Jakie firmy ubezpieczeniowe obejmują terapię PRP? Niesamowite fakty do poznania!

Zastanawiasz się, jakie firmy ubezpieczeniowe pokrywają terapię PRP? Cóż, na początek przyjrzyjmy się pochodzeniu PRP (osocza bogatopłytkowego). Szczerze mówiąc, jest to dość kontrowersyjny zabieg. Jednak powoli staje się coraz bardziej popularny na polach; dermatologia i nauka.

W chwili obecnej Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zadeklarowała stosowanie PRP tylko w leczeniu przeszczepów kostnych. Ale lekarze stosują to leczenie w leczeniu wielu innych problemów. Oto niektóre z innych powodów, dla których stosuje się terapię PRP:

Jakie firmy ubezpieczeniowe obejmują terapię PRP? Niesamowite fakty do poznania!
  • Wspieraj wzrost włosów
  • Pomoc w procesie gojenia mięśni
  • Lecz objawy zapalenia stawów

Tutaj omówimy wszystkie niezbędne informacje, które musisz wiedzieć na ten temat. Odpowiemy również na Twoje pytanie dotyczące firm ubezpieczeniowych, które pokrywają terapię PRP w sposób, który zrozumiesz. Przeczytaj więc ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Co to jest terapia PRP?

Ten zabieg terapeutyczny wymaga od lekarza przygotowania stężenia płytek krwi z krwi pacjenta. Następnie wstrzykuje się go z powrotem pacjentowi, aby przyspieszyć gojenie określonej części ciała.

Co to jest osocze bogatopłytkowe (PRP)?

Spośród czterech głównych składników naszej krwi, osocze i płytki krwi to te, o których będziemy rozmawiać w tej chwili. Teraz to dlatego, że osocze bogatopłytkowe PRP składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest osocze, które jest płynną częścią naszej krwi. Drugi to płytki krwi, które są kawałkami dużych komórek, które pomagają w tworzeniu skrzepów krwi, aby spowolnić lub zatrzymać krwawienie.

Powszechnie wiadomo, że płytki krwi odgrywają kluczową rolę; jeśli chodzi o uzdrowienie naszego ciała. Jednak poza tym pełnią inną ważną funkcję. Są rezerwuarami wzrostu, a to oznacza, że; posiadać zdolność do:

  • Stymuluj regenerację tkanek
  • Wyzwalaj reprodukcję komórek

Zasadniczo osocze bogatopłytkowe to nasza krew, ale zawiera wyższy procent płytek krwi, aby przyspieszyć gojenie.

Jak powstaje zastrzyk PRP?

Próbka krwi pacjenta zostaje pobrana przez lekarza. Następnie jest zapieczętowany w pojemniku i umieszczony w urządzeniu; zwana wirówką. To urządzenie obraca się wtedy z bardzo dużą prędkością. W rezultacie składniki krwi zostają oddzielone od płytek krwi. Po rozdzieleniu płytki krwi są gromadzone wraz z osoczem; nazywa się to wstrzyknięciem PRP.

Jak jest używany zastrzyk?

Gdy wstrzyknięcie jest gotowe, lekarz wbija go w obszar docelowy pacjenta, na przykład uszkodzony mięsień. W zależności od sytuacji, czasami podczas wstrzykiwania stosuje się ultradźwięki, aby poprowadzić wstrzyknięcie.

Zastosowania leczenia PRP

Zastrzyki PRP są wykorzystywane z różnych powodów. Powód może być poważny, na przykład, aby pozbyć się bólu mięśniowo-szkieletowego. Lub może to być proste, na przykład stymulowanie wzrostu włosów. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych powodów, dla których wykonuje się leczenie PRP:

#1. Leczenie złamanej kości

Wysoka ilość osocza we wstrzyknięciu PRP; wspomaga regenerację kości. W ten sposób powoduje szybki powrót do zdrowia.

#2. Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów

Badania pokazują, że zastrzyki z PRP mogą pomóc w leczeniu bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów. Ponieważ z ich pomocą stawy się dopasowują, a to powoduje zmniejszenie stanu zapalnego.

#3. Leczenie uszkodzonych tkanek

Płytki krwi mają zdolność gojenia uszkodzonych tkanek, takich jak więzadła i ścięgna.

Jak kosztowne jest leczenie PRP?

Koszt tego leczenia może się różnić z wielu powodów. Ale jak na razie cena pojedynczego zastrzyku PRP wynosi od 800 do 2000 USD. Jak wspomnieliśmy wcześniej, koszt tego zabiegu różni się w zależności od niektórych rzeczy. Na przykład:

  • Ilość doświadczenia i certyfikatów posiadanych przez Twojego specjalistę PRP. Obszar ciała, który jest leczony.
  • Jakość systemu PRP użytego w procesie.

Czy terapię pokrywają firmy ubezpieczeniowe?

Czy terapia jest objęta ubezpieczeniem zdrowotnym? Tak duża wiedza o tym leczeniu musiała spowodować, że ta myśl pojawiła się w twoim umyśle; jakie firmy ubezpieczeniowe pokrywają terapię PRP? Cóż, przez większość czasu leczenie PRP nie będzie objęte ubezpieczeniem. To dlatego, że firmy ubezpieczeniowe uważają to leczenie za coś ekstra. Istnieją jednak firmy ubezpieczeniowe, które pokrywają to leczenie pod pewnymi warunkami i wymaganiami. Są to:

#1. Opieka zdrowotna

Klienci ubezpieczenia zdrowotnego Wellcare mogą uzyskać pokrycie PRP, jeśli również zarejestrują się na badanie.

#2. Tricare

Firma ta pokrywa koszty PRP ubezpieczających tylko pod pewnymi warunkami. I to jest, jeśli pacjent cierpi na łokieć tenisisty lub przewlekłą chorobę zwyrodnieniową stawu kolanowego.

#3. Opieka zdrowotna

Medicare obejmuje tylko leczenie PRP dla swoich pacjentów, którzy mają do czynienia z przewlekłą, nie gojącą się cukrzycą, uciskiem i ranami żylnymi. Od pacjentów wymaga się również włączenia do klinicznego badania naukowego.

Jak możesz to zabezpieczyć?

Spróbuj przekonać firmę ubezpieczeniową, że nie jest to leczenie eksperymentalne. Użyj badań i certyfikowanych artykułów na poparcie swojego oświadczenia. Spróbuj skontaktować się z profesjonalistą, który ma większą wiedzę na ten temat. W ten sposób będziesz mógł dowiedzieć się więcej faktów na poparcie swojego argumentu.

Wniosek

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny w odpowiedzi na wszystkie pytania. Teraz masz jasne wyobrażenie o tym, jakie firmy ubezpieczeniowe pokrywają terapię PRP. Dowiedz się, co to jest zmodyfikowane ubezpieczenie na życie i kto jest opiekunem polisy ubezpieczeniowej, aby uzyskać więcej powiązanych artykułów!