Jak zapobiegać pleśni w garażu: 5 podstawowych wskazówek dla Ciebie

Rzadko uszczelniony obszar, taki jak garaż, nie jest wyjątkiem od rozwoju pleśni. Oprócz usuwania, będziesz chciał poznać wskazówki, jak zapobiegać pleśni w garażu, aby uchronić drewnianą ścianę i inne drewniane elementy przed gniciem.

Pleśnie zawsze uwielbiają przebywać w wilgotnych i ubogich w przepływ powietrza obszarach i powierzchniach. Mogą rosnąć w niekontrolowany sposób, jeśli zostaną niezauważone lub bez opieki.

Jak zapobiegać pleśni w garażu: 5 podstawowych wskazówek dla Ciebie

Twój garaż, który ma trochę takie samo środowisko jak pomieszczenie do przechowywania w domu, nie może uciec przed pleśnią i pleśnią. Nie chcesz, aby Twój garaż był domem z pleśni, więc musisz zrobić kilka prostych sposobów, aby temu zapobiec.

Omówimy najważniejsze pomocne wskazówki dotyczące zapobiegania rozwojowi pleśni w garażu, a także prosty przewodnik usuwania pleśni, który pomoże Ci rozwiązać problemy z usuwaniem pleśni. Zanim przejdziesz przez instrukcje dotyczące zapobiegania pleśni, daj nam więcej informacji o tym, dlaczego pleśń rośnie w Twoim garażu.

3 powody, dla których pleśnie pokochają Twój garaż

Po pierwsze, jak dobrze znasz pleśnie? Trzy rzeczy są nieodłącznie związane z terminem „formy”, a są to:

Wilgotność

Kiedy w garażu zaczną rosnąć pleśnie, oznacza to, że w okolicy panuje wysoki poziom wilgotności. Nie jest to niespodzianką w przypadku pomieszczenia, które jest szczególnie ciepłe i rzadko otrzymuje dobry przepływ powietrza.

Wentylacja

Pleśnie dobrze rosną w słabo wentylowanych pomieszczeniach. Odbiór niewielkiej ilości światła słonecznego lub jego brak może sprawić, że garaż stanie się pożywieniem dla mikroorganizmów powodujących pleśń.

Jeśli nie oświetliłeś garażu naturalnym światłem, takim jak promienie słoneczne, zarodniki pleśni w powietrzu zaczną się namnażać w kontakcie z wilgocią.

Wilgoć

Garaż przydomowy z otworami w drzwiach, oknach lub zadaszeniach jest podatny na gromadzenie się wilgoci. Oprócz dziur, wyciek wody może być również źródłem nadmiernej wilgoci wewnątrz garażu.

Ponieważ woda łączy się z unoszącymi się w powietrzu bakteriami pleśni, rozwój pleśni staje się niekontrolowany.

5 pomocnych wskazówek, jak zapobiegać powstawaniu pleśni w garażu

Mając odpowiednią wiedzę na temat tego, jak pleśnie mogą rozwijać się w Twoim garażu, możesz teraz dowiedzieć się, jak zapobiegać temu problemowi.

1. Napraw wszelkie wycieki wody

Jeśli podejrzewasz wyciek wody, natychmiast znajdź źródła wycieku wody, takie jak rury za ścianami, dachem, podłogą i rowami. Napraw wszelkie uszkodzenia, aby zapobiec dalszym uszkodzeniom wody.

Przy okazji sprawdź, czy w garażu gromadzi się woda. Woda deszczowa na zewnątrz, zaśnieżone opony samochodowe lub myjnia samochodowa mogą być źródłem stojącej wody.

Wyczyść je mopem lub ściągaczką i całkowicie osusz obszar.

2. Kontroluj poziom wilgotności

Zainstalowanie osuszacza jest koniecznością, aby utrzymać wilgotność w pomieszczeniu pod kontrolą. To urządzenie może pomóc w śledzeniu poziomu wilgotności, który musi wynosić 50% i mniej, aby uniknąć wywoływania rozwoju pleśni.

Ponadto, otwieraj okna na kilka godzin dziennie, aby umożliwić odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu i aby światło słoneczne naturalnie przewietrzało pomieszczenie.

3. Zainstaluj ściany odporne na pleśń

Nie jest źle wydać kilka kwot na wymianę ścian. Wybór odpornej na pleśń płyty gipsowo-kartonowej jest jednym z najlepszych kroków, aby zapobiec silnemu wzrostowi pleśni spowodowanemu przez wodę.

Jeśli kupujesz nowy lub dopiero zaczynasz budować garaż, oto artykuł na temat najlepszej odpornej na pleśń płyty gipsowo-kartonowej, który pomoże Ci podjąć decyzję.

4. Umieść dobry drenaż

Aby uniknąć gromadzenia się wody na płaskich powierzchniach, musisz mieć w garażu odpowiednią kanalizację. Przydaje się również, jeśli podłoga ma odpowiednie nachylenie, aby szybko odwrócić wodę od powierzchni garażu.

5. Trzymaj rośliny z dala od pokoju

W przeciwieństwie do roli roślin w ograniczaniu wzrostu pleśni wokół okien domowych, rośliny rosnące wewnątrz i wokół garażu mogą nie być dobrą rzeczą. Wytnij wszelkie krzewy rosnące w pobliżu garażu.

Krzew, który wyrósł w pobliżu garażu, może powodować pęknięcia, co może skutkować wyciekami wody i wtargnięciem. Rośliny mogą również gromadzić wilgoć, która może zwiększać poziom wilgotności w pomieszczeniu, zwłaszcza wewnątrz ścian.

Proste sposoby na pozbycie się pleśni z garażu

Jeśli odkryjesz wzrost pleśni w swoim garażu, istnieją proste sposoby na usunięcie pleśni z określonych obszarów. Jeśli jednak nie masz pewności co do obróbki pleśni, zawsze możesz polegać na profesjonalnej kontroli formy, a oto artykuł informacyjny o tym, jak uzyskać bezpłatną inspekcję formy.

Najpierw spryskaj dotknięty obszar ciepłą wodą, aby uniknąć rozprzestrzeniania się zarodników. Następnie wlej roztwór wybielacza lub dowolnego komercyjnego środka czyszczącego.

Możesz również dodać nadtlenek wodoru jako opcję dla środka do usuwania pleśni. Pozostaw odkurzacz, a następnie użyj szczoteczki z mocnym włosiem, aby wyszorować obszar.

Opłucz obszar wodą i w razie potrzeby powtórz proces. Na koniec osusz pokój po usunięciu pleśni.

Ważne przypomnienie: podczas walki z pleśnią używaj odzieży ochronnej, ponieważ same pleśnie i niektóre środki czyszczące mogą szkodzić zdrowiu.

Wniosek

Jeśli wiesz, jak zapobiegać powstawaniu pleśni w garażu, możesz zaoszczędzić sporo czasu na sprzątaniu i dokonywaniu niezbędnych wymian. Jednak zawsze możesz pozostawić pracę w rękach eksperta, jeśli chcesz mieć gwarancję bezpiecznego usuwania pleśni.