Najlepszy 4-stopniowy przewodnik, jak pozbyć się zapachu pleśni z szafek

Czy zastanawiałeś się „jak pozbyć się zapachu pleśni z szafek”? Czy zauważyłeś kiedyś nieprzyjemny i stęchły zapach wydobywający się z szafek kuchennych lub łazienkowych?

Jeśli tak jest, najprawdopodobniej winę za to pleśń. Pleśni ma smród, który jest czasami określany jako „mokre skarpetki” i może szybko opanować cały dom, dodając do stale rosnącej listy powszechnych nieprzyjemnych zapachów w twoim domu.

Najlepszy 4-stopniowy przewodnik

Pleśń i pleśń to dwie odrębne formy grzybów, mimo że są powszechnie używane zamiennie. Pleśń to rodzaj grzyba, który rośnie na powierzchni i wydaje się biały lub szary, podczas gdy pleśń jest zwykle czarna, niebieska lub zielona i jest znacznie bardziej szkodliwa dla zdrowia.

Dlaczego moja szafka śmierdzi?

Musisz najpierw określić źródło zapachu w twoich szafkach, zanim będziesz mógł spróbować go naprawić. Zrozumienie źródła nieprzyjemnego zapachu pomoże ci określić, jak sobie z nim poradzić w sposób, który przyniesie długotrwałe rezultaty.

Twoje szafki najprawdopodobniej mają zapach stęchlizny. Powoduje to nadmierna wilgoć w szafce, co jest powszechnym problemem w wielu częściach kraju.

Większość szafek znajduje się w kuchni lub łazience, które są często narażone na działanie wody. Może to stworzyć idealne środowisko dla rozwoju pleśni i pleśni, które wydzielają nieprzyjemny, stęchły zapach.

Szafki o stęchłym zapachu są częste w starszych domach, które z biegiem czasu były narażone na wyższy poziom wilgoci.

Krok 1. Jeśli podejrzewasz, że pleśń lub pleśń jest odpowiedzialna za twoją zatęchłą szafkę, upewnij się, że w pobliżu szafki nie ma wycieków wody.

Krok 2. Tłuszcz lub inne zapachy powstające podczas gotowania są kolejnym powszechnym źródłem smrodu w szafce kuchennej.

Może to być po prostu kombinacja składników do gotowania regularnie przechowywanych w tej szafce. Jeśli jeden z tych kuchennych przestępców jest winny zapachu w twoich szafkach, najprawdopodobniej ograniczy się to tylko do kilku szafek.

Wilgoć pozostawi stęchły lub stary zapach w twoich szafkach, a także w innych częściach domu. To jeden z najprostszych sposobów, aby dowiedzieć się, co powoduje nieprzyjemny zapach wydobywający się z Twoich szafek.

Pozbywanie się stęchłego zapachu

Krok 1. Opróżnij szafki

Pierwszym krokiem do pozbycia się starego zapachu z szafek jest ich opróżnienie. Talerze, miski i szklanki, a także wszelkie wkładki do półek lub papier, należy usunąć.

Te wkładki do półek mogą zatrzymywać wilgoć lub zapachy i mogą być źródłem smrodu w twoich szafkach. Oto zalecany artykuł o tym, jak pozbyć się zapachu pleśni w mieszkaniu, aby uzyskać wskazówki po drodze.

Krok 2. Sprawdź swoje szafki

Po dokładnym opróżnieniu szafek sprawdź je, aby upewnić się, że w środku nie rośnie pleśń ani pleśń. Jeśli wilgoć została uwięziona w twoich szafkach, jedna z tych dwóch możliwości może być źródłem stęchłego zapachu.

Wyszoruj formę mieszanką bardzo łagodnego mydła i wody, aby się jej pozbyć. Aby uniknąć pozostawienia obszaru mokrego, należy ostrożnie wytrzeć pozostałą wodę. Wilgoć zaostrzy problem.

Mokre plamy w szafkach mogą sygnalizować wyciek, w takim przypadku należy skontaktować się z hydraulikiem. Możesz przeczytać więcej powiązanych artykułów o tym, jak uzyskać zapach pleśni z drewna, aby poszerzyć swoje możliwości czyszczenia.

Krok 3. Idź z rozwiązaniami

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wyczyścić szafki. Aby trochę powietrza poruszało się po okolicy, zostaw je otwarte, włącz kilka wentylatorów i otwórz kilka okien.

Istnieje kilka rozwiązań dostępnych po ich wyemitowaniu. Udowodniono, że zarówno ocet, jak i soda oczyszczona pochłaniają zapachy, ale nie mieszaj ich, chyba że chcesz mieć bałagan!

Pozostawienie miski octu w każdej szafce na noc lub nawet na jeden dzień może pomóc w pozbyciu się stęchłego zapachu. Możesz również wchłonąć zapachy, zostawiając miskę z sodą oczyszczoną w swoich szafkach, podobnie jak w lodówce.

Krok 4. Usuń smród

Dlaczego nie zastąpić starego, stęchłego zapachu czymś, co chcesz powąchać, gdy sięgasz do swoich szafek? Olejek lawendowy lub inne olejki eteryczne o preferowanym zapachu mogą być całkiem przyjemne.

Kolejną fantastyczną opcją jest danie z ziaren kawy. Uwalniają kojący zapach, a jednocześnie pochłaniają zapachy.

Wniosek

Latem powinieneś zainwestować w wysokowydajny osuszacz do swojego domu, aby zapobiec uwięzieniu wilgoci w ciasnych przestrzeniach, takich jak szafki.

Osuszacze można przechowywać w piwnicy lub w pralni w domu i usuwają wilgoć z powietrza za naciśnięciem przycisku, znacznie zmniejszając rozwój pleśni i zwiększając skuteczność wszelkich używanych przez Ciebie środków do usuwania nieprzyjemnych zapachów.

Pamiętaj tylko o regularnym opróżnianiu zbiornika wody w osuszaczu, aby zapewnić jego płynną pracę. Teraz jesteś już gotowy na kroki, jak pozbyć się zapachu pleśni z szafek.