Podstawowy przewodnik w 3 krokach, jak łatwo pozbyć się pleśni śnieżnej

Twoje wiosenne porządki z pewnością zawierają przewodnik, jak pozbyć się pleśni śnieżnej. Nie martw się więcej, ponieważ ten artykuł pomoże Ci przejść przez ten nieprzyjemny widok grzyba po sezonie zimowym.

Spleśniały trawnik po śniegu to szczególnie przypadek, gdy masz trawę chłodną, ​​taką jak życica trwała, kostrzewa drobna lub wysoka i bluegrass Kentucky. Rozwój pleśni występuje również w okresach obfitych opadów śniegu.

Podstawowy przewodnik w 3 krokach

Niebezpieczeństwa pleśni śnieżnej

Łatwo poznać, czym jest pleśń śnieżna, patrząc na jej nazwę. Z definicji jest to grzybicza choroba trawników, która rozwija się wraz z nadejściem wiosny, gdy topnieje śnieg.

Formy, w których jest powszechnie klasyfikowane, to grzyb różowy i grzyb szary. Wiadomo, że ta pierwsza jest bardziej potencjalnie niebezpieczna niż ta druga.

Najczęstszym powodem rozwoju kolonii pleśni śnieżnych jest duży śnieg, który spada na ziemię, która jeszcze nie zamarzła. To ostatecznie tworzy pożywkę dla pleśni, aby wyrosły z zarodników, które utrzymywały się przez cały sezon.

Pleśnie śnieżne nie tylko negatywnie wpływają na zdrowie otaczających je ludzi, ale także zabijają zakamarki. Podobnie jak inne pleśnie, nadal będzie powodować problemy z oddychaniem i wywoływać reakcje alergiczne, szczególnie u tych, którzy mają osłabiony układ odpornościowy.

Aby uniknąć najgorszego scenariusza, możesz wykorzystać te objawy cielesne spowodowane przez pleśń, aby łatwo wskazać jej obecność. Powinieneś także znać wyraźne cechy pleśni śnieżnej.

Jest on szczególnie opisywany jako małe, żółtawe plamy o śluzowatym wyglądzie przypominającym pajęczynę. Występuje w różnych kolorach, takich jak różowy, biały i szary.

Pozbywanie się pleśni śnieżnej

W przeciwieństwie do innych inwazji pleśni, pleśń śnieżna jest łatwiejsza do usunięcia. Niektóre z nich po prostu umierają samoistnie, gdy temperatura wzrasta. Na przykład szara pleśń umiera przy około 45 stopniach, podczas gdy różowa pleśń umiera przy około 60 stopniach.

Stopień zmienia się w zależności od rodzaju formy. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące różnych poziomów temperatury, które mogą zabić pleśń. Ponadto, ponieważ niektóre pleśń mogą samoistnie umrzeć, gdy temperatura wzrośnie, ten artykuł może wzbudzić ciekawość, czy pleśń może umrzeć, gdy wyschnie.

Jednak nie zawsze tak się dzieje. W niektórych przypadkach naprawdę trzeba włożyć trochę czasu i wysiłku w połączeniu z najlepszymi środkami czyszczącymi. Pamiętaj tylko, że musisz przestrzegać środków ostrożności, ponieważ nie musisz narażać swojego zdrowia na zwykłą pleśń śnieżną.

Niezależnie od tego, czy masz zły stan zdrowia, czy nie, przed kontaktem z pleśnią załóż rękawiczki, gogle i maski N-95 lub maski oddechowe P-100. Jeśli uważasz, że ilość pleśni jest zbyt duża w stosunku do twoich możliwości, pozostaw to zadanie specjaliście od usuwania pleśni.

Krok 1. Oczyść obszar

Pleśnie śnieżne zwykle rosną na trawnikach. Pamiętaj, aby skosić trawnik, aby zniszczyć potencjalne podłoże lęgowe pleśni śnieżnych. Dzieje się tak szczególnie w przypadku wysokich traw, więc upewnij się, że na pewno się ich pozbędziesz.

Krok 2. Użyj prowizji

Delikatnie zgarnij kółka w kolorze słomy, aby szybciej wysuszyć obszar. Pamiętaj, aby nie wykonywać zadania agresywnie, ponieważ nadal masz do czynienia z potencjalnie szkodliwym dla zdrowia grzybem.

Krok 3. Zastosuj chemikalia później

Chemikalia stosuj tylko wtedy, gdy trawa się nie zagoiła. Jednak w zwykłych przypadkach trawa ma zdolność samoleczenia. W związku z tym nie ma potrzeby stosowania chemikaliów.

Zapobieganie pleśni

Nie ma sensu uczyć się pozbywania się pleśni śnieżnej, nie wiedząc, jak zapobiec tej samej sytuacji. Jeśli nie zastosujesz się do tych pomocnych wskazówek i sztuczek, Twój czas, wysiłek i zasoby zostaną całkowicie zmarnowane.

Pleśnie śnieżne są zazwyczaj poza kontrolą, ponieważ powstają głównie w pewnym nieuniknionym sezonie. Istnieją jednak środki grzybobójcze do trawników, które można wypróbować późną jesienią. Byłoby również wysoce zalecane, jeśli ścinasz trawę krótko, aby uniknąć stworzenia potencjalnej pożywki dla pleśni.

Kolejną wskazówką jest dbanie o trawnik poprzez usuwanie gruzu. Minimalizuje to ryzyko zanieczyszczenia pleśnią. Zastanów się również, czy spakować ścinki trawnika, aby uniknąć wilgotnego środowiska, które mogłoby dostarczyć wilgoci, której potrzebuje pleśń.

Upewnij się, że sprawdziłeś prawidłowy drenaż trawnika. Każdy ślad wody jest okazją do rozwoju pleśni. Wypełnij dolne obszary wierzchnią warstwą gleby, szczególnie w basenach wodnych.

Pamiętaj też, aby nie nawozić późną jesienią. Trawy chłodne mogą być uśpione zimą, zwłaszcza gdy ich źdźbła są wysuszone. W takich warunkach jest bardziej podatny na rozwój pleśni.

Na koniec nie zostawiaj spiętrzonego śniegu ani liści. Upewnij się, że zgarniasz nagromadzone liście i odgarniasz podjazdy lub chodniki pokryte śniegiem. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z tym artykułem o tym, jak zapobiegać rozwojowi pleśni śnieżnej.

Wniosek

Nauka pozbycia się pleśni śnieżnej przyda się szczególnie w okresie wiosennym. Czysty i reprezentacyjny trawnik to jeden z dobrych powodów. Jednak ważniejszym jest środowisko, które byłoby lepsze dla zdrowia.