W jakiej temperaturze umiera pleśń? Kompleksowy przewodnik

Wiedząc, w jakiej temperaturze umiera pleśń, uzyskasz wgląd w utrzymywanie poziomu wilgotności w Twoim domu. Pleśń zwykle umiera w temperaturach od 140 ° F do 160 ° F. Ten artykuł ma na celu pomóc Ci lepiej zrozumieć pleśń, więc czytaj do końca!

Jak powstaje pleśń?

Pleśń rozwija się w środowiskach bogatych w wilgoć; dotyczy to również uszkodzeń spowodowanych przez wodę. Ponieważ woda wpływa na rozwój pleśni, konieczne jest zajęcie się uszkodzeniami spowodowanymi przez wodę w twoim domu.

W jakiej temperaturze umiera pleśń? Kompleksowy przewodnik

Drewno jest porowate, co oznacza, że ​​wchłania wodę. Jej porowata charakterystyka sprawia, że ​​jest podatna na uszkodzenia przez pleśń i wodę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wykrywaniu zalania, oto artykuł o wykrywaniu drewna uszkodzonego przez wodę, który może być pomocny.

Pleśń zaczyna się jako zarodniki. Następnie, po zetknięciu się z wilgotnym środowiskiem, zaczyna tworzyć pleśń. Pleśń rozwija się w ciągu jednego do dwóch dni po kontakcie z wilgocią. Szczególnie lubią temperatury od 77°F do 86°F i wilgotne powietrze.

Nie wszystkie rodzaje pleśni są toksyczne, ale te toksyczne wydzielają mikotoksyny. Mikotoksyny są bardzo szkodliwe dla ludzi i zwierząt domowych i mogą prowadzić do niedoboru odporności.

Nietoksyczna pleśń może nadal prowadzić do problemów zdrowotnych. Negatywne skutki zdrowotne pleśni mogą prowadzić do reakcji alergicznych i problemów z oddychaniem.

Oprócz skutków zdrowotnych wpływa również na integralność Twojego domu. Dlatego można śmiało powiedzieć, że pleśń jest siłą, z którą należy się liczyć.

Jak przetestować pod kątem pleśni?

Umieszczenie pleśni za pomocą wzroku jest najłatwiejszym sposobem ich identyfikacji. Dla twojej informacji, pleśń jest najbardziej widocznym rodzajem pleśni. Zaczynają jako małe skupiska, ale mogą wyrosnąć na dużą kolonię.

Jednak nadal możesz potrzebować odróżnić pleśń od brudu. Aby sprawdzić, czy to pleśń, wlej kilka kropli wybielacza na obszar. Jeśli obszar się rozjaśnia, masz do czynienia z pleśnią.

Innym sposobem testowania pleśni jest użycie zestawów do testowania pleśni. Chociaż używanie zestawów do testowania pleśni nie pomoże zidentyfikować przyczyny pleśni.

Inwazyjnym sposobem poszukiwania pleśni jest sondowanie obszaru śrubokrętem. Ponieważ niektóre pleśnie powodują gnicie, miejsce dotknięte pleśnią byłoby miękkie. Jeśli kruszy się podczas badania, oznacza to, że drewno zaczęło się niszczeć.

Wycieki prowadzą do uszkodzeń spowodowanych przez wodę, co powoduje rozwój pleśni. W związku z tym patrzenie na obszary uszkodzone przez wodę może również prowadzić do miejsc zakażonych pleśnią.

Na koniec możesz zdecydować się na przetestowanie formy przez ekspertów. Chociaż testowanie pleśni jest kosztowne i nie jest zalecane. Lepiej jest jak najszybciej usunąć pleśń.

Jak usunąć pleśń

Zarodniki pleśni istnieją wszędzie i ich wykorzenienie może być niemożliwe. Dobrze byłoby jednak wiedzieć, jak pozbyć się unoszących się w powietrzu zarodników pleśni.

Utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności to najlepszy sposób na zapobieganie pleśni. Jednak w niefortunnym przypadku, gdy już napotkałeś problem z pleśnią, mamy nadzieję, że może to pomóc:

Krok 1. Oceń szkody

Musisz wziąć pod uwagę trzy czynniki w celu usunięcia pleśni. Istnieje wielkość zanieczyszczenia pleśnią, rodzaj pleśni i źródło pleśni.

Te dwa ostatnie czynniki najlepiej ocenią profesjonaliści, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą szkody spowodowane przez wodę – zwróć uwagę na części domu, w których występuje pleśń lub zapach stęchlizny.

Sprawdź stan ścian, sufitu i obszarów, które często są uszkodzone przez wodę. Po dokonaniu wstępnej kontroli uszkodzenia będziesz wiedział, z którym specjalistą musisz się skontaktować.

Krok 2. Dezynfekuj

Istnieje metoda „zrób to sam” w radzeniu sobie z pleśnią. Można to jednak zrobić tylko w przypadku małych skupisk pleśni.

Możesz użyć roztworu wody z wybielaczem, aby usunąć i zdezynfekować dotknięty obszar. Wymieszaj szklankę wybielacza z litrem wody. Następnie umieść mieszankę wybielacza i wody w butelce ze spryskiwaczem.

Spryskaj mieszankę wybielacza i wody na dotkniętą powierzchnię i pozwól jej osiąść. W przypadku uporczywych pleśni użyj sztywnego pędzla.

Ponadto, musisz nosić odzież ochronną, gdy masz do czynienia z pleśnią. Noś długie rękawy i długie rękawiczki, zwłaszcza, że ​​będziesz używać roztworu wody z wybielaczem.

Don gogle również. Gogle zapobiegną podrażnianiu oczu przez zarodniki pleśni. Na koniec załóż maskę N-95, aby nie wdychać zarodników.

Krok 3. Skontaktuj się z profesjonalistą

Po ocenie uszkodzeń i zrobieniu, co możesz z zanieczyszczeniem pleśnią, skontaktuj się z profesjonalistą. Jeśli przyczyną rozwoju pleśni jest uszkodzenie przez wodę, zadzwoń do ekspertów od tego, aby się temu przyjrzeli. Po naprawieniu uszkodzeń spowodowanych przez wodę skontaktuj się z firmą zajmującą się naprawą pleśni, aby pozbyć się pleśni.

W jakiej temperaturze umiera pleśń i pleśń?

Pleśnie są wrażliwe na ciepło i jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę środowisko, w którym rosną. Mówiąc konkretnie, umierają w temperaturach od 140°F do 160°F.

Udowodniono, że wystawianie tych, które zostały dotknięte przez pleśń pod słońcem, zabija je. Promieniowanie słoneczne UV zajmuje tylko jedną do dwóch godzin, aby zabić pleśń.

Za pomocą światła UV można usunąć pleśń na tkaninach lub meblach. Jednak może to być trudne dla pomieszczeń w domu. W przypadku pomieszczeń najlepiej jest zadbać o ich dobrą wentylację.

Wniosek

Pleśń jest kłopotliwa, ale nie jest niezwyciężona. Są sposoby na zidentyfikowanie i pozbycie się go. Możesz zacząć od pytania, w jakiej temperaturze umiera pleśń, a skończyć na usunięciu pleśni.