Kto może naprawić uszkodzony przez wodę sufit: pomocny przewodnik?

Sufity mogą gromadzić brud i wilgoć, jeśli nie są odpowiednio monitorowane, więc oto ludzie, którzy mogą naprawić uszkodzony sufit. Powodzie, ulewne deszcze i pozimowe topnienie lodu są przyczyną uszkodzeń. W końcu te wspaniałe osiągnięcia inżynieryjne chronią Cię przed szkodliwymi promieniami słonecznymi i kurzem.

Prawdopodobnie jednym z najstraszniejszych doświadczeń bycia właścicielem domu jest to, że sufit ocieka wodą. Jeśli przyda Ci się remont domu, możesz zrobić to sam. Jednak w niektórych przypadkach uszkodzenie jest zbyt trudne do naprawienia za pomocą zwykłych narzędzi domowych.

Kto może naprawić uszkodzony przez wodę sufit: pomocny przewodnik?

Oznaki uszkodzenia sufitów przez wodę

Ustalenie szkód wodnych w sufitach to bułka z masłem, ale dobrze jest też poznać specyfikę. Uważaj na pleśń i pleśń. Najczęściej rozwijają się w wilgotnych środowiskach.

Wypatruj również białych lub żółtawych plamek tworzących się na powierzchni. Wskazuje to, że zarodniki i woda przeniknęły przez sufit. Zapach to kolejna rzecz do rozważenia, ponieważ jeśli pachnie jak stojąca woda, istnieje szansa, że ​​Twój dach nie jest dobry.

Rodzaje uszkodzeń mebli przez wodę

Zanim odbierzesz szpachelki i młotki, powinieneś znać podstawy uszkodzenia mebli przez wodę. Aby zmierzyć podstawowe czynniki ryzyka, niezbędna jest wiedza, jaki rodzaj wody przeniknął dany obszar.

Często ulewy lub problemy z hydrauliką powodują tego rodzaju szkody majątkowe. Zwróć uwagę na te trzy kategorie wydane przez Institute of Inspection Cleaning and Restoration Certification.

Kategoria 1 to czysta woda. Jest to miejsce, w którym rury wodne są prawdopodobnie zatkane lub przeciekają do płyty gipsowo-kartonowej. Nie stanowi to zagrożenia dla zdrowia.

Kategoria 2 obejmuje szarą wodę, w której czają się zanieczyszczenia. Czasami zawory pralki przepełniają się i przeciekają. Mogłyby też dołączyć miski klozetowe i wnosić znacznie zanieczyszczoną wodę.

Kategoria 3 jest klasyfikowana jako „czarna woda”, ponieważ jest silnie zanieczyszczona płynami ściekowymi, patogenami lub czynnikami toksycznymi. Kategoria 3 jest prawdopodobnie kontrolowana przez profesjonalistów, ponieważ obchodzenie się z nią jest bardzo niebezpieczne.

Uzyskiwanie profesjonalnej pomocy przy przywracaniu

1. Skontaktuj się z lokalnym majsterkowiczem

Twój lokalny majster wie, co się dzieje w chwili, gdy ocenia Twoją nieruchomość. Są to wykwalifikowani robotnicy, którzy najlepiej sprawdzają się w pracach remontowych i konserwacyjnych w domu.

Niezależnie od tego, czy jest to zewnętrzne, czy wewnętrzne, udaje im się sprostać zadaniu. Te naprawy w domu są ich mocną stroną i często nazywane są pracami dorywczymi. Trzeba jednak wiedzieć, że ich stawki powinny być skorelowane z ilością pracy.

Ich stawka godzinowa różni się w zależności od stanu. Na przykład w Arizonie powinno im się płacić około 500 dolarów za godzinę, podczas gdy w stanach o wysokich dochodach, takich jak Nowy Jork, koszty są wyższe.

2. Zadzwoń do inżyniera budowlanego

Być może znasz już ten termin, ale o ile nam wiadomo, inżynierowie budowlani raczej nie będą wspominani. Inżynier budowlany to profesjonalista odpowiedzialny za analizę statyczno-wytrzymałościową i projekty inżynierskie.

Większość właścicieli domów nie zdaje sobie sprawy, że ich nieruchomość wymaga dokładnego zbadania. Podczas gdy majsterkowicze i wykonawcy mogą wykryć wczesne oznaki uszkodzeń, inżynierowie budowlani obliczają stopień przyszłego spadku. Nie tylko specjalizują się w ochronie przeciwpożarowej i wiatroszczelnej, ale także dbają o to, aby cały dom nie naruszał jego integralności konstrukcyjnej.

Różnica między złotą rączką a Wykonawca

Kluczową rolą majsterkowicza jest wykonywanie drobnych zadań, takich jak odnawianie, malowanie i naprawa. Są to osoby, które przeszły na szkolenia zawodowe. Mogą wejść do twojego domu i powiedzieć ci, co mogą zrobić.

Odpowiadają również za utrzymanie śmieci i recykling wokół konkretnego obiektu. Dokonują oceny na miejscu nieruchomości klienta.

Z drugiej strony wykonawcy są wzywani do dużych kontraktów mieszkaniowych lub komercyjnych. Często przechodzą dużo szkolenia w przeciwieństwie do majsterkowiczów.

Do działania wymagają licencji. Wykonawcy specjalizują się w naprawach elektrycznych, hydraulicznych i wyciekach gazu.

Dlaczego warto rozważyć zatrudnienie pomocy?

Minimalne przyszłe wydatki

Zamiast samodzielnie naprawiać sufit, możesz po prostu usiąść i odpocząć. Pozwól swoim wykonawcom wykonać pracę za Ciebie, ponieważ są umiejętni w tego rodzaju sytuacjach.

Często projekty typu „zrób to sam” są niefortunne, ponieważ będziesz musiał sam kupić narzędzia i sprzęt. Dodatkowo do naprawy trzeba spływać potem.

Dają dobre wyniki

Jako uznani profesjonaliści, ich wiedza techniczna jest najlepsza w przypadku mebli uszkodzonych przez wodę. Ogólnie rzecz biorąc, ich kompetencje są wiarygodne, więc nie będziesz musiał zgadywać, czy Twój sufit ponownie się pogorszy w przyszłości.

Czy ubezpieczenie obejmuje szkody spowodowane przez wodę?

Oczywiście, że tak! Czynniki zewnętrzne, na które nie masz wpływu, mogą stanowić potencjalne roszczenie ubezpieczeniowe.

Jak wspomniano, huragany mogą siać spustoszenie w Twoim domu. Zimowe przymrozki również kwalifikują się do ochrony ubezpieczeniowej. Niektóre inne czynniki, które nie obejmują, to nienadzorowane wycieki konserwacyjne i osobisty styl życia.

Wniosek

Nie chcesz skończyć z zawalonym i zagrzybionym sufitem. Dlatego lepiej zniwelować wady, wiedząc, kto może naprawić uszkodzony przez wodę sufit.