Moja piwnica zalana Co pokryje ubezpieczenie? 3 straszne szkody spowodowane przez powódź!

Moja piwnica zalana, co pokryje ubezpieczenie? Konieczność anulowania planów z powodu złej pogody nie jest zabawna, zwłaszcza gdy zaplanowałeś coś na ten dzień. Kiedy jednak pada, prawdziwym zagrożeniem są powodzie, które mogą zrujnować całe miasta, lasy, drzewa i praktycznie wszystko, co stanie im na drodze.

Właściciele domów mogą również doświadczyć powodzi w piwnicy o tej porze roku. Ponownie, dokładne zrozumienie tego, co się wydarzyło, jest wymagane niezależnie od tego, czy przyczyna jest natychmiast widoczna, czy nie.

Moja piwnica zalana Co pokryje ubezpieczenie? 3 straszne szkody spowodowane przez powódź!

Chodzi o dwie polisy: ubezpieczenie domu i ubezpieczenie od powodzi. Każda polisa obejmuje tylko określoną kwotę szkód. Powszechną praktyką jest wykupienie polis dla pasażerów oraz ubezpieczenia domu i ubezpieczenia od powodzi, aby pokryć wszelkie braki w pokryciu. Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu od powodzi i o tym, jak może ono chronić Twój dom przed klęskami żywiołowymi, czytając dalej ten artykuł.

Twoja ochrona ubezpieczeniowa i roszczenia związane z zalaną piwnicą

Moja piwnica zalana, co pokryje ubezpieczenie? Kiedy składasz reklamację, Twoja firma ubezpieczeniowa nie gwarantuje pokrycia wszystkich kosztów sprzątania i szkód. Roszczenie jest pierwszym krokiem w procesie, w ramach którego wizyta rzeczoznawcy ubezpieczeniowego zostanie zbadana i zbada miejsce powodzi.

Konieczne jest zrozumienie, jak zalała twoja piwnica. Pomoże to nie tylko w ustaleniu, z którą firmą ubezpieczeniową należy się skontaktować, ale także pomoże w poinformowaniu ich rzeczoznawcy ubezpieczeniowego po ich przybyciu.

Na podstawie ustaleń rzeczoznawcy, rzeczoznawca ubezpieczeniowy wyceni szkody i straty, za które należy zrekompensować lub wymienić odwodnienie, usługi rekultywacyjne oraz mienie osobiste.

Przed czym chroni Cię ubezpieczenie powodziowe?

Ubezpieczenie powodziowe chroni dwa rodzaje mienia. Po pierwsze, zapewnia strukturę i zawartość domu, każdy z własnym zestawem limitów i odliczeń.

Zazwyczaj objęte są następujące uszkodzenia strukturalne piwnicy:

  • Fundacja
  • Płyta gipsowo-kartonowa
  • Schody
  • Izolacja
  • Przełączniki i gniazda
  • Centralne ogrzewanie i klimatyzacja

Majątek osobisty w piwnicy jest zwykle objęty ubezpieczeniem:

  • Podkładki
  • Klimatyzatory na kółkach
  • Suszarki
  • Lodówki

Polisy ubezpieczeniowe od powodzi zazwyczaj nie obejmują mebli, regałów, odzieży i sprzętu elektronicznego używanego lub przechowywanego w piwnicy. Jednak identyczne przedmioty, o których mowa powyżej, mogą być przykryte w innych częściach domu (powyżej poziomu piwnicy).

Ubezpieczenie domów lub ubezpieczenie od powodzi; Co jest objęte ubezpieczeniem?

Ubezpieczenie właściciela domu obejmuje szkody spowodowane awarią urządzenia, przerwami w działaniu podgrzewacza wody, przypadkowym przepełnieniem i uszkodzeniem rur. Z drugiej strony ubezpieczenie powodziowe chroni przed wezbraniem sztormowym, podnoszeniem się poziomu wody i lawiną błotną. Dlatego szkody powodziowe nie są objęte ubezpieczeniem domów.

Możesz wykupić polisę pasażera jako dodatek do polisy ubezpieczeniowej właściciela domu lub ubezpieczenia od powodzi, aby pokryć zdarzenia, których podstawowa polisa nie obejmuje lub pokrywa tylko częściowo. Na przykład awaria pompy ściekowej i cofnięcie septyczne to typowe scenariusze wymagające natychmiastowej uwagi. Co obejmuje ubezpieczenie od powodzi, a czego nie obejmuje, to coś, co powinieneś wiedzieć, jeśli posiadasz dom. Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj, co obejmuje ubezpieczenie właścicieli domów.

Co obejmuje ubezpieczenie typowego właściciela domu?

