Ile jardów na zasłony? 4 proste wskazówki!

Ile metrów materiału powinienem kupić na moje zasłony? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób, kiedy planuje dokonać zakupu. Odpowiedź nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać, i może zależeć od tego, ile tkaniny potrzebujesz i jaki rodzaj zasłony chcesz. Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek dotyczących tego, ile metrów na zasłony mogą Ci pomóc!

Wskazówki, aby wiedzieć, ile jardów na tkaninę?

Krok 1. Pierwszym krokiem do określenia ile jardów na zasłony jest pomiar. Zmierz długość i szerokość okna

Krok 2. Weź pod uwagę, jak wysoki będzie twój karnisz (chcesz, aby około 18 cali od góry zasłon do sufitu)

Krok 3. Zaokrąglij, jeśli nie masz pewności, ile materiału potrzebujesz lub masz pewność, że będzie pasować, gdy zostanie udrapowana na zamkniętych drzwiach, łatwiej będzie przyciąć nadmiar

Krok 4. Kończy się ostatni krok, ile metrów na zasłony. Jeśli chcesz, aby zasłony dotykały ziemi, pomnóż przez dwa i dodaj 18 cali dla 36-calowego pręta; podzielenie tej liczby na pół może pomóc określić, ile metrów materiału jest potrzebnych przy użyciu 72-calowego pręta.

Jaka tkanina jest najlepsza na zasłony??

Jeśli chcesz, aby Twoje zasłony były lekkie, wybierz tkaninę, która nie jest zbyt ciężka ani gruba. – Tkaniny mogą różnić się ilością światła słonecznego, które przepuszczają przez materiał; niektóre tkaniny są bardziej przezroczyste niż inne. Pamiętaj o tym, wybierając rodzaj tkaniny zasłonowej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom!

Tkaninę można również wybrać w zależności od tego, ile światła chcesz wpadać do pokoju. Aksamity i jedwabie są bardziej nieprzejrzyste, a bawełna jest najbardziej przezroczystą ze wszystkich tkanin.

Jeśli chcesz dodać swoim zasłonom wyrazistości, wybierz coś odważniejszego w kolorze, który będzie wyróżniał się na tle innych przedmiotów lub połącz je i dopasuj do innych wzorów, aby uzyskać bardziej subtelny wygląd.

Jeśli chcesz, aby Twoje zasłony ozdobiły zwykły pokój, wybierz coś z pięknymi tkaninami i nasyconymi kolorami, które będą przyciągać wzrok z ulicy wchodzącej do Twojego domu.

Rodzaj drążka ma również znaczenie przy wyborze, ile metrów potrzeba na zasłony. – Pręt 72″ będzie potrzebował około 108″ materiału, aby go pokryć. Wędka 36″ będzie potrzebować tylko 60″.

Istnieje wiele różnych rodzajów wędek, których możesz użyć, takich jak drążek napinający lub ozdobne końcówki, które mogą być bardziej odpowiednie dla Twoich potrzeb i gustu! Rodzaj okna ma również znaczenie przy wyborze, ile metrów potrzeba na zasłony.

Jeśli masz okno wykuszowe, zajmie to więcej materiału, ponieważ jest znacznie szersze niż inne okna tego samego rozmiaru, a więc powinno mieć około 110 „do 120″. Standardowe 36-calowe okno potrzebuje tylko 60”.

Rzeczy do rozważenia przy wyborze zasłon

  • Zabiegi na okna to decyzja, która może wpłynąć na wygląd całego domu. Jeśli chodzi o wybór najlepszego rodzaju zabiegów okiennych, należy wziąć pod uwagę wiele czynników.
  • Najważniejszą kwestią jest to, ile naturalnego światła chcesz w swoim pokoju i jak dobrze będą one chronić przed przeciągami przy rozważaniu, jaki rodzaj zasłon lub zasłon byłby najlepszy dla każdej przestrzeni.
  • Możesz również polubić różne rodzaje zasłon lub zasłon do różnych części domu. Na przykład możesz chcieć falbany w oknach salonu, aby wyglądały na wyższe i dodały stylu, ale wolisz inny rodzaj w sypialniach, w których światło nie jest tak ważne.
  • Ile prywatności chcesz? Zasłony w jednolitych kolorach są bardziej prywatne, a przezroczyste zasłony zapewniają lepszą widoczność.
  • Kolor to kolejna ważna kwestia, ponieważ możesz chcieć, aby zasłony uzupełniały ściany lub inne zabiegi okienne w pokoju lub pasowały do ​​nich, aby nadać mu ogólny styl i osobowość, która będzie wyjątkowa dla każdej przestrzeni w domu.
  • Wybierając najlepszy rodzaj karnisza do salonów z wysokimi sufitami, warto rozważyć karnisz z przedłużeniem.
  • Ostatnią rzeczą, jakiej będziesz potrzebować, jest długość zasłon. Zmierzysz, ile cali od każdego końca chcesz, aby Twoje zasłony wisiały, a następnie dodasz 15 cali. To da ci przybliżenie całkowitego potrzebnego metrażu, w zależności od rodzaju materiału, z którego są wykonane.

Jak wysoko powinienem powiesić zasłonę?

Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, zastanawiając się, jak wysoko ma wisieć zasłona. Pierwsza to wysokość okna, a także jego szerokość. Musisz również zmierzyć, ile masz długości z każdej strony, a następnie dodać 15 cali do tego pomiaru, zanim zdecydujesz, gdzie ma opaść górna część zasłony.

Czy powinienem użyć drążka do powieszenia zasłon?

Najczęstszym sposobem wieszania zasłon jest drążek. Możesz użyć istniejącego lub kupić nowy, pojedynczy karnisz, który będzie pasował do szerokości i długości Twojego okna.

Chcesz, aby górna część pręta znajdowała się tuż poniżej miejsca, w którym chcesz, aby zasłony opadły po obu stronach (np. jeśli chcesz, aby górna część zasłony miała 36 cali, umieść pręty 37-38 cali po obu stronach). Będziesz także potrzebował wspornika na każdym końcu i jednego pośrodku.

Wniosek

Mam nadzieję, że czytając ten artykuł, dowiedziałeś się, ile metrów na zasłony. Możesz pominąć komentarz, jeśli masz jakiekolwiek trudności.