Ile kosztuje test na gruźlicę bez ubezpieczenia? Ważne informacje, które musisz wiedzieć!

Ile kosztuje test na gruźlicę bez ubezpieczenia? Bez pomocy twojego planu ubezpieczeniowego, test na gruźlicę lub gruźlicę kosztuje zwykle około 30 do 70 dolarów. To zależy od tego, gdzie odbyłeś konsultację i analizę. Ten artykuł pomoże Ci zdobyć wiedzę na temat kosztu testu na gruźlicę i jego podstawowych faktów.

Czym jednak jest gruźlica? Mycobacterium tuberculosis to mikroorganizm wywołujący gruźlicę. Bakteria atakuje głównie układ oddechowy, ale może również uszkadzać narządy, kręgosłup i ośrodkowy układ nerwowy. Gruźlica jest przenoszona z człowieka na człowieka za pomocą powietrza.

Ile kosztuje test na gruźlicę bez ubezpieczenia? Ważne informacje

Co więcej, kontakt, wymiana śliny lub wymiana posiłków nie powodują infekcji. Ponieważ gruźlica jest infekcją płuc, przeniesienie następuje poprzez kichanie, kaszel i zamknięte środowiska.

Jest o wiele więcej rzeczy, które powinieneś wiedzieć na ten temat. Po prostu czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Ile kosztuje test Tb bez ubezpieczenia?

W większości miejsc średni koszt testu na gruźlicę wynosi około 30 do 70 dolarów. Ta cena to koszt testu bez korzystania z ubezpieczenia. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić więcej na tej analizie, przedstaw swój plan ubezpieczenia. Musisz wiedzieć, ile kosztuje test na gruźlicę bez ubezpieczenia.

Gruźlica utajona występuje, gdy osoba zachoruje na gruźlicę, ale nie zachoruje. Gruźlica utajona i gruźlica to dwa rodzaje gruźlicy. Osoby chore na gruźlicę czują się chore, ponieważ bakteria w ich organizmach żyje i rośnie. W przeciwieństwie do gruźlicy, która może być przenoszona przez osoby mieszkające lub często z nimi wchodzące w interakcje, utajona gruźlica nie jest zaraźliwa.

Dlatego, aby zweryfikować i potwierdzić, czy masz gruźlicę, musisz przejść test skórny na gruźlicę. Istnieją jednak szczepionki stworzone dla ludzi, aby zapobiec tej złośliwej chorobie. Eksperci nazwali szczepionkę Bacille Calmette-Guerin (BCG). Kraje trzeciego świata rozprowadzały tę szczepionkę wśród swoich ludzi dla ich bezpieczeństwa.

Ponadto lekarze wymagają dwóch wizyt klinicznych, aby potwierdzić, czy masz gruźlicę. Pierwszy raz to test skórny. Drugi to kontrola, która ma miejsce około dwa dni później, aby umożliwić naszemu lekarzowi ocenę nadwrażliwości. Ponieważ pracownicy służby zdrowia mają znacznie większy kontakt z pacjentami z gruźlicą niż pracownicy niebędący pracownikami służby zdrowia, poddawani są oni również badaniom i badaniom przesiewowym.

Dlatego cena testu TB jest zrozumiała. Dzieje się tak, ponieważ wiele personelu medycznego ryzykuje życiem, aby pomóc innym ludziom. Opłata jest znaczna ze względu na sytuację. Ale znowu, jeśli chcesz wydawać mniej, skorzystaj z planu ubezpieczenia.

Co zrobić po wykonaniu testu na gruźlicę?

Po wykonaniu testu na gruźlicę są pewne rzeczy, które musisz zrobić i których unikać. Ponieważ w tym momencie twoje ramię jest podatne, powinieneś uważać na to, co robisz. Niezdarność może spowodować dalsze infekcje.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zadbać o ramię, na którym zrobiłeś test. Pomogłoby, gdybyś nie zakrył obszaru bandażami ani żadną szmatką. Pozwól temu obszarowi oddychać. Unikaj drapania go lub wykonywania niepotrzebnych czynności, które mogą spowodować szkody. Ponadto, gdy planujesz wziąć prysznic, delikatnie przemyj ranę. Możesz również użyć mokrej szmatki, jeśli chcesz być bardziej ostrożny. Te działania ochronią Twoją skórę.

Czy po wykonaniu testu na gruźlicę występują szkodliwe skutki?

Spekulacja na temat czystego białka tuberkulinowego (aktywator w badaniu Tuberculin Tine Examination) może mieć określone niekorzystne skutki, oprócz pożądanych korzyści. Chociaż nie wszystkie z tych negatywnych skutków są prawdopodobne, musisz szukać leczenia szpitalnego, aby uniknąć dalszych komplikacji. Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek wcześniejsze skutki uboczne podczas spożywania wariantu czystego białka tuberkuliny. Oto następujące:

  • Gorączka
  • Krwawienie
  • Ból głowy
  • Zaczerwienienie
  • Kaszel

Istnieją jednak skutki uboczne, których możesz doświadczyć, ale nie potrzebujesz pomocy medycznej. Znikną w miarę upływu czasu, odkąd twoje ciało się przystosowuje. Ponieważ te skutki uboczne są naturalne, nie musisz się o nie martwić, gdy ich doświadczasz. Oto następujące:

  • Wysypka
  • Swędzenie

Ile kosztuje test na gruźlicę z ubezpieczeniem?

Średni koszt testu na gruźlicę z pomocą twojego planu ubezpieczeniowego to około 30 dolarów. To około połowa zwykłej ceny testów na gruźlicę. Jednak zależy to od tego, jaką jesteś firmą ubezpieczeniową.

Po osiągnięciu rocznej wypłaty firmy ubezpieczeniowe pokrywają koszty testów skórnych gruźlicy jako koasekurację. Badania lekarskie na gruźlicę wymagają przesłania próbki krwi. Musisz wysłać te próbki do laboratoriów certyfikowanych przez twoje ubezpieczenie zdrowotne. Musisz znaleźć i dowiedzieć się, jakie firmy mogą zaoferować, aby zapłacić lub odjąć opłatę za test TB.

Tak więc korzystanie z planu ubezpieczenia pomoże Ci zmniejszyć wydatki, jeśli planujesz poddać się analizie, takiej jak test skórny na gruźlicę. Jeśli masz ograniczony budżet, to rozwiązanie jest dla Ciebie idealne. Jednak najpierw poznaj swojego ubezpieczyciela, aby uzyskać dalszą wiedzę i informacje.

Wniosek

Mam nadzieję, że teraz potrafisz określić, ile kosztuje test na gruźlicę bez ubezpieczenia. To może sporo kosztować, ale test pomoże ci poznać twój stan zdrowia. To badanie jest konieczne, ponieważ jego wynik określi, czy będziesz poddawać się dalszym zabiegom. Gruźlica to nie żart; dlatego jeśli wystąpią objawy, wykonaj test.

Przeczytaj więcej podobnych artykułów; przeczytaj ile kosztuje kolonoskopia bez ubezpieczenia.