Jak ubiegać się o urlop macierzyński w Nowym Jorku?

Jak ubiegać się o urlop macierzyński w Nowym Jorku? Stan Nowy Jork nie ma prawa dotyczącego urlopu macierzyńskiego. Zamiast tego odnosi się do Ustawy o urlopie rodzinnym i medycznym (FMLA), która została podpisana w 1993 r. przez prezydenta Billa Clintona.

Stan zapewnia świadczenia z tytułu niezdolności do pracy w czasie ciąży, ale wsparcie kończy się w momencie porodu, więc nowi rodzice również potrzebują ulgi FMLA po urodzeniu dziecka!

Jak ubiegać się o urlop macierzyński w Nowym Jorku?

Stan Nowy Jork jako jeden z nielicznych stosuje federalne przepisy urlopowe zamiast własnych. Oznacza to, że jeśli szukasz zwolnienia z obowiązków związanych z pracą, najlepiej jest postępować zgodnie z wytycznymi federalnymi dotyczącymi tych kwestii, a nie tylko zgodnie z prawem stanu Nowy Jork.

Ustawa o urlopie rodzinnym i medycznym (FMLA) zapewnia kwalifikującym się pracownikom do dwunastu tygodni opieki w każdym roku w przypadku poważnego problemu zdrowotnego, opieki nad członkami rodziny, u których zdiagnozowano określone choroby lub otrzymujących opiekę przepisaną przez lekarza pokrewnego bezpośrednio do obowiązków pracowniczych w pracy.

Załatwianie spraw związanych z rozmieszczeniem wojskowym, takich jak relokacja małżonka/partnera, rodzica i dziecka itp.; czas wiązania po zostaniu nowymi rodzicami.

Jak ubiegać się o urlop macierzyński w Nowym Jorku?

Krok 1: Wypełnij formularz PFL-1

 • Kompletny PFL-1, część A.
 • Dostarcz PFL-1 pracodawcy.
 • Pracodawca wypełnia PFL-1, Część B i wraca do Ciebie w ciągu 3 dni.

Krok 2: Zbierz dokument pomocniczy

Tutaj masz trzy możliwości:

 • Nawiązać więź z nowo narodzonym, adoptowanym lub przybranym dzieckiem

  • Pełny formularz PFL-2
  • Wypełnij PFL-2 i zbierz dokumentację pomocniczą.
 • Opieka nad członkiem rodziny z poważnym stanem zdrowia

  • Pełny formularz PFL-3
   • Podopieczny wypełnia PFL-3 i przekazuje go pracownikowi służby zdrowia. Dostawca opieki zdrowotnej odbiorcy opieki przechowuje PFL-3 w aktach.
  • Pełny formularz PFL-4
   • Pełne informacje o pracownikach w górnej części PFL-4. Przekaż PFL-4 lekarzowi świadczącemu opiekę zdrowotną. Dostawca opieki zdrowotnej odbiorcy opieki wypełnia PFL-4 i zwraca go tobie.
 • Aby pomóc członkom rodziny ze względu na czynną służbę wojskową innego członka rodziny lub zbliżającą się czynną służbę za granicą

  • Pełny formularz PFL-5
   • Wypełnij PFL-5 i zbierz dokumentację pomocniczą.

Krok 3: Wyślij formularz i dokumenty uzupełniające:

 • Wyślij wypełnione formularze i dokumentację uzupełniającą do ubezpieczyciela.
 • Przewoźnik ubezpieczeniowy przyjmuje lub odrzuca roszczenie w ciągu 18 dni.
 • Nie musisz czekać na tę decyzję, aby rozpocząć urlop.

Czy muszę od razu wziąć cały urlop?

