Jak czyścić węże spustowe pralki? 4 najlepsze kroki!

Jak czyścić węże spustowe pralki? Wolno napełniająca się pralka może z czasem się zdarzyć, ponieważ urządzenia te tracą swoją jakość w miarę upływu czasu z powodu wielokrotnego czyszczenia, a tym samym wielu innych, co prowadzi do niektórych uszkodzeń jej elementów, które mogą kosztować trochę więcej niż Twoje przewidywany budżet. Po tym przyjrzyjmy się temu głębiej.

Ponieważ niektóre uszkodzenia mogą zacząć się od węża, musisz sprawdzić, czy problemy dotyczą połączeń lub innych elementów urządzenia gospodarstwa domowego. Najczęściej przyczyną jest zatkany wąż, więc aby tego uniknąć, powinieneś wiedzieć, jak wyczyścić wąż spustowy pralki.

Jak czyścić węże spustowe pralki? 4 najlepsze kroki!

Czemu? Kamień osadza się głównie w wężach, zwłaszcza jeśli znajduje się w pobliżu brudnej ściany i wielu innych elementów, zmniejszając w ten sposób przepływ wody w pralce, a nawet może spowodować awarię w krótkim czasie. Zaleca się również wymianę węży co trzy do pięciu lat, aby się upewnić. Jednak nawet jeśli wymaganie mówi, że nadal konieczne jest regularne czyszczenie, gdy notatka jest w użyciu. W ciągu roku należy je odłączyć i dokładnie wyczyścić całą pralkę, aby nie sprawiać problemów podczas prania. Więc bez zbędnych ceregieli, wyczyśćmy teraz wąż odpływowy.

Kroki czyszczenia węży spustowych pralki

Jak czyścić węże spustowe pralki? Niektórzy mogą nie być zaznajomieni z czyszczeniem węża spustowego pralki, ponieważ może to być ich pierwszy raz lub nie przeczytali jeszcze instrukcji obsługi konkretnego urządzenia. Oto kroki, które możesz wykorzystać jako podstawę, więc oto jest:

Krok 1. Przygotowanie pralki do czyszczenia

Podczas czyszczenia należy odsunąć go od ściany, aby uniknąć zabrudzenia podczas późniejszego czyszczenia urządzenia. Możesz również użyć wózka ręcznego, aby usunąć maszynę z prostszej drogi. Powinieneś teraz móc wyjść zza niego bez żadnych obaw.

Pamiętaj, aby podczas czyszczenia odłączyć wtyczki urządzeń takich jak pralka; może być narażony na działanie wody, co prowadzi do obrażeń, a nawet uszkodzenia samej pralki. Pamiętaj, aby zakręcić zawory wodne, aby woda nie wypływała ani nie wyciekała podczas wykonywania procesu. Po zakończeniu, kolejną rzeczą, którą zrobisz, powinno być założenie szerokiego starego ręcznika z tyłu pralki. Gdy jest już na miejscu, powinniśmy przejść do kolejnych kroków, które usuną niektóre elementy z maszyny. Dowiedz się, jak korzystać z pralki.

Krok 2. Odkręcanie i upewnianie się, że urządzenie jest czyste

W kroku numer dwa węże wodne i dysze z pralki należy usunąć lub odkręcić za pomocą narzędzi, które masz w domu. Jeśli Twój znajduje się w trudnym miejscu, którego nie można usunąć, pociągając lub używając podstawowych narzędzi, być może będziesz musiał użyć szczypiec, aby go usunąć bez szorstkości. Na przewodach może również pozostać woda, więc przed przystąpieniem do czyszczenia należy dokładnie sprawdzić maszynę. Stamtąd przechyl końce węża nad pustym wiadrem, które wcześniej przygotowałeś, aby zebrać brud lub wodę pozostałą z pralki. Mając to na uwadze, przejdźmy teraz. Wcześniej przeczytaj o tym, jak otworzyć obudowę pralki.

Krok 3. Czyszczenie węża spustowego pralek

Przez co najmniej pięć do dziesięciu minut izoluj wąż w ciepłej, mydlanej i niezbyt twardej wodzie, która pozwoli szybko wyczyścić elementy węża. Następnie musisz otworzyć szczelinę w pralce. Możesz łatwo usunąć wszystkie kłaczki z ekranu za pomocą starej szczoteczki do zębów.

Filtry niektórych maszyn znajdują się w różnych miejscach, więc upewnij się, że sprawdziłeś właściwe miejsce, dzięki czemu nie musisz tracić czasu na szukanie go zamiast rozwiązywania problemu. Możliwe lokalizacje mogą znajdować się głównie z tyłu, z boku, a nawet na górze maszyny, jeśli używasz nowoczesnej. Ponownie zanurz wąż odpływowy, aby upewnić się, że przewody zostały dokładnie wyczyszczone. Kontynuuj to, aż upewnisz się, że jest teraz gotowy do ponownego użycia. Możesz przeczytać, dlaczego moja pralka śmierdzi.

Krok 4. Czyszczenie końcowe

Spuść całą brudną wodę ze zlewu i napełnij go nowym, aby zapewnić przepływ bez obaw. Pozwól mu zanurzyć się w wodzie przez co najmniej minutę lub pięć, upewniając się, że jest wyczyszczony. Po zakończeniu przetrzeć węże czystą szmatką i przykręcić wszystkie połączenia na miejsce.

To okładka!

Jak czyścić węże spustowe pralki? Teraz, gdy wiesz, jak wyczyścić wąż spustowy pralki, będzie to znacznie łatwiejsze, ponieważ kroki wymienione powyżej są uproszczone, dzięki czemu możesz je dokładnie zrozumieć bez konieczności zajmowania się kłopotami lub jakimikolwiek problemami. Teraz możesz wyczyścić swoje brudne pranie, nie martwiąc się jeszcze raz!