Jakich kolorów nie należy nosić na wesele

Jeśli chcesz wiedzieć, jakich kolorów nie powinieneś nosić na wesele, pamiętaj o siedmiu grupach. Warto jednak zauważyć, że możesz je nosić na niektórych weselach, ponieważ nie wszystkie wesela są tradycyjne.

W razie wątpliwości zalecamy rozmowę z samą parą, aby upewnić się, że nie nosisz czegoś potencjalnie obraźliwego. Możesz również zapytać innych gości o kolory, które będą nosić, aby zorientować się, jaki powinien być Twój strój.

Jakich kolorów nie należy nosić na wesele

Jakie kolory nie nadają się na wesele?

 • Białe i pokrewne kolory

Najbardziej znanym kolorem, którego należy unikać na weselach, jest biały, ponieważ jest to kolor tradycyjnie przeznaczony dla panny młodej, jak można przeczytać w czym jest biały ślub. Dlatego każdy gość weselny może ubierać się na biało, ponieważ wydaje się, że odwracasz uwagę od panny młodej.

Powiązane kolory, takie jak złamana biel i kość słoniowa, również najlepiej unikać przy podejmowaniu decyzji, jakie kolory założyć na wesele. Dlatego musisz uważać na niektóre odcienie, które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać na białe.

Jeśli chodzi o inne kolory, takie jak beż i szampan, lepiej będzie ich unikać, ponieważ często nosi je mama panny młodej. Zamiast tego wybierz pastelowe odcienie zamiast tych jasnych i białawych kolorów na wesele.

 • Czarny

Czarny jest również trudnym kolorem do noszenia na weselu, ponieważ niektóre kultury przypisują czarny kolor żałobie. Jednak niektóre motywy ślubne mają czarny kolor, na przykład te, które nie są pewne, w co się ubrać na gotyckie wesele.

Ponadto zdarzają się wesela bardzo formalne lub wieczorowe, gdzie czerń nadaje się do formalności. Możliwe jest założenie czarnej sukienki lub czarnego garnituru, aby dopasować się do stroju weselnego.

Jednak wprowadź do swojego stroju inne kolory, ponieważ możesz wyróżnić się całkowicie czarnym strojem. Jeśli jest to również letnie lub popołudniowe wesele w plenerze, czerń może być gorąca.

 • Czerwony

Czerwony jest popularnym kolorem wśród indyjskich panien młodych i chińskich panien młodych, co oznacza, że ​​jako gość na tych weselach lub tych, które mają korzenie w tych kulturach, najlepiej nosić inny kolor. Możesz przeczytać, co oznacza czerwona suknia ślubna, aby dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym ślubnym kolorze.

Ponadto czerwień jest odważnym i intensywnym kolorem dla gościa weselnego, który powinien zachować subtelność w wydarzeniu, aby podkreślić parę. Jednak delikatniejsza czerwień i niektóre nadruki z czerwienią są dopuszczalne na niektórych weselach, o ile wyglądają na stonowane.

 • Jasne kolory

Etykieta gościa weselnego polega na skromnym i subtelnym wyglądzie. Dlatego jasne i neonowe kolory będą nieprzyjemne w noszeniu, ponieważ przyciągają uwagę.

Rzadko zdarza się również, aby ślub używał w swojej palecie jasnych neonowych odcieni. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest „świecenie” na miejscu i przyciąganie wzroku na zdjęciach ślubnych.

 • Błyszczące kolory

Oprócz jasnych neonowych kolorów, błyszczące kolory powinny być zarezerwowane na uroczystości przedślubne, takie jak wieczór panieński lub jeśli nie masz pewności, w co się ubrać na weselny prysznic. Mogą wyglądać zbyt efektownie, a niektóre mogą być zbyt błyszczące i tandetne na ceremonię ślubną.

Unikaj błyszczących strojów, ale mogą być dopuszczalne na butach i torebkach, zwłaszcza na oficjalnych weselach. Po prostu pamiętaj o konkretnych kolorach, takich jak srebrny, ponieważ wyglądają one na wesele.

 • Kolor wesela

Zapytaj druhnę lub drużbę o kolor, jaki będą nosić na weselu. Nie chcesz wyglądać, jakbyś był częścią wesela jako gość.

Wyglądałoby to niezręcznie, a inni goście mogliby nawet zapytać cię więcej o ślubie. Ponadto, jeśli nie jesteś bliskim przyjacielem lub rodziną pary, może to wysłać niewłaściwą wiadomość.

 • Dżins

Na weselach nigdy nie dopuszcza się noszenia na co dzień, chyba że wymaga tego dress code. Biorąc to pod uwagę, odzież dżinsowa będzie nieodpowiednia, w tym jej kolory na wesele.

Jednak niektóre spodnie jeansowe są dopuszczalne, głównie w kolorze czarnym lub niebieskim, na półformalnych lub swobodnych weselach. Wyglądają dość formalnie, ale nigdy nie noszą zdobionych dżinsów ani tych, które są zniszczone lub podarte.

Jaki jest najpopularniejszy kolor na wesele?

Najpopularniejszym kolorem na wesele jest granat. Jako gość jest to również dobry wybór kolorów, ponieważ jest to neutralny odcień, który pasuje do większości motywów ślubnych.

Nie ma też potencjalnie obraźliwych skojarzeń z granatem i jest to kolor, który jest łatwy do stylizacji dla gości płci męskiej i żeńskiej. Jednak, ponieważ jest to popularny kolor ślubny, upewnij się, że nie jest to ten, w jakim noszą druhny lub drużbowie.

Jakie kolory nosić na wesele

 • Pastelowe kolory na wesela w ciągu dnia
 • Odcienie ziemi na większość wesel
 • Kolory klejnotów na formalne i półformalne wesela
 • Neutralne odcienie na większość wesel
 • Ciemne kolory na wieczór
 • Odbitki na wesele docelowe lub nieformalne

Wniosek

I to wszystko! Dowiedzieliśmy się, jakich kolorów nie należy nosić na weselu: białych i pokrewnych, czarnych, czerwonych, jaskrawych, błyszczących, weselnych i dżinsowych.

Jednak niektóre z nich mogą być akceptowalne w zależności od ślubu, w którym uczestniczysz. Ale jeśli masz wątpliwości, zapytaj parę lub zamiast tego ubierz się w neutralne kolory.