Prosty przewodnik w 3 krokach, jak używać olejku z miodli indyjskiej do zwalczania szkodników

Radzenie sobie ze szkodnikami może być kosztowne, ale może stać się łatwiejsze w zarządzaniu, gdy wiesz, jak używać oleju neem do zwalczania szkodników. Mało tego, jest to nauka, która może Ci pomóc przez długi czas.

Szkodniki to istota, która wydaje się być stworzona, aby przetestować twoją cierpliwość. Może być dobrze w twoim doświadczeniu wiedzieć, że mają tendencję do powracania.

Prosty przewodnik w 3 krokach

Jeśli nie lubisz częstych wizyt personelu zajmującego się zwalczaniem szkodników, prawdopodobnie szukasz sposobu, aby zrobić to sam. W związku z tym, czy nie byłoby lepiej zrobić to również w bardziej ekologicznej procedurze?

Kroki stosowania oleju Neem do zwalczania szkodników

Każdy powinien być w stanie poradzić sobie z niewielką liczbą szkodników w swoim domu. W końcu wydaje się, że niezależnie od tego, jak czyste jest twoje miejsce; niektóre szkodniki po prostu znajdują miejsca, w których mogą wkraść się do twojego mieszkania.

Jeśli zastanawiasz się, jakiej alternatywy możesz użyć w przypadku szkodników, to jest olejek neem. Oto kroki, których możesz do tego użyć:

Krok 1. Zbierz wszystkie części do rozwiązania neem

Aby rozpocząć, musisz najpierw stworzyć swoje mieszane rozwiązanie przed zamierzonym zastosowaniem. Chociaż sam olejek z miodli indyjskiej jest łatwy do znalezienia, nie są one powszechnie sprzedawane jako gotowe do zastosowania mieszanki, ale tak samo jak sam olej.

Przygotowanie mieszanki wymaga czystego oleju neem, wody i płynu do mycia naczyń. Stworzenie rozwiązania z tych trzech w domu pozwoli Ci dostosować stężenie do własnych upodobań.

Każdy płyn do mycia naczyń lub detergent nada się, ponieważ jego zadaniem w tej mieszaninie jest umożliwienie rozpuszczania oleju i wody, które zwykle tworzą oddzielne warstwy. Możesz jednak spróbować użyć czegoś, co sprawi, że zwalczanie szkodników będzie skuteczniejsze, używając czegoś, co jest również repelentem.

Mydło miętowe może być opcją, ponieważ dzięki zapachowi jest również odstraszaczem owadów.

Krok 2. Wymieszaj roztwór do zwalczania szkodników w odpowiedniej proporcji

Po uzyskaniu substancji do wymieszania należy wziąć do ręki wiadro do mieszania oraz butelkę ze spryskiwaczem, którego zamierzamy użyć do aplikacji. Użyj wiadra, które może pomieścić całą potrzebną objętość; wtedy możesz po prostu uzupełniać butelkę ze spryskiwaczem podczas aplikacji.

Możesz wymieszać tyle roztworu, ile uważasz, że potrzebujesz, aby namoczyć wszystkie powierzchnie, na których są w tej chwili szkodniki. Jednak najlepiej byłoby trzymać się proporcji, które skutecznie rozprawiają się z tymi szkodnikami.

Najpierw wymieszaj mydło z wodą, a następnie z olejem neem. Dobra proporcja do ogólnego użytku to dwie łyżeczki mydła, dwie łyżki czystej neem i jeden galon wody.

Dobrze wymieszaj roztwór, a następnie przenieś go do butelki z rozpylaczem.

Krok 3. Zastosuj roztwór neem bezpośrednio na szkodniki

Po przygotowaniu rozwiązania możesz teraz uruchomić aplikację. Rozpyl roztwór bezpośrednio na szkodniki, które Cię interesują, a także na najbliższe im powierzchnie.

Olejek z miodli indyjskiej jest bezpieczny dla roślin i zwierząt w odpowiednich proporcjach. Upewnij się, że nasączyłeś wszystkie spody roztworem dla lepszych efektów.

Zastosuj tę samą mieszankę ponownie po tygodniu, aby inwazja szkodników nie powróciła.

Co to jest olejek neem?

Olejek Neem to naturalny organiczny pestycyd pochodzący z nasion drzew neem. Uważa się, że drzewa Neem pochodzą z subkontynentu indyjskiego i Azji Południowej.

Olejek Neem ma wiele innych zastosowań niż jako organiczny pestycyd. Ma również zastosowanie w przemyśle leczniczym i kosmetycznym, głównie wykorzystując swoje właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne.

Aktywna zawartość oleju z miodli indyjskiej, która nadaje mu siłę przeciwko szkodnikom, nazywa się Azadirachtin. Substancja ta jest wyjątkowo silna, ponieważ zakłóca normalne fazy wzrostu szkodników, uniemożliwiając larwom przekształcenie się w osobniki dorosłe.

Poza zaburzeniami hormonalnymi, olejek z miodli indyjskiej może również działać jako inhibitor karmienia i zmniejszać płodność owadów poprzez zmianę zachowań reprodukcyjnych i godowych. Może również zabić niektóre z tych szkodników miękkimi ciałami przy prostym kontakcie.

Jedną z najważniejszych zalet stosowania oleju neem przeciwko szkodnikom jest to, że jest bezpieczny dla większych zwierząt (takich jak zwierzęta domowe), ludzi i roślin. Jest również dość bezpieczny dla niektórych pożytecznych organizmów.

Inną naturalną kontrolą szkodników są biedronki; przeczytaj ten artykuł dotyczący używania biedronek do zwalczania szkodników, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Czy olej neem jest skuteczny w zwalczaniu szkodników?

Tak, ponieważ jest bardzo skuteczny przeciwko szkodnikom, olejek neem był używany do takich celów od dawna. Ponieważ jest już w użyciu i jest używany od jakiegoś czasu, olejek neem jest również dobrze przebadany pod kątem wielu zastosowań, takich jak szampon przeciwłupieżowy; na stany takie jak trądzik, łuszczyca i cukrzyca.

Olejek z miodli indyjskiej nie jest jednak bez wad. Rozkłada się pod wpływem światła ultrafioletowego, więc wymaga regularnego ponownego nakładania, a ponieważ zawarty w nim olej, rośliny, zwłaszcza młode i sadzonki, są narażone na oparzenie zbyt dużą ilością oleju.

Chociaż jest bezpieczny dla osób o niskim narażeniu, jest uważany za niebezpieczny dla kobiet w ciąży, ponieważ może powodować poronienie. Poza tym olejek neem rozkłada się i jest wydalany po spożyciu.

Jeśli chcesz wiedzieć, jaka jest najlepsza kontrola szkodników na zewnątrz, zapoznaj się z tym artykułem.

Wniosek

Teraz, gdy wiesz dużo o tym, jak używać oleju neem do zwalczania szkodników, możesz zacząć radzić sobie ze szkodnikami na swoim podwórku. Jeśli robisz to regularnie, nawrót inwazji powinien być poza twoim zmartwieniem.