Jak korzystać z krzesła prysznicowego w 5 prostych krokach

Znajomość bezpiecznych i pomocnych sposobów prawidłowego korzystania z krzesła prysznicowego pomoże Tobie i domownikom zmniejszyć ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się podczas kąpieli w samotności.

Krzesełko prysznicowe to jeden z najlepszych urządzeń medycznych dla osób starszych, które ze względu na swój wiek mają trudności z poruszaniem się. Jednak korzyści z siedzenia prysznicowego obejmują również pacjentów powracających do zdrowia po urazach, osoby niepełnosprawne, a nawet małe dzieci.

Jak korzystać z krzesła prysznicowego w 5 prostych krokach

Siedzisko prysznicowe może być również przenośne lub stałe. Bez względu na to, kto korzysta ze stołka prysznicowego, najważniejsze jest, aby mógł się nim kąpać w możliwie najbezpieczniejszy sposób. Zawarliśmy 5-etapowy przewodnik dotyczący korzystania z krzesła prysznicowego, a także wskazówki dotyczące wyboru najlepszego siedziska i sposobu ich rutynowego czyszczenia.

Pięciostopniowy przewodnik dotyczący prawidłowego korzystania z krzesła prysznicowego

Krok 1. Zmień wysokość krzesła

Zanim usiądziesz na krześle prysznicowym, musisz ustawić krzesło na odpowiedniej wysokości. Aby to zrobić, możesz użyć linijki lub taśmy mierniczej, aby oszacować, jak wysokie powinny być nogi krzesła.

Do zmierzenia domniemanej wysokości krzesła potrzebna będzie współpraca samego użytkownika fotela. Następnie zacznij mierzyć od stóp do tylnej części kolan. Umożliwi to zmianę regulowanych nóg siedziska na wysokość bezpieczniejszą i wygodniejszą dla użytkownika krzesła.

Pamiętaj, że prawidłowa wysokość krzesła musi pozwalać stopom użytkownika na całkowite dotknięcie podłogi, gdy stopy leżą płasko i stabilnie. Upewnij się, że wszystkie zaciski nogi krzesła są zablokowane, aby uniknąć jej ześlizgiwania się i spowodowania przypadkowego poślizgu.

Krok 2. Umieść maty antypoślizgowe

Umieść maty na obszarze, na którym będzie stać krzesło prysznicowe. Ułożenie mat antypoślizgowych z pewnością zapobiegnie przesuwaniu się krzesła ze względu na śliskie powierzchnie łazienki.

Chodzenie po gołej podłodze w łazience z mokrymi stopami może prowadzić do niezamierzonego upadku i obrażeń. Najlepsze miejsca na umieszczenie maty powinny znajdować się tuż pod nogami krzesła i pod stopami użytkownika.

Krok 3. Zbierz materiały prysznicowe w jednym miejscu

Aby kąpiel była bezpieczniejsza i bardziej relaksująca, zbierz wszystko, czego potrzebujesz do kąpieli w jednym miejscu. Powinien być dostępny, aby uniemożliwić kąpiącemu się chodzenie po mokrej podłodze w łazience. Kąpiący się powinien mieć łatwy dostęp do swojego narzędzia i akcesoriów do kąpieli, zwłaszcza jeśli ma trudności z poruszaniem się i przenoszeniem z jednego miejsca na drugie.

Krok 4. Ustaw krzesło pod prysznicem

Po przygotowaniu krzesła, maty i materiałów pod prysznic możesz teraz umieścić krzesło kąpielowe pod prysznicem. Podejmij niezbędne środki ostrożności podczas ustawiania siedziska prysznicowego.

W przypadku wanny upewnij się, że krzesło jest trzymane na ściankach bocznych wanny. Niektóre przenośne krzesła prysznicowe są zaprojektowane z funkcją chwytania, więc wykonaj ten krok. Upewnij się również, że jest w stabilnej pozycji, aby się nie kołysał.

Krok 5. Usiądź w centrum

Teraz, gdy jesteś już gotowy i gotowy do kąpieli, usiądź na środku krzesła. Siedzenie na krawędzi krzesła jest zabronione, aby zapewnić ćwiczenie prawidłowego rozłożenia ciężaru podczas siedzenia.

Inną rzeczą do rozważenia przy bezpiecznym korzystaniu z siedziska do kąpieli jest ograniczenie pospiesznych ruchów, ponieważ mogą one spowodować poślizgnięcie. Usiądź wygodnie, unikając zbyt wielu ruchów.

Jak wybrać krzesło prysznicowe

Wybierając najlepsze krzesło prysznicowe, należy wziąć pod uwagę kilka przypomnień. Pierwszą rzeczą jest rozważenie kosztów. Istnieją drogie siedziska prysznicowe i niedrogie, gdzie tanie krzesła prysznicowe są najprawdopodobniej standardowymi.

Dalej są cechy — w szczególności funkcje bezpieczeństwa — siedziska do kąpieli. Niektóre z nich mają na celu zapewnienie dodatkowej ochrony, komfortu i wygody użytkownikowi fotelika, więc powinny być jednym z Twoich najlepszych wyborów.

Koszt nie będzie miał znaczenia, gdy bezpieczeństwo jest priorytetem. Chociaż niedrogie siedziska prysznicowe są przyjazne dla portfela, mogą nie oferować tych samych funkcji w porównaniu do drogich. Wybierz więc najlepszy, który da Ci pewność bezpieczeństwa i łatwości użytkowania.

Jak czyścić krzesło prysznicowe

Zasadniczo po każdym użyciu krzesło prysznicowe powinno być myte, podobnie jak wypłukane i wysuszone. Zapobiegnie to powstawaniu pleśni i ostatecznie uszkodzeniu krzesła.

Zawsze pamiętaj, aby przed schowaniem i pozostawieniem krzesła wysuszyć wszystkie powierzchnie. Aby to zrobić, wytrzyj każdy obszar krzesła, od nóg po szczeliny i upewnij się, że jest całkowicie wysuszony.

Przechowuj krzesło z dala od rzeczywistego miejsca prysznica. Z kolei czyszczenie fotela środkami chemicznymi na bazie środków chemicznych odbywa się przynajmniej raz w miesiącu.

Wniosek

Przestrzeganie właściwych sposobów korzystania z krzesła prysznicowego z pewnością zapewni Tobie i innym domownikom ochronę przed potencjalnymi obrażeniami podczas samodzielnego kąpieli pod prysznicem. Pozwala również osobom niepełnosprawnym fizycznie kąpać się w samotności, z pewnością siebie, a także z relaksem. Mniej zmartwień, stosując się do prostych i prawidłowych kroków dotyczących korzystania z krzesła prysznicowego podanych powyżej.