Ogrodnictwo 101: Jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na balsamie pszczelim?

W ogrodnictwie kwiatowym daje satysfakcję ogrodnikom, gdy zaczynają kwitnąć pąki kwiatowe. Warto jednak wiedzieć, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na balsamie, zwłaszcza, że ​​nieprzyjemny jest widok mączniaka siejącego spustoszenie w Twojej florze.

Nie wystarczy podlewać ogród kwiatowy, uprawiać ziemię czy usuwać trawę, ale koniecznie trzeba sprawdzić stan głównej rośliny. Jeśli jesteś nowy w ogrodnictwie kwiatowym, zaleca się przeczytanie takich artykułów, aby stać się ekspertem w tej dziedzinie.

Ogrodnictwo 101: Jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na balsamie pszczelim?

Według ekspertów w dziedzinie kwiatów, zalety balsamu pszczelego zapewniają cele lecznicze i kulinarne, od liści po kwiaty. Dodatkowo balsam pszczeli pochodzi z Ameryki Północnej i obejmuje 15 odmian, kwitnie od późnej wiosny do jesieni.

W innych regionach balsam pszczeli określany jest również jako bergamotka, mięta końska i herbata Oswego. Dzięki swoim przydatnym atrybutom ogrodnicy kwiatów wolą sadzić balsam pszczeli na swoim podwórku, a ponadto jest uważany za nietoksyczny dla dzieci i zwierząt domowych.

Pleśnia na balsamie pszczelim

Pleśń to rodzaj grzybów blisko spokrewnionych z pleśnią, których nie chciałbyś spotkać w swoim ogrodzie. Może to być szkodnik w twoim ogrodzie kwiatowym, który może pogorszyć wygląd jego kwiatu.

Jego konsystencja może być pudrowa, dzięki czemu łatwo się rozprowadza, gdy jej zarodniki przemieszczają się w powietrzu. Oznacza to, że pojedyncza roślina zaatakowana przez mączniaka prawdziwego może wpłynąć na inne rośliny.

Dzięki zdolności rozprzestrzeniania się z rośliny na roślinę, najlepszą rzeczą do zrobienia jest wykrycie zaatakowanej rośliny melisy, a następnie pozbycie się jej. Dzięki temu możesz zapobiec dalszym uszkodzeniom roślin.

Jeśli jednak nie znasz tego problemu, jego rozwiązanie może być trudne. Wypatrzenie dotkniętego balsamu pszczelego jest trudne, chyba że wiesz, jak to wygląda.

Mączniak prawdziwy na melisie może być widoczny jako białe lub szare plamy, które dziwnie wyglądają na roślinach. Jeśli jednak dobrze znasz wygląd melisy, łatwo rozróżnisz mączniaka prawdziwego.

Leczenie mączniaka prawdziwego na balsamie pszczelim

Dla ogrodników zajmujących się kwiatami dbanie o rośliny do czasu, gdy zakwitną pąki, jest zobowiązaniem do zniesienia. To nie tylko praca, ale ogromna pasja, dlatego wykonywanie wszystkich niezbędnych zabiegów w leczeniu mączniaka jest typowe dla ogrodników.

1. Stosowanie antytranspirantów i olejków

Według entuzjastów roślin spray antytranspiracyjny może zwalczać mączniaka prawdziwego na roślinach i inne choroby liści. Zmniejsza jednak zdolność roślin do fotosyntezy, wówczas sugeruje się stosowanie wyłącznie przy słonecznej pogodzie.

Tymczasem oleje można stosować do leczenia mączniaka prawdziwego na balsamie pszczelim. Oleje, takie jak olej roślinny, olejek neem, olejek miętowy i olejek rozmarynowy, są skuteczne w zwalczaniu mączniaka prawdziwego.

Aby stworzyć mieszankę, użyj mydła w płynie do zemulgowania oleju i połącz go z wodą w ilości 3 łyżki oleju na galon wody.

2. Wodorowęglan sodu (soda oczyszczona)

Soda oczyszczona jest od dawna stosowana w zwalczaniu zarodników pleśni ze względu na jej właściwości przeciwgrzybicze. Aby leczyć mączniaka prawdziwego na balsamie pszczelim, wystarczy połączyć 1 & ½ łyżki wodorowęglanu sodu w galonie wody, aby utworzyć roztwór.

Użyj butelki z rozpylaczem, aby wygodnie leczyć określone obszary balsamu pszczelego. Spryskaj roztwór co najmniej trzy razy w tygodniu, w zależności od nasilenia infekcji pleśnią.

3. Spray do czosnku i mydła w płynie

W leczeniu mączniaka prawdziwego na balsamie pszczelim czosnek jest jednym z najlepszych składników, które należy wziąć pod uwagę. Aby stworzyć mieszankę, namocz zmiażdżony czosnek w wodzie i dodaj trochę mydła w płynie, aby dodać zapachu.

Im dłużej czosnek jest moczony, tym lepiej. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu możesz z łatwością rozwiązać problemy z pleśnią.

Aby dowiedzieć się więcej, rzuć okiem na ten artykuł, który omawia sposób leczenia mączniaka prawdziwego na gardenii w celu lepszego ogrodnictwa.

Wskazówki, jak zapobiegać rozwojowi pleśni

Mimo że jest lato, balsam pszczeli może nadal mieć mączniaka prawdziwego. Dzieje się tak ze względu na zdolność pleśni do wytrzymywania różnych warunków środowiskowych, dopóki istnieje wilgoć, tlen i materia organiczna do ucztowania.

Natomiast mączniak prawdziwy może niszczyć wygląd rośliny, hamując jej wzrost. Aby tego uniknąć, oto kilka wskazówek, jak zapobiegać rozwojowi pleśni na balsamie pszczelim.

  • Regularne podlewanie roślin może pomóc w wyeliminowaniu zarodników pleśni, które utrzymują się na roślinach. Chociaż pleśń uwielbia wilgoć, wolna woda różni się od wody pochodzącej z powietrza, która powoduje wzrost pleśni.
  • Mączniak prawdziwy jest często spotykany na zatłoczonych roślinach w zacienionych i wilgotnych miejscach, gdzie cyrkulacja powietrza jest słaba. Dzięki temu najlepszą rzeczą do zrobienia jest przycięcie roślin i wyeliminowanie wszelkich dotkniętych obszarów.

Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących ogrodnictwa kwiatowego, przeczytaj metody leczenia mączniaka prawdziwego na różach.

Wniosek

Świadomość zagrożeń związanych z mączniakiem prawdziwym na roślinach jest obowiązkiem każdego ogrodnika. Dlatego nauka, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na balsamie pszczelim, to najlepsze wskazówki dotyczące pielęgnacji ogrodnictwa, jakie możesz mieć.

Rzeczywiście, przyjemnie jest patrzeć, jak kwiaty kwitną najlepiej.