Jak korzystać z kuchenki gazowej? 3 proste sposoby, które powinieneś wypróbować!

Nie wiesz, jak korzystać z kuchenki gazowej? Cóż, używanie kuchenek gazowych może być zniechęcające, zwłaszcza gdy jest to twój pierwszy raz. Na szczęście najnowsze modele są wyposażone w elektryczny zapalnik, który może ułatwić ten proces. Jedną z zalet korzystania z tego jest fakt, że można go nadal używać bez prądu.

Dzięki takiej funkcji możesz obniżyć rachunek za energię elektryczną do znośnej kwoty.

Jak korzystać z kuchenki gazowej? 3 proste sposoby

Wszystko, co musisz zrobić, to zapalić go zapałką. Ludzie zdecydowaliby się również na ten rodzaj pieca zamiast elektrycznego, ponieważ może on lepiej kontrolować intensywność i temperaturę płomienia. Ponadto kuchenka gazowa może dostarczać więcej ciepła do naczyń kuchennych, jednocześnie rozpraszając mniej ciepła w kuchni. Nie tylko to, ale wszystko szybciej stygnie, gdy wyłączysz jego płomień.

Sposoby korzystania z kuchenki gazowej

Rozpalanie pieca można wykonać za pomocą pokręteł z wbudowanymi zapalnikami lub można użyć oddzielnej zapalarki. Na początku może to być przerażające, ale docenisz używanie kuchenki gazowej, gdy się do niej przyzwyczaisz. Oczywiście zależy to od Twojego modelu. Poniżej znajduje się krótki przewodnik dla początkujących, jak korzystać z kuchenki gazowej.

#1. Zapal płomień za pomocą oddzielnego zapalnika

Jeśli kuchenka gazowa jest wyposażona w osobną zapalarkę, jedną ręką wepchnij ją do środka, a drugą obróć pokrętło palnika, którego zamierzasz użyć. Elektryczność zasili zapalnik, powodując, że wytworzy iskrę, która zapali gaz. Gdy naciśniesz zapalnik, usłyszysz tykający dźwięk, który wskazuje na iskrę.

Przekręcenie pokrętła otworzy przewód gazowy. Kiedy iskra zderzy się z gazem, płomień zacznie się pojawiać.

W miarę kręcenia pokrętłem będziesz mógł kontrolować wysokość płomienia. Wyższe płomienie oznaczają więcej ciepła, a niższe płomienie oznaczają mniej ciepła. Aby odciąć dopływ gazu, musisz przekręcić pokrętło z powrotem do pozycji wyjściowej. Spowoduje to natychmiastowe usunięcie płomieni.

#2. Kuchenki gazowe z wbudowanymi zapalnikami

Inne modele niestandardowe są zaprojektowane z wbudowanymi zapalnikami dla każdego pokrętła palnika. Przekręcenie któregokolwiek z tych pokręteł palnika spowoduje zapalenie palnika. Gdy to zrobisz, usłyszysz tykający dźwięk, który wskazuje, że strzela. Obracaj pokrętłem kilkakrotnie, aż zobaczysz płomienie i dźwięk ustanie.

Zazwyczaj ogień zaczyna się wysoko, więc obracaj pokrętłem palnika, aby uzyskać niższy płomień.

#3. Korzystanie z dopasowania

Jeśli nie ma prądu, nie martw się, ponieważ nadal możesz gotować na kuchence gazowej, chociaż zapalniki są zależne od prądu. W tym celu możesz użyć zapalniczki lub zapałki zamiast zapalnika. Aby zapewnić bezpieczeństwo, najpierw zapal płomień zapłonowy przed włączeniem gazu. Zapobiegnie to przypadkowemu pozostawieniu gazu zbyt długo, co pozwoli mu stworzyć chmurę, która może w końcu stanąć w płomieniach, gdy trafisz na zapałkę.

Ponadto, używając zapalniczki lub zapałki, upewnij się, że płomień jest blisko palnika. Następnie przekręć pokrętło tak, aby przewód gazowy otworzył się do prawego palnika. Zobaczysz, że natychmiast pojawią się niebieskie płomienie. Teraz zgaś zapałkę lub wyłącz światła i zacznij regulować pokrętło palnika, aby kontrolować płomienie pieca. Na koniec, aby wyłączyć płomień gazowy, ustaw pokrętło palnika w pozycji wyjściowej.

Spowoduje to zamknięcie zaworu gazowego palnika.

Najczęściej zadawane pytania

Oto kilka najczęściej zadawanych pytań, na które udzielono odpowiedzi:

#1. Czy używanie kuchenek gazowych jest niebezpieczne?

Piece i piece na gaz ziemny są używane w wielu piwnicach i kuchniach w Stanach Zjednoczonych. Jakkolwiek wydajne jest to urządzenie, wytwarza różne zanieczyszczenia, które mogą być szkodliwe dla zdrowia. Obejmuje to formaldehyd, tlenek węgla, dwutlenek azotu i cząstki stałe.

#2. Czy kuchenka gazowa jest gorętsza niż elektryczna?

Nie zawsze kuchenki gazowe są cieplejsze niż elektryczne. Ale może równomiernie rozprowadzać ciepło. Co więcej, w miarę upływu czasu ciepło staje się bardziej jednolite, co oznacza, że ​​wyłączenie płomienia w palniku może spowodować natychmiastowe zgaszenie ciepła.

Niektóre wskazówki dotyczące gotowania na kuchence gazowej do zapamiętania

Teraz, gdy nauczyłeś się korzystać z kuchenki gazowej, oto kilka prostych wskazówek dotyczących gotowania na kuchence gazowej:

 • Pamiętaj, aby wyłączyć gaz, jeśli musisz odejść
 • Nie zostawiaj wszystkiego, co gotujesz bez opieki
 • Nie pozwalaj dziecku gotować, jeśli nikt dorosły nie może ich nadzorować
 • Pomogłoby, gdybyś odwrócił uchwyty garnków od krawędzi pieca
 • Upewnij się, że płyty kuchenne i kuchenki są wolne od tłuszczu i tłuszczu
 • Noś rękawy, które są ciasno dopasowane podczas gotowania
 • Zawieś rękawiczki kuchenne i ścierki kuchenne z dala od kuchenki gazowej
 • Miej prawie dostępną w kuchni gaśnicę lub koc
 • Upewnij się, że twój czujnik dymu działa
 • Pomogłoby, gdybyś nie używał urządzeń do gotowania w kuchence gazowej, takich jak na przykład grzejnik
 • Upewnij się, że płomienie nie gasną. Dzieje się tak, ponieważ wyciek gazu jest niewidoczny i cichy

To okładka!

Jeśli wiesz, jak korzystać z kuchenki gazowej, będziesz w stanie dobrze gotować. Osoby korzystające z kuchenek gazowych można zapytać, czy gotowanie na tym urządzeniu nie jest tak trudne, jak się wydaje. Kuchenka gazowa jest odpowiednia dla gospodarstw domowych, które chcą oszczędzać energię elektryczną lub do szybkich wycieczek, kiedy możesz otworzyć kuchenkę, butan, patelnię, szpatułkę i jesteś gotowy do gotowania! Z drugiej strony możesz być zaznajomiony z kuchenką na propan, ale co z lodówkami? Oto jak działa lodówka na propan!