Jaki rozmiar szydełka na koc? Kompletny przewodnik

Nie mylić z rozmiarem szydełka na koc, ponieważ odpowiedź jest łatwa do zapamiętania, a jest to rozmiar H-8. Dlaczego ten rozmiar haka? Ponieważ idealnie nadaje się do pracy nad projektami przyjaznymi dla początkujących, w tym z wykorzystaniem przędzy czesankowej.

Porozmawiamy również o tym, jak znaleźć odpowiedni rozmiar szydełka do swojego projektu. A jeśli wolisz robić na drutach, możesz zapoznać się z naszym obszernym przewodnikiem po rozmiarach drutów dziewiarskich.

Jaki rozmiar szydełka na koc? Kompletny przewodnik

Jaki rozmiar szydełka dla początkujących?

Wybór rozmiaru szydełka na koce może być przytłaczający, ale US H-8 byłby najlepszym wyborem, zwłaszcza dla początkujących. Oznacza to, że rozmiar haczyka to 5 mm, idealny do przędzy czesankowej. Ta gramatura przędzy będzie również wygodna do szydełkowania większości koców.

Rozmiar H-8 to dobry środek do szydełkowania prostych kocyków, a gdy już poczujesz się komfortowo, możesz eksperymentować z robieniem różnych koców szydełkowych, które wymagają większych lub mniejszych haczyków. Zapamiętywanie najpierw rozmiarów szydełka może być mylące, zwłaszcza że rozmiar H-8 to nie to samo co rozmiar 8. Dlatego szybko użyj dużych haczyków z ciężką włóczką i małych haczyków z lekką włóczką.

Jaka jest różnica w rozmiarach szydełka?

Wybierając rozmiar haczyka lub czytając wzór szydełkowy, natkniesz się na różne szydełko. Chcesz również sprawdzić, czy musisz przekonwertować rozmiar z Wielkiej Brytanii na USA i odwrotnie. Ale tutaj w USA pamiętaj, że haki używają systemu literowego, w którym im dalej w alfabecie jest litera, tym większy będzie jej rozmiar.

Dlatego haczyk w rozmiarze B będzie mniejszy niż haczyk w rozmiarze Q. Niemniej jednak rozmiar szydełka zależy od trzonu i wpłynie na wynikowy rozmiar ściegów. I chociaż wzór lub włóczka sugeruje rozmiar, zawsze możesz wyszydełkować próbkę, aby wiedzieć, czy musisz dostosować zalecany rozmiar haczyka w górę lub w dół.

Rodzaje szydełków

Czy wiesz, że różne szydełka również wpływają na ich rozmiary? Na przykład stalowe szydełko są dostępne w mniejszych rozmiarach, ponieważ są idealne do cienkich nici. Z drugiej strony szydełka tunezyjskie są dłuższe i nadają się do szydełka afgańskiego.

Niektóre szydełka są bardziej dostępne w szerszym zakresie rozmiarów, takich jak aluminium i plastik. Plastikowe szydełko są dostępne w standardowych rozmiarach, można nawet znaleźć duże haczyki, które są nadal lekkie, mimo że są duże. Ale jeśli chcesz mieć coś ciepłego i lekkiego w dłoni, możesz wybrać szydełko bambusowe, chociaż nie są one dostępne w najmniejszych i dużych rozmiarach.

Czy to ma znaczenie, jakiego rozmiaru używasz szydełka?

Rozmiar haczyka ma znaczenie w szydełku, ponieważ musi uzupełniać przędzę i ściegi, których użyjesz do projektu. Łatwo byłoby określić rozmiar szydełka, którego należy użyć do włóczki, ponieważ motek będzie miał sugerowany rozmiar na metce i liczbę oczek na cal. Pamiętaj tylko, że cięższa przędza wymaga większych haczyków, więc bardzo cienka przędza będzie używała haczyków od B-1 do E-4, podczas gdy przędza czesankowa będzie potrzebowała haczyka od I-9 do K-10,5.

Skąd wiesz, jakiego rozmiaru użyć szydełka?

Oprócz sprawdzenia etykiety motka przędzy, najlepszym sposobem na sprawdzenie, jakiego rozmiaru użyć szydełka, jest szydełkowanie próbki. Przerób próbkę, używając wzoru ściegu dla projektu, a następnie wypierz i wysusz. Zmierz ściegi we próbce, abyś mógł określić, czy chcesz zacisnąć lub poluzować ściegi, używając szydełka o mniejszym lub większym rozmiarze.

Jaki jest najczęściej używany rozmiar szydełka?

Szydełko w rozmiarze H-8 jest używane najczęściej, ponieważ za pomocą szydełka 5mm można wykonywać różne projekty. Ale jeśli kupisz podstawowy zestaw szydełkowy, możesz spodziewać się, że otrzymasz rozmiary od E do J. Przydałoby się to, jeśli zrozumiesz metryczne rozmiary szydełka, stalowe rozmiary szydełka i rozmiary szydełka w Wielkiej Brytanii oprócz rozmiarów szydełka w USA, aby wygodniej szydełkować.

Wśród różnych rozmiarów haczyków najłatwiejsze do opanowania są szydełka metryczne. Otrzymasz dokładną miarę podaną w mililitrach dla każdego haczyka. Więc jeśli jesteś początkujący, zacznij od metrycznych rozmiarów szydełka, aby uniknąć nieporozumień.

Jaki rozmiar szydełka na kocyk dziecięcy?

Rozmiar szydełka do wykonania kocyka dziecięcego może wynosić od B1 do nawet K-10,5. Pamiętaj, że szydełkowe kocyki dziecięce są w różnych rozmiarach i musisz również wziąć pod uwagę wagę włóczki. Niektóre popularne gramatury przędzy do kocyków dziecięcych obejmują palcowanie, wagę sportową i podwójną dzianinę.

Jaki rozmiar szydełka na gruby koc?

Grube koce są bez wątpienia najbardziej przytulnym kocem, jaki można zrobić. A w zależności od przędzy, której użyjesz, możesz potrzebować haczyka o średnicy 25 mm. Na przykład grube i nieporęczne przędze zazwyczaj najlepiej sprawdzają się w przypadku US 9 do 11.

Wniosek

Więc chcesz spróbować szydełkowania koca? Najlepiej, jeśli zapoznasz się z rozmiarem szydełka na kocyk. Początkujący mogą zacząć od US H-8, a niektóre standardowe zestawy haczyków zawierają haki od E do J.

Pracuj wygodnie z haczykiem 5 mm i włóczką czesankową, dopóki nie uzyskasz rytmu do wygodnego wykonywania ściegów.