Zupełnie nie! W Nowym Jorku możesz wziąć urlop na zrywkę więzienną w ratach całodniowych. Może się to zdarzyć, jeśli nowe dziecko wymaga operacji i chce mieć wolne od pracy, aby się nim opiekować; alternatywnie, może twój partner zdecyduje, że chce czterech tygodni nawiązywania więzi, podczas gdy inna osoba przejmuje kontrolę na dwa tygodnie przed ponownym przełączeniem! NYPFL oferuje całkowitą elastyczność, jeśli chodzi o to, ile rodziny chce (i potrzebuje).

Czy mój współmałżonek lub partner również może otrzymać urlop rodzicielski?

Prawo dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, w przypadku rodzin heteroseksualnych lub LGBT. Wiele rodzin decyduje, że jeden rodzic weźmie urlop jako pierwszy, a drugi po powrocie do pracy; jeśli nie jest to możliwe, możesz poczekać, aż twój partner wróci, zanim weźmiesz razem wolny czas (chyba że wyraźnie tego zabroni).

Ponadto rodzice pracujący dla tego samego pracodawcy mogą również zdecydować się na oboje wzięcie urlopu w tym samym czasie, chyba że jest to zabronione przez pracodawcę.

Czy osoby adoptowane i zastępcze kwalifikują się do urlopu macierzyńskiego w Nowym Jorku?

Program New York Peral Partners jest nadal otwarty dla wszystkich uprawnionych rodziców, bez względu na okoliczności. Będziesz potrzebować tylko dokumentów, takich jak akt urodzenia lub dokumenty adopcyjne, aby pokazać, że dodałeś dzieci wcześniej. Rodzice, którzy adoptowali dziecko, mogą również ubiegać się o to, jeśli są chętni i gotowi!

Czy podatek urlopowy jest opłacany?

Tak, świadczenia NYPFL podlegają opodatkowaniu i muszą być uwzględnione w federalnym dochodzie brutto. Składki są potrącane z pensji pracowników po opodatkowaniu, co oznacza, że ​​płacisz za nie z góry z podatków lub co dwa tygodnie jako część wypłaty – ale to świetna okazja!

Przewoźnicy ubezpieczeniowi nie będą automatycznie potrącać podatków z płatności pracowników, chyba że zażądają ich w momencie wpłacania składek, aby otrzymać zwrot tych opłaconych składek z odsetkami zarobionymi (IEC).

Możesz to zrobić samodzielnie przed złożeniem deklaracji co roku, jeśli same wstrzymane środki nie wystarczą; wystarczy skontaktować się z księgowym, który może również mieć doświadczenie w pomaganiu ludziom w poruszaniu się po zasadach ACA dotyczących ubezpieczenia zdrowotnego.

Czy nadal otrzymuję świadczenia zdrowotne, gdy nie mam urlopu?

Twój pracodawca musi kontynuować świadczenia z ubezpieczenia zdrowotnego, gdy jesteś na urlopie, tak jakby kontynuował Twoją pracę. Nadal będziesz musiał płacić za wszelkie składki, które mogły zostać poniesione w godzinach pracy i nie będziesz korzystać z bezpłatnych programów urlopowych, takich jak urlopy dla osób niepełnosprawnych lub urlopy rodzinne.

Wniosek

Wierzę, że odpowiedziałem na większość pytań dotyczących urlopu macierzyńskiego w Nowym Jorku. Jeśli masz więcej pytań, najlepiej zacząć od działu HR Twojej firmy.

Jeśli nie czujesz się gotowy lub wystarczająco chętny, aby powiedzieć im o nowym dodatku, upewnij się, że mają oni kopię podręcznika pracownika, w którym można znaleźć wszystkie istotne informacje i odpowiedzieć na nie.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe pytania, takie jak te dotyczące regulacji prawnych dotyczących urlopu rodzicielskiego dla ojców/mężów, którzy adoptują dzieci z agencji adopcyjnych spoza stanu do rodzin w stanie Nowy Jork, znajdują się następujące liczby: (844) 337-6303; złożyć zapytanie za pośrednictwem ich strony internetowej.