Podgrzewacz Pelonis Jak Używać? 4 najlepsze wskazówki!

Chcesz nauczyć się obsługi pieca Pelonis? Nie martw się, trafiłeś we właściwe miejsce. Używając takiego grzejnika, przestudiuj wszystkie wskazówki. Ten grzejnik bardzo się nagrzewa, gdy jest włączony, więc nie dotykaj go nagą skórą, jeśli nie chcesz się poparzyć.

Podczas transportu grzejnika używaj haczyków, jeśli są dostarczone, i zapobiegaj wybuchowym przedmiotom, takim jak krzesła, poduszki, koce, dokumenty, odzież i zasłony w odległości co najmniej 5 stóp od grzejnika.

Podgrzewacz Pelonis Jak Używać? 4 najlepsze wskazówki!

Gdy nie jest używany, należy stale odłączać grzejnik, nigdy nie używać grzejnika z uszkodzonym kablem lub gniazdkiem, lub jeśli jest uszkodzony, rzucony lub został uszkodzony nie do naprawy – grzejnik transferowy do licencjonowanego centralnego magazynu w celu sprawdzenia, mechanicznej lub elektronicznej korekty, lub wymiana. Aby odłączyć grzałkę należy najpierw wyłączyć pokrętła, a następnie wyjąć przewód z gniazdka. To tylko przegląd; czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Co to jest grzejnik Pelonis?

Grzejnik elektryczny Pelonis wydaje się być grzejnikiem żebrowym z głównym interfejsem programowania do zarządzania napięciem i temperaturą. Zawiera również licznik, który kontroluje rozpoczęcie i zakończenie procesu ogrzewania. Ogrzewa przestrzeń zamkniętym olejem jednorazowym.

Pelonis, podobnie jak inne grzejniki do pomieszczeń, nie wymaga żadnych dodatkowych ustawień poza podjęciem środków, aby nie umieszczać grzejnika zbyt blisko wszystkiego, co może spalić się od płomienia, a nawet ognia, który emituje. Najtańsza nagrzewnica olejowa Pelonis to 500 watogodzin mocy przy stałym zużyciu raz na godzinę. Jego wysoki i średni poziom ocenia się odpowiednio na 800 i 1400 watów.

Wskazówki dotyczące korzystania z podgrzewacza Pelonis

Ogrzewacz pelonis nie jest trudny w obsłudze, a najlepiej przed pierwszym użyciem należy zapoznać się z instrukcją obsługi, aby korzystanie z niego było łatwiejsze i bez ryzyka. Poniższe wskazówki pomogą Ci w zrozumieniu obsługi pieca Pelonis.

#1. Zamocuj zestaw kółek samonastawnych

Włącz grzejnik Pelonis na boku. Połącz każdy element rozstawu kół samonastawnych z jednym końcem takiego grzejnika za pomocą śrub w kształcie litery U, a następnie dokręć nakrętki motylkowe tylko na łącznikach. Po zakończeniu umieść grzejnik w pierwotnym miejscu.

#2. Podłącz przewody

Zamontuj grzejnik w odległości 4 stóp od wszelkich łatwopalnych rzeczy, takich jak krzesła, zasłony lub gazety, obok gniazdka ściennego. Umieść grzejnik w wybranym miejscu. Podłącz grzałkę po odwinięciu kabla z osłony przewodu.

#3. Ustaw poziom temperatury

Możesz wybrać poziom napięcia, stale naciskając regulator mocy, aż osiągniesz żądany poziom napięcia wysoki, umiarkowany lub niższy. Ciągłe naciskanie przycisku temperatury, możesz ustawić temperaturę na około 66 i 79 Fahrenheita. I użyj tego samego podejścia, wybierz okres, w którym taki grzejnik ma się włączyć — na przykład ciągłe klikanie przycisku timera, aby przełączać się między dwiema i czterema godzinami . Poczekaj, aż grzejnik ogrzeje pomieszczenie.

#4. Utrzymuj grzejnik

Gdy grzejnik nie działa lub nie jest nagrzany, przetrzyj go szczotką z włosia, aby usunąć brud lub inne przedmioty, które mogą spowodować pożar. Wyłączaj i odłączaj grzejnik pomiędzy każdym gorącym sezonem, poczekaj, aż się uspokoi, a następnie wyczyść go tak czystą szmatką.

Jak działa grzejnik Pelonis?

Elektryczny grzejnik olejowy Pelonis ogrzewa chłodne miejsce, podobnie jak stary grzejnik parowy lub ciepły. Posiada grzałkę elektryczną, która podgrzewa olej w łopatkach chłodnicy grzałki. Ciepło z rozgrzanych, wypełnionych olejem ostrzy ogrzewa powietrze, które przemieszcza się między nimi.

Czy grzejniki Pelonis są lepsze?

Grzejniki Pelonis stały się doskonałym rozwiązaniem energooszczędnym. Grzejniki Pelonis nadają się do ogrzewania obwodowego, gdy centralne ogrzewanie wymaga ogrzania każdej części domu. W rezultacie energię do ogrzewania pomieszczeń należy zużywać tylko wtedy, gdy jest to konieczne, zmniejszając ogólne wydatki na energię.

Grzejniki Pelonis przeznaczone są do ogrzewania niewielkich przestrzeni, takich jak sypialnie czy biura. Ma maksymalną moc grzewczą 4200 brytyjskich jednostek termicznych (BTU). To wystarczy, aby ogrzać 160 stóp kwadratowych, co byłoby wielkością pokoju o wymiarach 13 stóp na 14 stóp lub 12 stóp na 16 stóp z sufitem o wysokości 9 stóp. Zwykle przystosowany do najwyższych 1200 watów, grzejnik Pelonis zużywa 13,5 ampera energii elektrycznej. Nie należy go podłączać do przewodu, który obsługuje inne urządzenia elektryczne o dużej mocy.

Ten grzejnik zużywa 500 watów, jeśli jest ustawiony zbyt nisko. Zużywa 800 watów, gdy jest ustawiony na „umiarkowany”. Zużywa 1400 watów, gdy jest ustawiony na „wysoki”. Jego płetwy mogą się nagrzać na tyle, aby spowodować oparzenie w przypadku kontaktu z pełną temperaturą, więc zachowaj ostrożność i trzymaj się z dala od grzejnika, gdy jest włączony. Kilka czynników wpływa na zdolność grzejnika Pelonis do efektywnego ogrzewania pomieszczenia. Na ilość potrzebnego ciepła ma wpływ temperatura zewnętrzna, izolacyjność pomieszczenia, liczba wejść zewnętrznych i liczba otworów. Sprawdź, czy grzejniki Pelonis są bezpieczne.

To okładka!

Cieszymy się, że nauczyłeś się obsługi grzejnika Pelonis. Te grzejniki służą do ogrzewania niewielkiej powierzchni domu i są łatwe w użyciu. Grzejniki Pelonis są tanimi grzejnikami i nie wymagają dużej konserwacji. Dziękuję, przyjaciele, za bycie z nami.

Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć, jaki jest najlepszy grzejnik propanowy do wnętrz i ile kosztuje uruchomienie grzejnika pokojowego 1500w.