Jaki rozmiar materaca do wysuwanego fotela?

Twój obecny, wysuwany materac z dwuosobową kanapą to mechanizm tortur. Co gorsza, znalezienie wysokiej jakości zamiennika może być trudne. Jest wiele miejsc, w których można kupić torby na materac, ale pytanie brzmi, jaki rozmiar materaca do fotelika można wyciągnąć?

Każdy, kto kupił wysuwany fotelik, wie, że większość z nich jest niesamowicie nieprzyjemna. Jest malutki, kruchy i sprawia, że ​​rzucasz się i kręcisz całą noc, ze sprężynami wbijającymi się w plecy. Na szczęście dostępnych jest kilka wysokiej jakości wygodnych, wysuwanych materacy typu loveseat.

Jaki rozmiar materaca do wysuwanego fotela?

Co to jest Loveseat Pull Out?

Wysuwana sofa dwuosobowa to dwuosobowa kanapa z ukrytym wysuwanym materacem pod poduszkami. Chociaż ten wysuwany fotelik miłosny może służyć jako łóżko, nie jest przeznaczony do długotrwałego użytkowania. Jednak może to być doskonałe miejsce na spędzenie kilku nocy dla gości spoza miasta.

Wysuwana kanapa dwuosobowa służy jako element przejściowy między łóżkiem a sofą. Jest idealny dla osób, które chcą spać i odpoczywać w przestrzeni nieco większej niż kanapa, ale nie tak dużej jak pełnowymiarowe łóżko.

Jaki rozmiar materaca do kanapy rozkładanej

Wskaźniki mechanizmu

Pomiar wysuwanego mechanizmu dwuosobowego fotelika to najdokładniejsze podejście do określenia rozmiaru, który należy zamówić. Nie mierz aktualnego materaca, ponieważ prawdopodobnie z biegiem czasu uległ on zmianie z powodu zużycia. Zamiast tego zaokrąglij w dół szerokość i długość wnętrza ramki do najbliższego cala.

Grubość materaca

Średnia wysokość materaca dla fotelika to 4,5 cala. Dlatego też, jeśli Twój obecny materac ma od 4 do 5 cali grubości, materac zastępczy o grubości 4,5 cala będzie idealnie pasował.

Jeśli Twój obecny materac ma mniej niż 4 cale grubości, 4,5-calowe łóżko może nie pasować do Twojego fotelika.

Jeśli Twój materac ma mniej niż 4 cale grubości, powinieneś skontaktować się z ekspertami od niestandardowego materaca, aby uzyskać wycenę rozmiaru. Zapytaj również o wycenę, jeśli masz materac, który nie ma standardowego rozmiaru. Większość firm nie zaakceptuje zwrotu, jeśli kupiłeś niewłaściwy rozmiar, więc dokładnie sprawdź wymiary.

6 różnych typów rozkładanych materacy łóżkowych Loveseat

Materace rozkładane z pianki żelowej z pamięcią kształtu

Najdoskonalszą alternatywą dla zamiennika są teraz materace z pianki żelowej z pamięcią kształtu. Mają aksamitną jędrność, która nie jest ani zbyt twarda, ani zbyt miękka. Stanowią również dobrą alternatywę zarówno dla osób śpiących na co dzień, jak i przyjezdnych poza miasto.

Ich żel przemiany fazowej, który jest mieszany z kompozycją pianki zapamiętującej kształt, wyróżnia je. Usuwa ciepło z twojego ciała. Co więcej, śpi o około 1-2 stopnie chłodniej niż typowa pianka z pamięcią kształtu.

Wysuwany materac z lateksu.

Polecamy ten wybór, jeśli chcesz, aby Twój materac znajdował się po twardszej stronie (rufie). Wysuwane foteliki lateksowe są wykonane częściowo z drzew kauczukowych i roślin sojowych, a ponadto są przyjazne dla środowiska. Sprawdź, czy lateks jest mieszany czy naturalny, a nie w 100% syntetyczny.

Lateks syntetyczny szybciej się degraduje. Pod wpływem promieni słonecznych również odbarwia się. Ponadto syntetyczny lateks jest często używany w odniesieniu do niedrogiej pianki (i nie zawiera lateksu).

Materace z pianki poliuretanowej

W porównaniu z żelową pianką z pamięcią kształtu lub materacem do łóżka z naturalnego lateksu, ten projekt jest mniej luksusowy. Z drugiej strony pianka o dużej gęstości to opłacalna opcja, która skutecznie eliminuje uczucie mechanizmu łóżka dwuosobowego. Uważaj, aby sprawdzić gęstość pianki, która powinna wynosić od 1,2 do 2,5 funta.

Materace do tradycyjnej pianki memory

Jest to materac, który zastąpiono żelowymi materacami z pianki memory. Świetnie nadają się do łagodzenia punktów nacisku, ale śpią bardzo ciepło. Więc znowu dzieje się tak, ponieważ reagują na temperaturę twojego ciała.

Jeśli nie chcesz spać gorąco, wybierz model, w którym zastosowano piankę z pamięcią kształtu o otwartych komórkach. Ponadto model wykorzystujący piankę pamięciową na bazie soi jest bardziej przyjazny dla środowiska. Nie ma takiego samego zapachu jak pianki wykonane w całości z ropy naftowej.

Materac do nadmuchiwanego, wysuwanego fotelika

Jest to materac dmuchany zwijany w podstawie. Dostosuj poziom komfortu. Dużym plusem jest możliwość zmiany twardości łóżka za pomocą ręcznego inflatora.

Materace ze sprężynami

Jest prawie na pewno źródłem wszystkich twoich obecnych problemów. Niestety, i to jest to, co większość łóżek loveseat ma w standardzie. Materace dwuosobowe z wysuwanymi zwojami mają reputację najmniej wygodnych spośród wielu rodzajów materacy dwumiejscowych.

Czy można uzyskać zastępczy materac do wysuwanego fotelika?

Tak, możesz kupić materac zastępczy do prawie każdego wysuwanego fotelika. Dlatego nie jest konieczne śledzenie łóżka, z którego aktualnie korzystasz. Zamiast tego upewnij się, że nowy materac ma taki sam rozmiar jak stary, aby zagwarantować właściwe dopasowanie.

Podczas gdy większość rozkładanych materacy typu loveseat to konwencjonalne, krótkie rozmiary typu queen-size, niektóre mogą być wykonane na zamówienie. Ponadto wielu producentów materacy na zamówienie może wykonać materace w dowolnym wymiarze i gęstości. W rezultacie bardzo ważne jest zmierzenie obecnego łóżka i zakup takiego samego rozmiaru.

Czy do wysuwanego fotelika wymagany jest konkretny materac?

Wysuwany materac typu loveseat może być prawie każdym rodzajem materaca. Cokolwiek chcesz, o ile spełnia kryteria rozmiaru fotelika. Materace wykonane z lateksu, pianki z pamięcią kształtu i sprężyn to doskonały wybór dla Twojego wysuwanego fotelika.

Wniosek

Ogólnie rzecz biorąc, określenie rozmiaru materaca do rozkładanego fotelika jest niedrogie i proste. Dostępnych jest kilka alternatyw, które pasują do Twoich potrzeb związanych ze spaniem i budżetu. Możesz nawet kupić torby na materace, aby Twoje foteliki były chronione.