Pielęgnacja żywności 101: jaka temperatura zabija zarodniki pleśni w żywności?

Czytasz ten post, ponieważ chcesz wiedzieć, jaka temperatura zabija zarodniki pleśni w żywności? Jeśli tak, wiedz, że gorąca temperatura jest odpowiedzią, której szukasz.

Zaoszczędź trochę czasu i fortuny. Zapoznaj się z tym, czym są pleśnie, jaka temperatura rośnie i jaka temperatura pozwala pozbyć się zarodników pleśni z żywności.

Pielęgnacja żywności 101: jaka temperatura zabija zarodniki pleśni w żywności?

Na koniec poznaj metody termiczne, których możesz użyć do zwalczania pleśni. Teraz zacznijmy.

Co to są pleśnie?

Pleśnie są uważane za grzyby, a dokładnie mikroskopijne. Carolyn Raab, specjalistka od żywności i żywienia, powiedziała, że ​​mikroskopijne organizmy dzielą się na trzy różne grupy: drożdże, bakterie i pleśnie.

Ten ostatni rośnie z powodu wypuszczanych w powietrze maleńkich zarodników. Zarodniki te są przez większość czasu nieszkodliwe, ale jeśli wpadną w wilgotny materiał, natychmiast powiększają się i stają się znacznie bardziej niebezpieczne.

Tak więc jedno kluczowe pytanie brzmi: gdzie znajdują się te wilgotne miejsca? Pamiętaj, że mogą one być wszędzie.

Może znajdować się wewnątrz lub na zewnątrz Twojego domu, więc nie zdziw się, jeśli znajdziesz pleśń w zmywarce lub na świeżo pomalowanej zewnętrznej części Twojego samochodu. Nie zapominaj, że żywność również może być skażona.

Mamy nadzieję, że te realia Was nie przestraszyły, bo nie ma się czego bać. Wiesz już, czym są zarodniki pleśni; nadszedł czas, abyś wiedział, w jakiej temperaturze rośnie pleśń.

W jakiej temperaturze rosną pleśnie?

Temperatura jest jednym z podstawowych czynników sprzyjających rozwojowi pleśni, wraz z wilgocią i tlenem.

Dla porównania pleśnie rosną w temperaturze 77-86℉. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy powietrze jest dużo bardziej wilgotne niż zwykle.

Co więcej, jeśli temperatura spadnie do 40℉, pleśnie nie będą już mogły rosnąć. Dzięki tym informacjom mamy nadzieję, że jesteś oświecony, dlaczego lodówki są ustawione tylko na 39℉.

Pleśnie mogą powiększać się przez cały rok, zanim to zauważysz. Nie są twoimi sezonowymi wrogami, więc koniecznie musisz mieć wiedzę na temat tego, w jakim stanie rośnie pleśń.

Zanim przejdziesz dalej, wiedz, że następna część skupi się na określonej temperaturze, która zabija zarodniki pleśni w żywności. Jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek dotyczących usuwania pleśni z poduszek na kanapie, możesz zajrzeć do tego przydatnego artykułu.

Jaka temperatura usuwa zarodniki pleśni w żywności?

Czy zdajesz sobie sprawę, że zarodniki pleśni nie giną w niskich temperaturach? Nie bądź zszokowany, bo taka jest prawda!

Jeśli tak jest, można bezpiecznie założyć, że tylko ciepło może zabić zarodniki pleśni w żywności. Pleśń rozwija się w zimnych i wilgotnych miejscach, więc jest to dokładnie to, czego należy unikać, aby mieć pewność, że Twój dom i kuchnia są wolne od tych uciążliwości.

Ekspozycja na ciepło

Pamiętaj, że zarodniki pleśni w żywności są wrażliwe na obróbkę cieplną i są podatne na ciepło, zwłaszcza jeśli temperatura wynosi 140-160°F (60-71°C). Mając to na uwadze, możesz użyć określonych metod, aby pozbyć się pleśni.

Metody ekspozycji na ciepło w celu zabicia pleśni w żywności

1. Wrzenie

Na poziomie morza temperatura wrzenia wody wynosi 212 stopni Fahrenheita lub 100 stopni Celsjusza. Ten proces z pewnością pomoże ci w zabijaniu zarodników pleśni, które zanieczyszczają twoje jedzenie.

Pamiętaj, że ciepło musi przebijać się wszędzie i wszędzie, gdzie wrasta pleśń, aby proces gotowania był efektywny. Pozostaw jedzenie w wodzie na chwilę, aby upewnić się, że twoje wysiłki przynoszą efekty.

2. Pieczenie

Powszechnie wiadomo, że pieczenie to sposób na gotowanie żywności na sucho. Mówiąc prościej, nie potrzebujesz wilgoci podczas pieczenia.

Wilgoć jest jednym z głównych czynników wzrostu mikroorganizmów, takich jak pleśnie, a pieczenie ich tego pozbawia. Ponadto proces ten generuje wysoką temperaturę ciepła.

Jak wspomniano wcześniej, ciepło zabija pleśnie, więc jeśli chcesz pozbyć się tych z jedzenia, możesz rozważyć tę metodę.

3. Kuchenka mikrofalowa

Badanie przeprowadzone w celu zabicia pleśni w kukurydzy wykazało, że zarodniki pleśni skurczyły się po zabiegu w porównaniu do tego, co było przed zabiegiem: gładkie i pełne. Metodą użytą w tym badaniu jest mikrofala.

Na wypadek, gdybyś nie wiedział, czym jest mikrofalówka, pamiętaj, że jest to metoda podgrzewania i rozmrażania jedzenia.

Wiele osób uważa, że ​​mikrofale są niezdrowe ze względu na wytwarzaną w tym procesie energię cieplną. Aby udowodnić, że tak nie jest, to samo badanie sugerowało, że wpływ na kukurydzę był nietermiczny podczas procesu sterylizacji mikrofalowej.

Wniosek

Jedzenie jest niezbędne dla każdego żywego organizmu, ponieważ pomaga w utrzymaniu zdrowego, a jednocześnie zrównoważonego ciała. Nigdy nie powinieneś brać tego za pewnik, pozwalając mu spleśniać.

Ponieważ już wiesz, czym są pleśnie — temperatura, w której się rozwijają, jaka temperatura zabija zarodniki pleśni w żywności, a także metody, których możesz użyć do podgrzewania żywności skażonej pleśnią — znacznie łatwiej będzie ci teraz chronić i doceniać te potrzeby.