Jak długo trwa naprawa telefonu uszkodzonego przez wodę?

W zależności od stopnia uszkodzenia, będziesz wiedzieć tylko „ile czasu zajmuje naprawa telefonu uszkodzonego przez wodę”. Serwisant telefonów komórkowych może poprosić Cię o odczekanie dni lub miesięcy, ale w tym artykule znajdziesz osiem prostych kroków, które możesz wykonać w domu, aby naprawić uszkodzony przez wodę telefon.

Jak możesz stwierdzić, czy Twój telefon jest uszkodzony przez wodę?

Istnieją wyraźne znaki, których możesz szukać, aby potwierdzić uszkodzenie telefonu przez wodę:

Jak długo trwa naprawa telefonu uszkodzonego przez wodę?
 • Za ekranem zobaczysz wizualną obecność wody
 • Widoczne ślady korozji na portach telefonów komórkowych
 • Wskaźnik uszkodzenia cieczy zmienia kolor lub wydaje się bordowy

8 kroków naprawiania telefonu uszkodzonego przez wodę

Krok 1. Wyłącz telefon

Wyłączenie telefonu pomoże uniknąć krótkich połączeń elektrycznych, dając telefonowi większą szansę na przeżycie.

Krok 2. Wyjmij obudowę, kartę SIM i baterię (jeśli to możliwe)

Zdejmij obudowę telefonu, kartę SIM, karty micro SD i baterię, aby woda nie pozostała na tych częściach. Pomoże to również w szybszym wyschnięciu wnętrza telefonu.

Krok 3. Użyj szmatki, aby wysuszyć telefon

Aby wysuszyć widoczną wodę na telefonie, możesz użyć chłonnej szmatki lub ręcznika papierowego. Wytrzyj mokre części i uważaj, aby nie rozlać wody, ponieważ może to wepchnąć wodę na fizyczne cechy urządzenia.

Krok 4. Spróbuj użyć odkurzacza do telefonu

Możesz spróbować użyć odkurzacza do telefonu, aby odessać wodę w portach telefonu. Upewnij się, że małe części telefonu, takie jak karta SIM i karta micro SD, znajdują się w bezpiecznym miejscu lub wystarczająco daleko.

Krok 5. Użyj pakietów żelu krzemionkowego

Zazwyczaj stara sztuczka z ryżem jest tym, co robi większość ludzi, ale używanie pakietów żelu krzemionkowego, które często widuje się na pudełku nowej pary butów, okazuje się bardziej skuteczne. Zdobądź plastikową torbę zamykaną na zamek, napełnij ją żelem krzemionkowym, włóż telefon do środka i pozostaw na co najmniej 24 do 48 godzin.

Krok 6. Pozwól telefonowi odpocząć przez 48 godzin

Nie włączaj telefonu i po prostu pozostaw go na co najmniej 48 godzin, aby był całkowicie suchy. Możesz umieścić swoją kartę SIM w zapasowym telefonie, aby mieć pewność, że nadal możesz się z Tobą skontaktować.

Krok 7. Włącz telefon po 48 godzinach

Po 48 godzinach spróbuj włączyć telefon. Jeśli to nie zadziała, podłącz telefon do ładowarki i spróbuj ponownie, aby sprawdzić, czy to coś zmieni.

Krok 8. Jeśli Twój telefon się włącza, przetestuj różne funkcje

Jeśli telefon włączy się ponownie, spróbuj przetestować różne funkcje, takie jak ekran dotykowy, aparat i głośnik, aby sprawdzić, czy działają. Aby mieć pewność, że żadne dane ani zdjęcia nie zostaną utracone, skorzystaj z okazji, aby zapisać je na innym urządzeniu, ponieważ może nie działać przez długi czas.

Czy uszkodzenie telefonu przez wodę następuje natychmiast?

Uszkodzenie telefonów komórkowych przez wodę rozwija się powoli — tylko zamiast lat, zajmie to dni lub tygodnie. Możesz spróbować wyczyścić telefon za pomocą ultradźwiękowego środka czyszczącego i innych bezpiecznych dla elektroniki środków czyszczących na korozję i zanieczyszczenia.

Ile kosztuje naprawa telefonu uszkodzonego przez wodę?

Zazwyczaj naprawa szkód spowodowanych przez wodę kosztuje od 35 do 50 USD. Większość poprawek telefonicznych kosztuje tylko ułamek ceny nowego telefonu.

10 powodów, aby uzyskać naprawę telefonów komórkowychprofesjonalną

 • Uszkodzony ekran telefonu
 • Wystąpił problem z portem ładowania telefonu
 • Woda uszkodzona
 • Bateria szybko się wyczerpuje
 • Głośnik nie działa
 • Telefon często się zawiesza
 • Przegrzewanie się telefonu
 • Przyciski/ekran nie działają
 • Latarka aparatu nie działa
 • Aplikacje ciągle się zawieszają
 • Ile czasu zajmuje odparowanie wody z telefonu?

  Zwykle trzeba poczekać, aż wilgoć wyparuje z portu ładowania telefonu w ciągu około jednej do dwóch godzin. Możesz również użyć miękkiej szmatki, aby wchłonąć wodę i szybko ją wysuszyć.

  Aby uzyskać informacje na temat „jak czyścić uszkodzoną elektronikę wodą”, możesz sprawdzić ten.

  Czy włożenie telefonu komórkowego do ryżu go wysusza?

  Według niektórych ekspertów od naprawy telefonów, niegotowany ryż (aby dowiedzieć się, „jakie chemikalia działają na płytki drukowane uszkodzone przez wodę”, oto przewodnik) może pomóc wchłonąć trochę wilgoci w telefonie uszkodzonym przez wodę. Może to jednak powodować inne problemy z telefonem, ponieważ kurz, małe ziarna i skrobia ryżowa mogą potencjalnie dostać się do portów telefonu.

  Wniosek

  Na naprawę telefonu możesz czekać dni, a nawet miesiące, ale jedyna odpowiedź na pytanie „ile czasu zajmuje naprawa telefonu uszkodzonego przez wodę” może być krótsza niż oczekiwano. Dlatego przed pójściem do warsztatu naprawy telefonów komórkowych zawsze możesz sprawdzić poradnik samopomocy, aby naprawić go samodzielnie.