Jakiej energii zużywa suszarka do włosów? Niesamowite fakty do przeczytania!

Zastanawiasz się, jakiej energii zużywa suszarka do włosów? Suszarka to rzecz, która w ciągu kilku minut może zmienić cały wygląd naszych włosów. Staje się jedną z konieczności tej godziny. Wykorzystuje energię elektryczną jako swoją moc. Suszarka do włosów to maszyna elektromagnetyczna. Wszyscy z niego korzystamy i być może na co dzień wciąż nie jesteśmy świadomi jego funkcjonowania i zużycia energii.

Suszarki do włosów są używane przez mężczyzn, kobiety, osoby starsze i dzieci. Większość ludzi używa suszarek do stylizacji swoich.

Jakiej energii zużywa suszarka do włosów? Niesamowite fakty do przeczytania!

Niektóre suszarki są przeznaczone do wielu różnych celów, na przykład suszarki do włosów Dyson z unikalnymi nasadkami. Wszyscy ich używamy, nie myśląc o tym, jak działa i przetwarza energię, jak nadmuchuje ciepłe powietrze i tak genialnie układa włosy. Te pytania mogły przyjść do głowy każdemu. Ale nie każda suszarka do włosów zużywa tę samą energię do pracy. Niektórzy potrzebują więcej watów niż inni. Przyjrzyjmy się całej procedurze działania suszarek do włosów.

Jak działa suszarka do włosów?

Wewnątrz każdej suszarki znajduje się wentylator. Wentylator ten odpowiada za wydmuch powietrza z suszarki. Silnik obraca wentylatorem, aby zarządzać temperaturą powietrza. Teraz pojawia się kolejne pytanie, jak działa silnik. Cóż, teraz to zależy od ciebie. Po włączeniu suszarka wykorzysta energię elektryczną do zasilania silnika.

Jak wysusza mokre włosy?

Powietrze pochodzące z suszarki to powietrze w naszym otoczeniu. Robi się cieplej za pomocą elementu: drutu nichromowego z niklem i chromem. Te trzy elementy współpracują ze sobą, aby zamienić proste powietrze w ciepłe powietrze. Atmosfera w naszym otoczeniu robi się gorąca, gdy nichrom stawia opór elektryczności. Po prysznicu, jeśli nie jest słoneczny dzień, latem suszenie włosów zajmie cały dzień. Ale w dzisiejszych czasach nie ma czasu czekać na cały dzień. Suszarka suszy wilgotne włosy za pomocą ciepła wytwarzanego przez drut nichromowy.

Suszarki oferujące różne ustawienia ogrzewania

Widzimy, że większość suszarek ma 2, 3, a nawet cztery ustawienia, aby dopasować je do różnych rodzajów włosów, ponieważ zależy to od jakości włosów i wymaganej ilości ciepła. Jeśli masz zdrowe i grubsze włosy, musisz przełączyć suszarkę na tryb szybki lub wysoki. Jak Twoja suszarka do włosów radzi sobie z ustawieniami ogrzewania? Opiera się na prędkości wirowania ostrza. Im szybciej ostrze się obraca, tym większy nacisk zostanie uwolniony przez suszarkę. Gdy wentylator pobiera większą moc, oznacza to zwiększenie ruchu odśrodkowego łopatek. Mówiąc prościej, kiedy ustawisz suszarki na cieplejsze, zacznie nabierać większej mocy i szybciej kręci się ostrzem.

Jakiej energii używa suszarka do włosów?

Jeśli mówimy o mocy zużywanej przez suszarki w kW, to standardowa suszarka do włosów zużywa od 1 do 2 kW energii elektrycznej w ciągu godziny. Jest to moc mierzona przy wysokich ustawieniach ogrzewania. Ale jeśli mówimy o najniższym i najwyższym zużyciu energii, suszarki mogą również pracować przy 0,5 do 3 kWh. Cóż, oto jeszcze jedna rzecz, o której dowiedzieliśmy się, że kontrolujemy zużycie energii elektrycznej, zmieniając ustawienia suszarki. Dowiedz się, ile watów zużywa suszarka do włosów.

Różnica w ilości energii zużywanej przez różne suszarki

Odkryliśmy, jaką energię zużywa suszarka do włosów, ale teraz dowiedzmy się, ile energii. W ustawieniach mamy zarówno ustawienia prędkości, jak i ciepła. Te ustawienia określają ilość zużywanej energii. Zwykle ludzie nie kupują suszarek o małej mocy. Wolą kupować suszarki o dużej mocy. Według niektórych ekspertów najlepsza moc suszarki to 1800 do 1875 watów. Ale osoby o cieńszych i słabych włosach, które już używają suszarek przy niskich ustawieniach temperatury, wolą kupować ciche suszarki o mocy od 500 W do 1200 W.

Ponieważ omówiliśmy różnice w mocach, poznajmy marki i nazwy tych konkretnych suszarek. Suszarki zużywające najwięcej watów energii to Flower Ionic Pro, Babyliss Pro Ceramix Xtreme oraz Turbo Power twin-turbo 3900 o mocy od 2000 do 2100 watów. Z kolei suszarki o najniższym zużyciu energii to BaBylissPRO TravelFX, l oraz Jerdon ProVersa o mocy od 1000 do 1250 watów.

Wydatki suszarki do włosów

Ustaliliśmy, ile watów energii zużywa suszarka do włosów w ciągu godziny. Zużywają dużo energii, więc można powiedzieć, że są pożeraczami energii. Ale znowu zależy to od ustawień ciepła, ile kosztuje godzina. Dowiedz się, jak wybrać suszarkę do włosów.

To okładka!

Po ustaleniu, jaką energię zużywa suszarka do włosów i jaka jest jej konsumpcja, doszliśmy do wniosku, że mogą one kosztować około 28% naszej energii elektrycznej. Co więcej, suszarki do włosów to jedne z najbardziej energochłonnych urządzeń. Możemy obniżyć jego wydatki, przyjmując pewne wskazówki, jak sprawić, by suszarka działała wydajniej przy mniejszych nakładach. Gdybym był Tobą, utrzymywanie Twojej suszarki w czystości może pomóc przedłużyć jej żywotność.