Jakie są sposoby zapobiegania szkodnikom na zewnątrz? 10 wskazówek

Pytanie, jakie są sposoby zapobiegania szkodnikom na świeżym powietrzu, to świetny początek w kierunku wolnego od szkodników obszaru rozrywki na świeżym powietrzu. W tym artykule znajdziesz porady i wskazówki, dzięki którym możesz zacząć we właściwy sposób.

Jak chronić teren zewnętrzny przed szkodnikami

Chociaż niepożądane owady są zawsze irytujące, niektóre szkodniki występujące na zewnątrz mogą powodować szkody, rozprzestrzeniać choroby i powodować uszkodzenia mienia. Bolesne użądlenia lub ugryzienia pszczół, os i niektórych gatunków mrówek mogą powodować swędzenie, stany zapalne i potencjalnie śmiertelne reakcje alergiczne.

Jakie są sposoby zapobiegania szkodnikom na zewnątrz? 10 wskazówek

Czy chcesz dowiedzieć się, jak trzymać nieznośne robaki z dala od swojej rozrywkowej przestrzeni na świeżym powietrzu? To, co powinieneś wiedzieć, jest następujące.

1. Spryskaj regularnie

Stosuj proaktywny spray do zwalczania szkodników co najmniej raz na trzy miesiące i na początku wiosny, aby powstrzymać owady w pomieszczeniach lub na zewnątrz bez wcześniejszych inwazji. Opryskiwanie wczesną wiosną jest kluczową strategią zapobiegawczą, ponieważ niszczy gniazda i kolonie owadów, zanim się rozwiną.

W okresie letnim, gdy aktywność szkodników jest większa ze względu na wyższą temperaturę, zaleca się zwiększenie oprysku raz w miesiącu.

2. Korzystanie z leczniczego sprayu

Aby pomóc zabić i zmniejszyć obecne populacje szkodników na twoim podwórku, zarówno zapobiegawcze, jak i lecznicze pestycydy mogą być stosowane w regularnych odstępach czasu; po prostu najpierw przeczytaj etykietę. Aby powstrzymać szkodniki, istnieje szereg bezpiecznych środków odstraszających środowisko, które można stosować w pobliżu mebli ogrodowych i wspólnych przestrzeniach.

Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz zapoznać się z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jaka jest najlepsza kontrola szkodników na zewnątrz.

3. Sprawdź pogodę, aby poradzić sobie z komarami

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, spryskuj komary w chłodniejsze godziny rano lub w nocy, kiedy są najbardziej aktywne. Ważne jest również spryskiwanie ciemnych, wilgotnych miejsc, w których lubią się odpoczywać, podobnie jak usuwanie lub zakrywanie kałuży stojącej wody, w której produkują jaja.

4. Traktuj mrówki w inny sposób

Opryskiwanie nie zawsze jest najlepszym sposobem na pozbycie się mrówek. Opryskiwanie mrówek nie jest zalecane, ponieważ spowoduje to jedynie ucieczkę innych mrówek i szukanie pożywienia w miejscach innych niż te, które spryskałeś.

Mrówki są owadami społecznymi, co oznacza, że ​​żyją w grupach lub koloniach. Zamiast rozpylać zabójców mrówek w całym domu, używaj nieodstraszających mrówek przynęt, które pozwalają mrówkom rozprzestrzeniać truciznę wraz z innymi mrówkami w swojej kolonii, skutecznie eliminując źródło problemu.

5. Zostaw pszczoły w spokoju

Aby zmniejszyć niebezpieczeństwo użądlenia przez latające sieci, owady, takie jak pszczoły i osy, nakładaj późnym wieczorem lub w nocy, gdy śpią. Upewnij się, że nie potrząsasz ani nie zakłócasz gniazda oraz że wszystkie otwory w gnieździe i sąsiednie miejsca są zakryte.

6. Wyrzuć bałagan

Zabawki, opony, a nawet w połowie puste torby to przedmioty na twoim podwórku, które mogą zbierać deszczówkę. Upewnij się, że są one puste i wyczyszczone lub odwróć je, aby nie gromadziły wody, jeśli nie możesz się ich pozbyć.

Szkodniki są przyciągane do twojego podwórka przez stosy liści, opadłe gałęzie i zgniłe owoce, które zapewniają im pożywienie i schronienie. Upewnij się, że nie ma ich już na twoim podwórku.

7. Zrób krajobraz

W wysokiej trawie i chwastach można znaleźć kleszcze, pchły i mrowiska. Wiosną i latem często kosić trawnik, aby zmniejszyć liczbę kryjówek dla owadów.

Zarośnięte krzewami i gałęziami drzew, które stykają się z bokiem domu, mogą zapewnić karaluchy i inne szkodniki bezpośredni dostęp do Twojej posesji. Przycinaj drzewa i krzewy tak, aby gałęzie znajdowały się co najmniej 1 stopę od ścian domu.

8. Mieć odpowiednie miejsce do przechowywania drewna opałowego

Wiele szkodników, zwłaszcza termity, znajduje pożywienie i schronienie w drewnie opałowym. Przed przechowywaniem drewna opałowego upewnij się, że jest całkowicie suche.

Przechowuj drewno opałowe nad poziomem gruntu i, jeśli to możliwe, korzystaj ze stojaka lub platformy. Mrówki i termity nie będą mogły w ten sposób uzyskać dostępu do drewna.

Trzymaj drewno opałowe w odległości co najmniej 5 stóp od wszelkich konstrukcji, takich jak domy lub szopy. Jeśli to możliwe, przechowuj drewno opałowe pod przykryciem lub dachem.

9. Wykorzystaj ekrany

Zamknij jak najwięcej okien i drzwi. Upewnij się, że wszystkie drzwi i okna są wyposażone w ekrany.

Regularnie sprawdzaj ekrany pod kątem dziur i rozdarć i odbudowuj je w razie potrzeby. Sprawdź, czy wokół drzwi i okien nie ma dziur i w razie potrzeby napraw uszczelnienie.

10. Sprawdź sprzęt zewnętrzny

Regularnie monitoruj łańcuchy huśtawek i krawędzie mebli ogrodowych pod kątem pająków i worków po jajkach i usuwaj je tak szybko, jak to możliwe. Gniazda os należy sprawdzić pod gankiem, pod okapem lub w pobliżu grilla i jak najszybciej usunąć.

Zabawki na zewnątrz powinny być trzymane na zewnątrz, a zabawki do użytku w pomieszczeniach powinny być trzymane w środku. Jeśli musisz wnieść zabawki z zewnątrz do środka, najpierw upewnij się, że zostały dokładnie wyczyszczone.

Aby zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim bliskim, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, czego nie robić po zwalczaniu szkodników na zewnątrz.

Wniosek

Cieszenie się świeżym powietrzem na zewnątrz bez żadnych niedogodności wymagałoby znajomości sposobów zapobiegania szkodnikom na zewnątrz. Ten przewodnik wyraźnie Cię omówił dosłownie i w przenośni!