Jak pozbyć się pleśni na suszonych kwiatach: 3 pomocne kroki

Jak pozbyć się pleśni na suszonych kwiatach? Cóż, to proste, kup od siebie pył siarkowy w najbliższym centrum ogrodniczym, wylej go na małe naczynie, za pomocą małego pędzelka oczyść formę za pomocą pyłu siarkowego.

Suszone kwiaty to doskonała ekspozycja w Twoim domu. Te kwiaty mogą również zawierać wspomnienia, takie jak pierwszy kwiat, który dał ci twój chłopak lub bukiet, którego użyłeś, gdy szedłeś do ołtarza w dniu ślubu.

Jak pozbyć się pleśni na suszonych kwiatach: 3 pomocne kroki

Jest to sposób na zachowanie pamięci, którą posiada kwiat. Może to być zawieszka, brelok do kluczy zaprojektowany na ścianę, a nawet postawiony na blacie biurka.

Wygląda dobrze i może podkreślić Twój indywidualny styl i gust.

Dlaczego na suszonych kwiatach występuje pleśń?

Możesz się zastanawiać, w jaki sposób mój suszony kwiat pleśnieje? Dobrze? Cóż, twoje suszone kwiaty dostają pleśń, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane.

Mogą zachorować na pleśń, jeśli otoczenie jest odpowiednie dla rozwoju pleśni, na przykład bez stałego światła słonecznego, odpowiedniej wentylacji i wilgoci. W takim środowisku rozwija się pleśń.

Innym powodem, dla którego na suszonych kwiatach jest pleśń, jest to, że początkowo mają pleśń, zanim wyschną. Posiadanie drobnych zarodników pleśni na kwiatku i proces suszenia może później spowodować pleśń.

Skutki uboczne pleśni na suszonych kwiatach w domu

Pleśń na suszonym kwiatku to nie jedyna rzecz, o którą musisz się martwić. Pleśń może rozprzestrzenić się po całym domu i wpłynąć na meble lub ściany.

Efekt uboczny nr 1. Pleśń na ścianie

Kiedy wysuszony kwiat zacznie pleśnieć, okolice kwiatu prawdopodobnie zaczną pleśniać. Doprowadzi to do powstania pleśni na ścianie.

Teraz możesz pomyśleć, że Twoja wysuszona ściana nie będzie miała szans na zagnieżdżenie się pleśni. Cóż, mylisz się, ponieważ nawet wysuszone ściany mogą pomieścić pleśń.

Być może zastanawiasz się, ile czasu zajmuje rozwój pleśni na płytach kartonowo-gipsowych, no cóż, rozwój pleśni na płytach kartonowo-gipsowych zajmie tylko do 48 godzin.

Efekt uboczny nr 2. Pleśń na materacu

Umieszczenie suszonego kwiatu na stoliku nocnym, aby był wzorem w twoim pokoju, może mieć konsekwencje, zwłaszcza jeśli ma pleśń. Pleśń na materacu nie jest tym, czego chciałbyś w swoim pokoju.

Pleśń na materacu może powodować swędzenie i możesz mieć problemy ze spaniem na nim. Możesz chcieć temu zapobiec i się go pozbyć.

Sprawdzanie i czyszczenie materaca wraz ze zmianą prześcieradeł pomoże Ci wykryć zbliżający się rozwój pleśni na prześcieradłach. Wiedza o tym, gdzie i czego szukać, jest bardzo pomocna w zapobieganiu temu.

Oto artykuł, który pomoże Ci stwierdzić, czy na Twoim materacu jest pleśń.

Efekt uboczny nr 3. Pleśń na meblach

Prawdopodobnie projektujesz swój dom za pomocą kwiatów, obrazów, wazonów, figurek lub czegokolwiek miłego dla oczu. Jednym ze sposobów na zaprojektowanie domu są suszone kwiaty.

Jeśli kiedykolwiek używałeś suszonych kwiatów do retuszu w domu, możliwe jest gromadzenie się pleśni. Gdy suszony kwiat ulegnie pleśni, może również wpłynąć na meble.

Pleśnie mogą się rozmnażać i rosnąć, tak jak każdy inny żywy organizm, i mogą wpływać na Twój dom. Możesz teraz pozbyć się pleśni z suszonego kwiatu, zanim wpłynie ona na meble.

Jak usunąć pleśń z suszonych kwiatów

Suszone kwiaty mogą być delikatne w miarę upływu czasu. Byłoby wspaniale, gdybyś był ostrożny podczas ich czyszczenia, w przeciwnym razie możesz zniszczyć płatki suszonych kwiatów.

Krok 1. Aby pozbyć się pleśni lub pleśni na suszonym kwiatku, kup sobie pył siarkowy w najbliższym centrum ogrodniczym w Twojej okolicy. Gdy już masz pył siarkowy, możesz przystąpić do czyszczenia.

Krok 2. Na początek musisz nosić rękawice i okulary ochronne, ponieważ siarka może podrażniać skórę i oczy.

Krok 3. Delikatnie usuń pleśń z kwiatka za pomocą pyłu siarkowego.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących czyszczenia suszonych kwiatów, przeczytaj ten artykuł na temat usuwania mączniaka prawdziwego z suszonych kwiatów.

Zagrożenia zdrowotne związane z pleśnią

Jeśli chodzi o oświadczenie Centers for Disease Control and Prevention, reakcje zdrowotne na pleśń mogą być oparte na wrażliwości i narażeniu na pleśń. Osoby wrażliwe na pleśń mają zwykle objawy podobne do alergii, a czasem astmy.

U osób narażonych na pleśń przez długi czas z dużą ilością pleśni może wystąpić ostra reakcja, taka jak gorączka i duszność. Osoby ze słabym układem odpornościowym i chorobą płuc mogą być bardziej narażone na pleśń niż osoby, które nie są.

Wniosek

Kiedy dotrzesz do końca tego artykułu, dowiedziałeś się, jak pozbyć się pleśni z suszonych kwiatów i jak to się dzieje w Twoim domu. Upewnij się, że wykonałeś cały proces ostrożnie, nosząc odpowiedni sprzęt i używając odpowiednich narzędzi.