyjnie. Oto sposób wymiany uszkodzonych przez wodę podłóg w kamperach.

Krok 1. Oceń szkody

Zanim zaczniesz rozrywać podłogę swojego kampera, najpierw musisz określić zakres uszkodzeń spowodowanych przez wodę, jakie ma podłoga. Nie oznacza to, że ponieważ część jest uszkodzona przez wodę, będziesz musiał usunąć i wymienić całą podłogę swojego vana.

Określ, jak rozległe są obrażenia. Sprawdź całą podłogę swojego kampera i zapisz, które obszary wymagają wymiany. Znajdź ślady uszkodzeń spowodowanych przez wodę, takich jak pleśń, plamy z wody oraz zmiękczające lub nawet gnijące deski podłogowe.

Krok 2. Usuń uszkodzone obszary

Po zidentyfikowaniu miejsc, które wymagają wymiany, wytnij uszkodzoną część w blokach. Sprawdź, gdzie znajdują się uszkodzone obszary, które mogą być miękkie lub mieć plamy. Wytnij o cal dalej niż uszkodzoną część i daj sobie miejsce do pracy.

Deski podłogowe zwykle mają w sobie wkręty, więc pamiętaj, aby je odkręcić przed wycięciem. Całkowicie usuń porcje, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie.

Krok 3. Przygotuj obszar do wymiany

Po wyjęciu uszkodzonych porcji następną rzeczą, którą musisz zrobić, to wysuszyć i dokładnie wyczyścić obszar. Wysusz drewniane ramy, aby wiedzieć, dokąd przedostaje się woda, aby móc podjąć pewne środki zapobiegawcze przed zainstalowaniem nowej podłogi.

Krok 4. Zastosuj uszczelniacze i środki zapobiegawcze

Po wysuszeniu i oczyszczeniu obszaru do wymiany, musisz najpierw podjąć środki zapobiegawcze dla swoich ramek. Jeśli dokonałeś wymiany, ale podstawowa przyczyna problemu nadal istnieje, Twoja praca poszłaby na marne.

Usuń wszelkie ślady wzrostu pleśni, jeśli jakieś zostały, i nałóż roztwory zapobiegające rozwojowi pleśni na miejsce wymiany. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi w rozwiązaniu przeciw pleśni i odpowiednio go używać.

Po uporaniu się z pleśnią należy uszczelnić drewniane ramy, aby utwardzić i wodoodporność ram. Żywica epoksydowa może być doskonałym wyborem do zastosowania w ramach drewnianych, ponieważ zapewnia wodoodporne wiązanie i zapobiega rozwojowi pleśni. Pozwól mu usiąść w zależności od instrukcji nakładania szczeliwa.

Krok 5. Wytnij i zainstaluj zamienniki

Po wykonaniu działań zapobiegawczych nadszedł czas na przycięcie i zamontowanie zastępczych desek podłogowych. Zmierz i wytnij obszar, który należy wymienić.

Użyj tej samej grubości co poprzednie deski podłogowe. Wytnij dokładne wymiary usuniętej podłogi.

Przed zamontowaniem nowych desek podłogowych sprawdź i wymień uszkodzoną izolację w miejscu wymiany. Następnie zamontuj nowe deski podłogowe i przykręć je śrubami. Teraz, gdy nowe deski podłogowe są na swoim miejscu, uszczelnij szwy szczeliwem i wypełnij szczeliny.

Oznacza, że ​​twój kamper ma uszkodzenie przez wodę

Jest kilka oznak, które możesz zaobserwować w swoim kamperze, jeśli ma uszkodzenie przez wodę. Obejmuje to plamy, rozwój pleśni, zapach wilgoci lub stęchlizny, a także rdzewienie. Jak tylko zobaczysz te znaki, najlepiej byłoby przeprowadzić dokładną inspekcję swojego kampera.

Ile kosztuje wymiana podłogi w kamperze?

Koszty odtworzenia szkód spowodowanych przez wodę w kamperze zależałyby przede wszystkim od stopnia poniesionych szkód. Im większy obszar uszkodzenia, tym wyższa cena. Dodatkowy koszt wiązałby się również z każdą częścią wymagającą naprawy lub wymiany, taką jak połączenia ram.

Zatrudnienie profesjonalisty będzie również częścią twojego budżetu, jeśli nie masz pojęcia, jak samodzielnie dokonać wymiany. Więc lepiej mieć umiejętności i wiedzę na ten temat, kiedy chcesz zaoszczędzić pieniądze. Istnieje również ochrona ubezpieczeniowa dla samochodów kempingowych w zakresie szkód spowodowanych przez wodę dla osób mieszkających na pełny etat w swoich samochodach kempingowych.

Wniosek

Uszkodzone przez wodę deski podłogowe w kamperach mogą być przerażającą rzeczą, ale mając wiedzę na temat wymiany podłóg uszkodzonych przez wodę w kamperach, nie będzie to tak przerażająca sytuacja. Posiadanie strukturalnego kampera jest uspokajające, zwłaszcza gdy lubisz jeździć na kempingi.