Kiedy RSVP powinno być należne na ślub?

Musisz wiedzieć, kiedy powinno nastąpić RSVP na ślub, czyli trzy tygodnie przed dniem ślubu. A jako gość najlepiej odpowiedzieć jak najszybciej.

Poniżej omówimy bardziej szczegółowo etykietę RSVP, w tym sposób przypominania gościom, jeśli nadal nie odpowiedzieli na RSVP. Powinieneś również sprawdzić, jak wcześnie jest za wcześnie na zaproszenia ślubne, aby wiedzieć, kiedy najlepiej wysłać zaproszenia ślubne.

Kiedy RSVP powinno być należne na ślub?

Kiedy należy złożyć zaproszenie na ślub

Ślubny termin RSVP powinien przypadać na dwa do trzech tygodni przed dniem ślubu. Pomoże Ci to zdobyć określoną liczbę gości na imprezę, aby wiedzieć, jak rozmieścisz miejsca siedzące, a także dać cateringowi liczebność.

Jako gość weselny prosimy o jak najszybszą odpowiedź na RSVP. Nie wyglądałoby dobrze, gdyby para musiała namierzyć Cię w poszukiwaniu odpowiedzi, ponieważ prawdopodobnie są już przytłoczeni innymi przygotowaniami do ślubu.

Mówiąc o przygotowaniach, oto pytania, które należy zadać planując ślub, aby uniknąć kłopotów.

Ile czasu należy poświęcić na potwierdzenie potwierdzenia ślubu przed podjęciem dalszych działań?

Możesz dać gościom od czterech do pięciu tygodni na RSVP, zakładając, że wysłałeś zaproszenia na sześć lub osiem tygodni przed ślubem. W ten sposób ludzie mogą sfinalizować, czy mogą uczestniczyć, zwłaszcza w przypadku harmonogramów i organizacji podróży.

Jednak dla Twojej wygody termin RSVP powinien wynosić od dwóch do trzech tygodni lub od dwóch do czterech tygodni przed ślubem. Jeśli są tylko dwa tygodnie przed ślubem, a nadal nie otrzymujesz odpowiedzi od niektórych gości, czas sprawdzić ich.

Kiedy powinno nastąpić RSVP na ślub docelowy?

Termin RSVP na ślub docelowy powinien być dwa miesiące przed datą ślubu. Termin jest wcześniejszy niż ślub, który nie będzie wymagał dłuższego czasu podróży, aby ustąpić miejsca lotom i zorganizowaniu zakwaterowania.

Goście będą mieli wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie wyjazdu, a jeśli para poniesie koszty podróży i zakwaterowania, znacznie lepiej przygotuje swój budżet. Jeśli organizujesz ślub w miejscu docelowym, przeczytaj, co umieścić w zaproszeniu na ślub w miejscu docelowym, aby skutecznie informować swoich gości.

Jak przypomnieć gościom o RSVP

Czy musisz dać gościom okres karencji, zanim poprosisz ich o potwierdzenie? Wtedy, jeśli do ślubu pozostało mniej niż dwa tygodnie, możesz zapomnieć o karencji i zacząć kontaktować się z gośćmi, którzy sami nie odpowiedzieli.

Zapobiegnie to ewentualnym problemom z zatrudnieniem, zwłaszcza z cateringiem i innymi elementami wesela, w których musisz wiedzieć, kto i ilu weźmie udział. Jak tylko minie dwa do trzech tygodni terminu przed ślubem, możesz zacząć pytać ludzi o RSVP.

Co robisz, gdy goście nie odpowiadają?

Ale co powiesz osobom, które nie odpowiedziały na RSVP? Nie ma potrzeby brzmieć agresywnie i zirytowany, ponieważ uzyskasz lepszą reakcję, jeśli będziesz łagodny w rozmowie z gośćmi.

Zapytaj ich najpierw, czy otrzymali zaproszenie na ślub, a następnie potwierdź, czy biorą udział, ponieważ nie masz od nich wiadomości. Być może zapomnieli o tym lub nadal nie są pewni, więc wyznacz im termin na podjęcie decyzji w ciągu 24 godzin, w przeciwnym razie zostaliby policzeni, ponieważ potrzebujesz ostatecznego numeru gościa dla sprzedawców ślubnych.

Ponownie, uważaj na słowa, aby uniknąć niepotrzebnego napięcia z ludźmi i stresu na ślubie. Goście najprawdopodobniej zrozumieją, dlaczego potrzebujesz szybko ich odpowiedzi, ale jest to do przyjęcia, jeśli uważasz, że nie przyjdą, jeśli nie odpowiedzieli, gdy zrobisz wszystko, aby ich zapytać.

Jak działa RSVP na ślub?

RSVP to skrót od francuskiego wyrażenia „Répondez s’il vous plaît”. Oznacza to, że odpowiesz, jeśli chcesz, i często jest to część zaproszenia na ślub, aby pomóc parze wiedzieć, którzy goście przybędą, aby przewidzieć liczbę osób, które wezmą udział.

Zaproszenie na ślub zazwyczaj zawiera specjalną sekcję RSVP lub oddzielną kartę, którą gość odeśle parze. Będzie również zawierał inne szczegóły, takie jak imię i nazwisko osoby zaproszonej plus jeden oraz opcje posiłków dla gościa (np. jakie są preferencje żywieniowe gościa).

Niektóre pary mogą również po prostu podać swój adres pocztowy lub adres e-mail, pod którym można odpowiedzieć, najlepiej tak szybko, jak to możliwe lub trzy tygodnie przed ślubem. RSVP jest niezbędne do sfinalizowania listy gości podczas rozmów ze sprzedawcami ślubów i przygotowywania ich budżetów.

Jak grzecznie anulować RSVP?

Czasami nieprzewidziana okoliczność może spowodować, że twoje plany związane z udziałem w weselu zmienią się. Jeśli jednak już odpowiedziałeś na RSVP, w którym weźmiesz udział, musisz skontaktować się z parą.

Dobrze wyjaśnij swój powód, ponieważ mogli już załatwić dla ciebie. A jeśli nie, pomogłoby to parze nie liczyć na początku dodatkowej głowy.

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, kiedy powinno nastąpić RSVP na ślub i powinno to być dwa do trzech tygodni przed dniem ślubu.

W przypadku ślubów docelowych termin RSVP powinien być nawet znacznie wcześniejszy, na dwa miesiące przed ślubem. Niezbędne jest wyznaczenie terminu, w którym RSVP przekaże ostateczną liczbę gości sprzedawcom ślubnym wcześnie i zna przewidywane wydatki.