Ubezpieczenie właściciela domu najprawdopodobniej pokryje szkody powodziowe w większości przypadków pęknięć rur, awarii urządzeń lub przepełnień. Pamiętaj jednak, że:

Chociaż firmy ubezpieczeniowe mogą pokryć szkody powodziowe spowodowane wadliwie działającym urządzeniem, nie będzie to miało zastosowania, jeśli ubezpieczyciel udowodni, że zaniedbałeś regularną konserwację uszkodzonego urządzenia (pralki, zmywarki itp.).

Chociaż Twoja polisa ubezpieczeniowa może pokryć szkody powodziowe i sprzątanie, prawie na pewno będziesz musiał zapłacić za wymianę urządzenia. Co zaskakujące, powodzie spowodowane przez przepełnione wanny, zlewy lub inne naczynia z wodą są „nagłe i przypadkowe” i ogólnie objęte.

Powodzie spowodowane pękniętymi zamarzniętymi rurami są zwykle objęte ubezpieczeniem, jeśli mieszkasz w tym czasie lub podjęto środki zapobiegawcze przed wyjazdem na ferie zimowe. Zalania i uszkodzenia spowodowane nieprawidłowym działaniem podgrzewacza wody są objęte w taki sam sposób, jak usterka urządzenia. Jednak firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania, jeśli udowodni, że zaniedbałeś regularną konserwację lub konserwację podgrzewacza wody.

Czego nie obejmuje typowe ubezpieczenie właścicieli domów?

Twoja polisa ubezpieczeniowa najprawdopodobniej nie pokryje powodzi i szkód spowodowanych przez podnoszącą się wodę deszczową, cofnięte linie kanalizacyjne lub toalety lub wycieki z gruntu nasyconego gruntem. Oto kilka innych szkód, których ubezpieczenie właściciela domu nie pokrywa:

Uszkodzenie #1. Uszkodzenie spowodowane zalaniem

Ubezpieczenie właściciela domu zwykle nie obejmuje podnoszącej się wody w piwnicy spowodowanej ulewnym deszczem, silnymi burzami lub przepięciami. Jednak w takich sytuacjach ubezpieczenie od powodzi pomoże w pokryciu strat.

Uszkodzenie #2. Zabezpieczenie linii kanalizacyjnej

To bez wątpienia najgorszy koszmar właściciela nieruchomości, jeśli chodzi o powódź. Niestety, zapasowa linia kanalizacyjna jest jednym z najdroższych rodzajów zalania do usunięcia, więc firmy ubezpieczeniowe mogą pokryć tylko część kosztów.

Ta ochrona jest często wymagana do zakupu osobno.

W zależności od zakresu kopii zapasowej uszkodzenia i koszty czyszczenia mogą z łatwością osiągnąć 50 000, 80 000 USD, 100 000 USD lub więcej. Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje polisy dodatkowe, aby pomóc w pokryciu strat w takich sytuacjach.

Uszkodzenie #3. Gleba nasycona

Ten rodzaj zalania piwnicy zazwyczaj nie jest objęty ubezpieczeniem właścicieli domów. Twoje ubezpieczenie powodziowe prawdopodobnie odrzuci Twoje roszczenie, chyba że udowodnisz, że powódź lub fala spowodowały, że woda dostała się do piwnicy.

Uszkodzenie #4. Awaria pompy miski olejowej

Szkody spowodowane awarią pompy ściekowej zazwyczaj nie są objęte standardową polisą ubezpieczeniową właściciela domu lub ubezpieczeniem od powodzi. Jednak niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują polisy dla kierowców, które obejmują awarie pomp w misce olejowej.

Czy potrzebuję ubezpieczenia od powodzi?

Czym dokładnie jest powódź? Powódź jest zdefiniowana przez Narodowy Program Ubezpieczenia Powodziowego (NFIP) FEMA jako ogólny i tymczasowy stan, w którym woda lub błoto zalewa dwa lub więcej akrów normalnie suchego lądu lub dwie lub więcej nieruchomości.

Polisy ubezpieczeniowe właścicieli domów nie obejmują tego typu powodzi.

FEMA utworzyła Centrum Obsługi Map Powodzi, które udostępnia interaktywną mapę i instrukcje, które pomogą Ci określić, czy potrzebujesz ubezpieczenia od powodzi. Jeśli mieszkasz w strefie wysokiego ryzyka, może być wymagane wykupienie ubezpieczenia powodziowego NFIP. Cieszymy się, że do tej pory czytałeś w temacie „moja piwnica zalana – co pokryje ubezpieczenie”!

Wniosek

To wszystko na temat „moja piwnica zalana, co pokryje ubezpieczenie?” Mamy nadzieję, że ten artykuł okaże się pomocny. Niezależnie od tego, jeśli chcesz przeczytać więcej artykułów o ubezpieczeniach, sprawdź, jak zostać inspektorem ubezpieczeniowym lub dowiedz się, czym zajmują się agenci ubezpieczeniowi tytułów. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas!